Middelburg rekent zich in de plus i*5 dagen WALCHEREN Knuffelen met ruim honderd lammetjes Opgewonden standje Auto terecht almanak 89) Nog Na-ijlefFect sluiting asielzoekerscentrum vertekent beeld bevolkingscijfer Veerse Scheepstuig Pluim van de haalt goud binnen 22 burgemeester 24 MELISKERKE - Knuffelen met lammetjes, het is en blijft onweerstaanbaar voor kinderen. Even je hand over die warme witte diertjes laten glijden of de wol tegen je wang laten kriebe len. Kinderen konden vrijdag, en ook vandaag nog van 10 tot 16 uur, hun hart ophalen in de speciale knuffelhoek tijdens de Lammetjesda- gen in Kaasboerderij Mariekerke in Melisker- ke. Al ruim 120 lammetjes zagen daar de afge lopen tijd het levenslicht. Geboren uit de ruim honderd melkschapen op het bedrijf. De Lammetjesdagen zijn overigens niet alleen voor kinderen. Ook volwassenen kunnen er te recht. Voor hen zijn er ook aanbiedingen uit de boerderijwinkel, rondleidingen en brocante en curiosa, www.pzc.nl/video foto Ruben Oreel Trekking 10 januari Tjf - Nu gratis bij een Staatslot! Staatsloterij WÊMK&SÊttUHÊKURBSSMHKHHKXffl&SSBÊKÊKKtUXBiïSKKKÊÊKÊk VLISSINGEN - De zwarte Peugeot die donderdag werd gestolen na een woninginbraak in de Mendels- sohnlaan, is weer terecht. Agenten zagen vrijdagmiddag tij dens de surveillance het voertuig staan in de wijk Bossenburgh in Vlissingen. Uit navraag bleek dat het om de gestolen Peugeot ging. Het voertuig is weggehaald door een gespecialiseerd bedrijf waarna het voertuig is onderzocht op spo ren. Tip? redactie@pzc.nl Ze moet binnenkort onder het mes die Zeeuws-Vlaamse. Ze wordt gehol pen, onklaar gemaakt, gesteriliseerd. Zoals te doen gebruikelijk, diende zij zich enkele weken voor de ingreep op een ochtend te vervoegen op het pre-operatief spreekuur, alwaar zij uitleg zou krijgen over de opname, de narcose, de ingreep en het herstel proces. Ze kwam een paar minuutjes te laat op het consult, tot chagrijn van de anesthesie-medewerker, die haar een goedemiddag in plaats van een goe demorgen toewenste. Zij pikte dat weer niet en het gesprek verliep be hoorlijk stekelig. Hij besloot het con sult met: „Voor de ingreep krijgt de patiënt één, maar in uw geval doen we maar twéé kalmeringstabletjes." door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg is vorig jaar slechts op pa pier met 200 mensen gekrompen; daadwerkelijk is de gemeente met zes inwoners gegroeid. Op papier telde de gemeente Mid delburg op januari 2013 nog 47.768 inwoners, 200 minder dan het jaar daarvoor. De gemeente kon in eerste instantie geen verkla ring geven voor die daling van het bevolkingsaantal. Die is nu gevon den. De daling is inclusief 206 be woners van het asielzoekerscen trum aan de Koudekerkseweg. De ze mensen waren echter al in okto ber 2011 vertrokken. Administra tief werden ze pas in na 1 januari 2012 uitgeschreven. Er woonden op 1 januari 2012 dus in de praktijk 47.562 mensen in de gemeente Middelburg. Het aantal inwoners op 31 december jongstleden be droeg 47-568, zes meer dan aan het begin van het jaar. In 2012 kende Middelburg 51 meer geboortes dan sterfgevallen. Exclusief de asielzoe kers verhuisden er 45 mensen meer uit de gemeente dan er in de gemeente kwamen wonen. Bij de presentatie van de bevol kingscijfers over 2011 heeft zich de zelfde vertekening voorgedaan, zo blijkt nu. De daling met 250 inwoners in 2011 werd toen toegeschreven als effect van het vertrek van alle 600 asielzoekers. Een fors vestigings overschot, exclusief asielzoekers, van zo'n 300 mensen zou de krimp hebben beperkt. Nu blijkt dat er in 2011 dus geen 600 asiel zoekers zijn uitgeschreven maar een kleine 400. Het vestigingsover schot, exclusief asielzoekers, was dus 'slechts' 100. Daardoor is het verschil tussen 2011 en 2012 in de praktijk een stuk minder drama tisch dan op papier lijkt. De gemeenten Vlissingen en Veere hadden geen last van dit ver tekende beeld. Vlissingen verloor 71 inwoners in 2012, Veere 48. ZATERDAG 5 januari 2013 PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21