economie 113 AFM jaagt op 'gratis adviesgesprek' Detailhandel: 'Kabinet, help' Mobiel bankzaken regelen groeit fors KRAS.NL ...boekt u bij KRAS.NL! Tussenpersonen verenigd in Adfiz spelen een hoofdrol als 'verklikker' ZATERDAG 12 JANUARI Hoog licht infodag De Veluwe E-Bike arrangement Drenthe Zuid-Limburgse Land Kampeervakantie Catalonië Vraag nu onze gratis zomerbrochure 2013 aan! Q Rondje om de Bodensee Van Passau naar Wenen Langs de Moezel Italiaanse Veneto Het Thüringerwald H Zwarte Woud Rijndal Q Het Altmühttal Q Canal du Midi Camargue waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 .5ci 3 zaterdag 5 januari 2013 Toezichthouder: adviesge sprek hypotheek moet apart worden betaald door de klant. Rabobank: wij doen niets ver keerd en gaan door met onze aanpak van 'no cure no pay'. DELA: het lijkt alsof de AFM het intern niet eens is. door Chris van Alem UTRECHT - „Wij denken dat we vol gens de regels werken met onze no cure no pay-aanpak en gaan dus door op de ingeslagen weg." Dat zegt de woordvoerder van de Ra bobank na de kritiek die de Autori teit Financiële Markten (AFM) uit op de werkwijze van de bank. Klanten die bij de Rabobank aan kloppen voor een adviesgesprek over een hypotheek, hoeven daar voor alleen te betalen (1.750 euro) als ze daadwerkelijk hun handteke ning onder een hypotheekofferte zetten. De AFM vindt dat Rabo de verkeerde weg is ingeslagen. „Die werkwijze is niet in overeen stemming met de doelstelling van de nieuwe regels die zeggen dat het advies helemaal los staat van het financiële product dat de klant koopt", aldus zegsman Martijn Pols. Voor beide moet apart be taald worden sinds op 1 januari het provisieverbod geldt bij aan schaf van complexe financiële pro ducten als hypotheken, bankspaar- producten en een groot aantal ver zekeringen. AFM heeft ook uitvaart verzeke raar DELA op de korrel die nieu we klanten geen advieskosten (199 euro en 44 euro distributiekosten) in rekening brengt. Dat wordt be taald uit het vermogen van de coöperatie. Woordvoerder Martin Kersbergen van DELA is verbaasd over de AFM. „In november was men positief over onze handelwij-' ze bij advieskosten en nu blijkt dat het niet is toegestaan. We hebben niet de intentie de wet te overtre den. Soms denk je dat men het in tern binnen de AFM niet eens is. Of er is sprake van voortschrij dend inzicht, maar dagelijkse ver andering van standpunt stelt ons voor een onmogelijke opgave." Gis teren heeft DELA informatie op zijn website aangepast. Kersber gen: „Daarmee voldoen we vol gens ons nu aan de regels." ING praat met de AFM, op eigen initiatief, nadat de no cure no pay- aanpak van Rabobank ter discus sie kwam te staan, „Wij lichten AFM onze werkwijze toe", zegt Mark Smulders van ING. De eerste gesprekken bij ING zijn gratis. Bij het derde gesprek moet de klant te kenen voor een persoonlijk hypo theekadvies. Daar moet voor wor den betaald (2.100 euro) ook al sluit de klant geen hypotheek af. Adfiz, de belangenorganisatie van tussenpersonen in de financiële sector, is de aanjager bij het mel den van misstanden rond het pro visieverbod. Adfiz vreest ongeoor loofde concurrentie van banken. Nadat Adfiz de Rabobank heeft 'aangegeven' bij de AFM, richt de organisatie nu het vizier op Reaal en Nationale Nederlanden. Hun praktijken zouden klanten op extra kosten jagen, aldus de woord voerder. door Wilko Voordouw DEN HAAG - De detailhandel ver keert in zwaar weer. Iedere week gaan zo'n tien bedrijven in de sec tor over de kop. Het jaar 2013 dreigt te verworden tot een bloed bad, zo waarschuwt voorzitter Hans Biesheuvel van MKB-Neder- land. Met een brandbrief aan de Tweede Kamer heeft Biesheuvel het kabi net om hulp gevraagd. Volgens de voorman van het midden- en kleinbedrijf moet de politiek ko men met een actieplan voor de de tailhandel. Met relatief goedkope maatregelen als het niet hoeven af dragen van sociale lasten voor werknemers onder 23 jaar met een nul-urencontract, wil de organisa- Wonen op hoog niveau in Vlissingen! VAN 10,00 -12-00 UUR U bent welkom in het ingerichte en afgewerkte modelappartement op de 12e verdieping, Rubênsiaan 76. tie voor wat lucht zorgen bij de de tailhandel. Ook wil de organisatie het pro bleem van de leegstand in winkel straten te lijf, bijvoorbeeld via het flexibel omgaan met bestemmings plannen van winkelpanden. Daar naast zou de kredietverlening aan ondernemers