BEVELANDEN/THOLEN Abba-hakken en frietzakken op eerste carnavalskledingbeurs Nog 5 dagen! Opgewonden standje Fietstunnel almanak 21 Gemeente Goes wil aantal uitkeringen dit jaar gelijk houden ZATERDAG 5 januari 2013 (•j Jaekpot €18,9) m'Uoen f Trekking 10 januari Nu gratis bij een Staatslot! Staatsloterij Strengere controle bijstandsfraude door Nadia Berkelder GOES - Mensen met een bijstands uitkering in Goes moeten rekening houden met strengere controles. Ook het aantal onaangekondigde huisbezoeken gaat omhoog: ieder een wordt gecontroleerd. Het gaat om een proef in de eerste drie maanden van dit jaar. Na af loop van de proef wordt bekeken of er meer fraudegevallen worden ontdekt. Tot nu toe kreeg onge veer een kwart van de aanvragers van een uitkering bezoek aan huis. De bezoeken zijn bedoeld om frau de tegen te gaan, bijvoorbeeld van iemand die samenwoont zonder dat te zeggen of van iemand die bijverdient zonder die inkomsten op te geven. Sinds januari worden bijstandsge rechtigden veel strenger gestraft als ze naast hun uitkering nog in komsten hebben. Wie wordt be trapt, moet het volledige bedrag te rugbetalen. Daarnaast krijgt een fraudeur een boete die net zo hoog is als het bedrag dat te veel is ontvangen. Bij de tweede keer wordt het bedrag verhoogd tot 150 procent. Om het aantal nieuwe uitkerings gerechtigden te beperken, over weegt men in Goes om de wacht tijd die nu voor jongeren geldt voor iedereen in te voeren. Jonge ren krijgen nu de eerste vier we ken geen uitkering; ze moeten eerst zelf op zoek naar een baan. Verder worden met uitzendbu reaus afspraken gemaakt zodat mensen direct aan de slag kunnen. Deze en andere maatregelen moe ten ervoor zorgen dat van alle aan vragers slechts zestig procent een uitkering ontvangt. Daarnaast moeten mensen die al een uitke ring hebben aan het werk; vijftig procent van alle mensen die extra hulp krijgen, moet binnen een jaar een betaalde baan hebben. Mensen die een inburgeringscur- sus hebben gevolgd en toch maar niet aan het werk komen, krijgen voortaan extra begeleiding. De er varing leert dat die groep lastig aan het werk."komt, terwijl veel mensen wel voldoende capacitei ten hebben. Op 1 januari werden door de ge meente 640 uitkeringen verstrekt. Goes wil dat aantal gelijk houden, ondanks de crisis die steeds beter merkbaar wordt en het budget voor re-integratie dat fors wordt in- gkrompen door het Rijk. In 2017 krijgt de gemeente bijna een kwart minder dan nu. tiwwiwwtfwttiiiiiinwiiitiiiiiiiviiiiiw^^ 'S-HEERENHOEK - In de Jeugdhoeve in 's-Hee- accessoires. „Veel mensen kopen een carna- komt. Vandaar deze beurs", zegt organisator voor de eerste keer." Er waren ook bijzondere renhoek was vrijdag de eerste carnavalskle- valspak, dragen het drie dagen en kopen het Janet Welleman uit Heinkenszand. Zij organi- attributen te vinden zoals een frietpak en orgi- dingbeurs. In de rekken hingen tientallen jaar daarop weer een nieuw pak. Zonde dat seert al dertig jaar kleding- en speelgoedbeur- nele Abba-schoenen met blokhakken van twin- tweedehands pakken, schoenen, pruiken en goede carnavalskleding nooit meer uit de kast zen. „Een carnavalskledingbeurs doe ik nu tig centimeter. foto Willem Mieras GOES - Donderdag 17 januari houdt de gemeente Goes een infor matieavond over de toekomstige fietstunnel onder het spoor. Daar voor zijn twee locaties in beeld: ter hoogte-van de Bergweg en ter hoogte van de Kloetingsweg. Het gemeentebestuur maakt na 17 ja nuari een keuze tussen die twee opties. De bijeenkomst wordt ge houden in het stadskantoor en be gint om 19.30 uur. Aanmelden kan bij: m.vande.vreugde@goes.nl Tip? redactie@pzc.nl Ze moet binnenkort onder het mes, die Zeeuws-Vlaamse. Ze wordt gehol pen, onklaar gemaakt, gesteriliseerd. Zoals te doen gebruikelijk, diende zij zich enkele weken voor de ingreep op een ochtend te vervoegen op het pre-operatief spreekuur, alwaar zij uitleg zou krijgen over de opname, de narcose, de ingreep en het herstel proces. Ze kwam een paar minuutjes te laat op het consult, tot chagrijn van de anesthesie-medewerker, die haar een goedemiddag in plaats van een goe demorgen toewenste. Zij pikte dat weer niet en het gesprek verliep be hoorlijk stekelig. Hij besloot het con sult met: „Voor de ingreep krijgt de patiënt één, maar in uw geval doen we maar twéé, kalmeringstabletjes."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105