sport 131 PSV zet alles op alles om Maher binnen te halen Hein Otterspeer: 'Ik snak naar die titel' Van Bommel wil jubileum vieren met de schaal Groothuis opent NK tegen Smeekens Trainingskampen clubs eredivisie Robben: wellicht minder interlands Minderhoud vooraan in GP Drachten Ook Roemeratoe met Sparta naar Portugal Arjan Sandee blijft bij De Meeuwen Wüst is fit zaterdag 5 januari 2013 Mark van Bommel ziet het al helemaal voor zich. De landstitel veroveren in het jaar dat PSV zijn 100-jarig be staan viert, dat lijkt de 35-jarige aanvoerder van de Eindhovenaren wel wat „Wat is er nou mooier dan om tij dens het eeuwfeest van PSV kampioen te worden?", vroeg Van Bommel zich vrijdag hardop af tijdens de nieuwjaarsreceptie van PSV. „Ik ben na zeven jaar in het buitenland hier teruggekomen om kampioen te wor den." Halverwege het seizoen gaat PSV aan kop in de eredivisie. „We zijn goed op weg", beaamt Van Bommel. jjT'"2ï&r'J Als voorbereiding op de tweede seizoenshelft gaan de meeste voetbalclubs uit de eredivisie tijdens de winterstop op trainingskamp. OpJ20 januari wordt de competitie hervat. infographic De Persdienst EINDHOVEN - PSV wil koste wat kost het jubileumjaar in stijl vie ren met de landstitel. Terwijl de Eindhovenaren vrijdag tijdens de nieuwjaarsreceptie alle plannen onthulden om het honderdjarig bestaan groots te vieren, gonsde het op de achtergrond van de transfergeruchten. Clubicoon Willy van der Kuijlen poseerde al voor de camera's met de nieuwste aanwinst Oscar Hil- jemark en als het aan de techni sche leiding ligt, doet hij dat deze maand ook nog met Adam Maher. PSV wil ver gaan om de negentien jarige middenvelder los te weken bij AZ. Halverwege het seizoen gaat PSV weliswaar aan kop in de eredivisie, maar trainer Dick Advocaat heeft de afgelopen weken al regelmatig benadrukt dat zijn selectie kwets baar is als bepalende spelers weg vallen. Met Ola Toivonen en Lucia no Narsingh mist hij al twee basis krachten die vanwege blessureleed maanden aan de kant staan. Erik Pieters is nog op de weg terug van een langdurige blessure en aan voerder Mark van Bommel miste dit jaar al heel wat wedstrijden. Met de twintigjarige Hiljemark kreeg Advocaat er alvast een Zweedse international bij die voor meer concurrentie moet zorgen. De Zweed weet in ieder geval wat kampioen worden is. Hiljemark veroverde afgelopen seizoen met IF Elfsborg de titel in Zweden. „Twee titels in één séizoen, dat zou fantastisch zijn", zei de aan winst, die met rugnummer 27 gaat spelen. Technisch manager Marcel Brands lijkt ook alles op alles te zetten om Maher, een van de grootste talenten uit de eredivisie, naar Eindhoven te halen. De twee kennen elkaar nog van de tijd dat Brands bij AZ werkte. De Braban der wist Maher toen in Alkmaar te houden, ondanks interesse van En gelse topclubs. Öe international, die zelf een overstap naar PSV wel ziet zitten, staat tot de zomer van 2015 onder contract bij AZ. MUNCHEN Arjen Robben denkt erover om dit jaar minder interlands voor Oranje te spelen. De speler van Bayern Mü- nchen is geregeld geblesseerd ge raakt bij een \vedstrijd voor het Ne derlands elftal. „Als er interlands op het programma staan die mis schien niet zo belangrijk zijn, dan zou het wellicht een optie kunnen zijn om me af te melden voor Oran je. Daar moet ik dit jaar goed over nadenken", aldus Robben in de Duitse krant Tageszeitung. MIDDELBURG Dressuurruiter Hans Peter Minder houd is tijdens een internationaal concours in Drachten als tweede geëindigd in de Grand Prix. Met zijn paard Lord of Loxly scoorde de Westkappelaar 72,489%. Edward Gal won de wedstrijd met zijn nieuwe toppaard Undercover met 77,085%. Bij de Young Riders legde Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke met TDN's Trumanda beslag op de der de plaats. De combinatie zorgde voor een score van 67,061% ROTTERDAM Naast Jeremy de Nooijer gaat ook Renzo Roemeratoe vandaag met de eerste selectie van Sparta mee op trainingskamp. De Rotterdamse eerstedivisieclub slaat zijn tenten op in Portugal. Roemoeratoe, die uit Oost-Souburg komt, speelt door gaans zijn wedstrijden bij Jong Sparta en Sparta onder