moeten worden ver beterd. „Maatregelen die helemaal niet zo veel geld hoeven te kos ten", zegt Jan Meerman, voorzitter van Detailhandel Nederland. De belangenorganisatie van de Ne derlandse winkeliers heeft echter een nog veel belangrijker verzoek in de richting van het kabinet-Rut- te-Asscher: „Trek alsjeblieft eens die grauwsluier van ons land af. Geef weer eens een positieve bood schap. Zorg dat het vertrouwen een beetje terugkomt. Natuurlijk is ér een crisis en moet er worden bezuinigd. Dat begrijpen ook wij. Maar wat wij nu zo graag eens wil len horen, is een vergezicht. Een perspectief. Waar staan we met ons land over twee jaar? We moe ten een voorbeeld nemen aan wat er gebeurt bij onze Duitse buren. Daar geven de burgers nog wel hun geld uit. Bij ons is er zo wei nig vertrouwen onder de consu menten dat iedereen de hand op de knip houdt." Meerman mist een beetje visie. „Ik heb de indruk dat we iets te veel op de korte termijn reageren. Daar door zakt bij de burger de moed in de schoenen. Die geeft dus slechts geld uit aan het hoogst noodzakelijke." M<*rmfew, -,-mh op tirvw.hoogIicht.nl AMSTERDAM - Het aantal mensen dat mobiel hun bankzaken regelt, is het afgelopen jaar flink toegeno men. Bij Rabobank is het aantal gebrui kers van de mobiele app vorig jaar verdubbeld tot een miljoen. Bij ING ging het aantal actieve gebrui kers van 300.000 naar ruim een miljoen en ABN Amro zag een groei tot 760.000 mensen. „Sinds oktober is het aantal trans acties via de mobiele telefoon gro ter dan via internetbankieren", zegt een woordvoerster van Rabo bank. Bij ABN Amro kwam dat omslag punt in november. Gebruikers van de mobiele app loggen over het algemeen veel va ker in dan klanten die hun bankza ken regelen via internetbankieren. De app wordt vaak gebruikt voor controle van het saldo. Ook voor dit jaar verwachten de banken een flinke groei in het ge bruik van hun apps. Omdat klanten niet meer van het nut van mobiel bankieren hoeven te worden overtuigd, stopt Rabo bank in 2015 met de eigen telecom- dienst Rabo Mobiel. Dat kondigde de bank gisteren aan. Nieuwe klanten worden sinds de ze maand niet meer toegelaten. Ra bo Mobiel telt 160.000 klanten keuze uit meer dan 100 reizen naar de mooiste fietsbestemmingen van Europa de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding t/ aan alles is gedacht: van bagagetransport en Nederlandstalige fietsroutes bij individuele reizen tot groepsreizen incl. busreis (gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland!), ontbijt, diner, uitstekende huurfiets of E-Bike en NL-sprekende reisleiding 3/4 dgn o.b.v. ontbijt - aankomst: dagelijks van 11/1 t/m 30/11 Hotel nabij Putten, incl. 2 dgn fietshuur en 1 x picknickpakket Zie www.kras 3 dgn o.b.v. ontbijt - aankomst: dagelijks van 1/41/m 30/10 Complete fietsvakantie naar de 'hunebedhoofdstad' Borger Zie www.kras 5 dgn o.b.v. ontbijt en diner - aankomst: ma. van 10/6 t/m 9/9 Met NL'se reisleiding op de fiets naar Valkenburg en Maastricht Zie www.kras.nl/46002 8/15 dgn o.b.v. logies - aankomst: zaterdag van 22/6 t/m 31/8 Ideaal voor gezinnen, langs de Costa Brava naar o.a. Gerona Zie www.kras.nl/46142 7/8 dgn o.b.v. ontbijt - aankomst: dagelijks van 26/4 t/m 13/10 Subtropisch genieten in Linau en op het bloemeneiland Mainau Zie www.kras.nl/46061 8/9/10 dgn o.b.v. ontbijt - aankomst: dagelijks van 26/4 t/m 13/10 Over de vlakke Donau Radweg naar o.a. Melk en Dümstein Zie www.kras 6 dgn o.b.v. ontbijt - aankomst: dagelijks van 26/41/m 28/9 Met vlakke routes naar wijnstadjes als Cochem en Koblenz Zie www.kras 8/9/10 dgn o.b.v. ontbijt - aankomst: za. en zo. van 30/3 t/m 26/10 Geniet van zon, heerlijk eten, Prosecco-wijngaarden en Venetië Zie www.kras 8/9 dgn o.b.v. ontbijt en diner - aankomst: van 30/3 t/m 20/10 Door het 'Groene Hart van Duitsland' naar o.a. Weimar en Erfurt Zie www.kras 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: za. van 25/5 t/m 21/9 Aanrader voor natuurliefhebbers, vertrekgarantie t/m augustus Zie www.kras.nl/46029 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: za. van 25/5 t/m 14/9 Ontdek het hart van Beieren metbossen, meren en burchten Zie www.kras. 10 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: vrij. van 10/5 t/m 11/10 Uitdagende routes naar Carcassonne, wijnkastelen en Avignon Zie www.kras.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13