negentien jaar. De verdediger tekende on langs een profcontract bij Sparta. ZOUTELANDE Arjan Sandee heeft zijn contract bij De Meeuwen verlengd. De oefen- meester gaat aan zijn tweede sei zoen beginnen bij de zaterdag-der deklasser. De ploeg uit Zoutelande is op dit moment koploper. door Eric de Jager GRONINGEN - „Het plan is om te winnen." Veel woorden heeft Hein Otterspeer niet nodig om uit te leggen wat de tactiek is voor het NK sprint in Groningen vandaag. „Ik heb iets recht te zetten." De sprinter uit de schaatsploeg van Gerard van Velde wil de nare smaak van-het Nederlands sprint kampioenschap van vorig jaar zo snel mogelijk wegspoelen met champagne. Otterspeer leek op een zekere zege af te stevenen, maar moest in de laatste rit alsnog buigen voor Ste fan Groothuis. „Het is niet leuk als je daar aan herinnerd wordt. Ik heb iets recht te zetten. Niet ten opzichte van Stefan, maar voor me zelf. Ik wil die krans mee naar huis nemen." Kom bij Otterspeer dan ook niet aan met 'een nationale titel als bo nus'. „Ik rijd om te winnen. Dit is bijna de belangrijkste wedstrijd van het jaar. Hier moet je er staan. Wie er niet staat, zal misschien met smoesjes komen, maar ik weet dat als ik nu niet presteer, ik op waarde ben geklopt. Natuurlijk gaat het ook om startplekken bij het WK en tickets voor de World Cup, maar die titel staat op mijn verlanglijstje. Die hoort op de palmares van een sprinter te staan. Mijn coach heeft er zes gewonnen, ik wil daar dit weekend een begin mee maken." De tijd dat het NK voor de sprint elite uitsluitend een verplicht op stapje was naar het wereldkampi oenschap, is voorbij. „Het niveau van de sprint is daar nu te hoog voor, er zijn te veel kandidaten voor de topplekken. Met alle res pect voor Sven Kramer, maar op de sprint komt hij toch echt te kort." Otterspeer refereert aan het toer nooi van 1999, ook op de baan van Kardinge. Allrounder Rintje Rits- ma voegde zich toen tussen de sprinters. Op het WK sloeg hij een modderfiguur. „Dat kan nu niet meer gebeuren. Jac Orie en Gerard van Velde hebben sprinters de ruimte gegeven. En nu is het eigen lijk al zover dat Nederland de we reld sprintles geeft." Met Orie en Van Velde zijn de trainers van de Grote Twee genoemd als het om mannensprinten gaat: Brand Loyal ty (met onder anderen Stefan Groothuis, Jan Smeekens, Ronald Mulder en Kjeld Nuis) en Be- slist.nl (met onder anderen Michel Mulder, Jesper Hospes, Sjoerd de Vries en Mark Tuitert). „Natuur lijk is er rivaliteit. De tijden die die jongens rijden, gaan in onze ploeg niet geruisloos voorbij. Maar ik wil er geen randzaken bijslepen, we vechten het uit op het ijs. Boven dien moet ik ook van mijn eigen ploeggenoten winnen om kam pioen te worden." Schaatsster Ireen Wüst doet dit weekeinde gewoon mee aan de Ne derlandse kampioenschappen sprint. De kopvrouw van TVM voelt zich fit genoeg om vandaag en morgen in Groningen mee te sprinten om de nationale titel. Wüst meldde zich eerder deze week vanwege ziekte af voor de selectiewedstrijd op de 1500 me ter die woensdag in Heerenveen werd verreden. Ze hoopt alsnog te worden aange wezen voor de komende wereldbe kerwedstrijden op die afstand. De olympisch kampioene op de 1500 meter eindigde afgelopen weekeinde verrassend als tweede op de NK allround, achter Jorien ter Mors. GRONINGEN - Sprinter Hein Otters peer opent vandaag tijdens de na tionale titelstrijd op het kunstijs van Groningen zijn jacht op revan che met een 500 meter tegen Jes per Hospes. Hij is op de 1000 me ter gekoppeld aan Sjoerd de Vries. Otterspeer leidde vorig jaar na drie afstanden op de NK, maar moest de titel uiteindelijk aan Ste fan Groothuis laten. Deze Neder lands kampioen rijdt de laatste rit op de 500 meter tegen Jan Smeek ens. Groothuis, tevens de wereld kampioen sprint, neemt het op de 1000 meter op tegen Kjeld Nuis. De tweelingbroers Michel en Ro nald Mulder treffen elkaar op de 500 meter, Nuis schaatst dan tegen Mark Tuitert. Bij de vróuwen start titelverdedigster Margot Boer op de* 500 meter tegen Lotte van Beek. Op de 1000 meter rijdt ze te gen Anice Das.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 121