61 binnenland 'Interesse voor Pier van Scheveningen' E 'Geen goede bak troost langs snelweg' Vakbond mijdt feest nationale politie Milde griepepidemie in Nederland KRAS.NL Patriots gaan maandag naar Turkije Tweede Kamer wil opheldering over aangifte Belastingdienst tegen Jos van Rey Topvoordeel THAILAND EXOTISCH COMPLEET vrijdag 4 januari 2013 Weekers weer in nauw Banden met omstreden wethouder en senator Van Rey brengen Weekers opnieuw in verlegenheid. Kamer wil weten wat staats secretaris wist van aangifte. Weekers kondigt intern on derzoek bij Belastingdienst aan. door Niels Klaassen en Michel Reijns DEN HAAG - De aangifte vorig jaar maart van de Belastingdienst te gen toenmalig wethouder en sena tor Jos van Rey (WD) brengt staatssecretaris Frans Weekers (Fi nanciën) opnieuw in verlegen heid. Weekers is baas van de Belas tingdienst en in de Tweede Kamer rijst daarom de vraag of de WD' er op de hoogte had moeten zijn van deze aangifte. WD, SP, PW, CDA en D66 wil len opheldering. „Ik frons de wenkbrauwen", toont WD-Ka- merlid en partijgenote Helma Nep- pérus zich diplomatiek. PW-Ka merlid Roland van Vliet noemt het een vreemde zaak. „Weekers is politiek verantwoordelijk voor de Belastingdienst." SP-Kamerlid Ronald van Raak kijkt uit naar de uitkomst van het door Weekers aangekondigde inter- DEN haag - Voor de Pier van Sche veningen hebben zich meerdere mogelijke kopers gemeld. Dat heeft horecaconcern Van der Valk, eigenaar van het kustbouwwerk, donderdag laten weten. De geïnteresseerden hebben zich bij de makelaar gemeld naar aanlei ding van de faillissementsaanvraag voor de Pier van Scheveningen. Een woordvoerder kon nog niet zeggen wie zich hebben gemeld en hoe serieus de interesse is. Afge lopen zomer liet Van der Valk we ten dat het zou gaan stoppen met de exploitatie van zijn restaurant UTRECHT - Er heerst een griepepi demie in Nederland. Eind vorig jaar hadden gemiddeld 6i op de ïoo.ooo inwoners zich bij de huis arts gemeld met griepachtige ver schijnselen. Dan is er volgens on derzoeksinstituut Nivel sprake van een lichte griepepidemie. Vooral I*dagenv -1 '10951 Vertrek: 19/1 t/m 26/10 vele gegarandeerde vertrekdata! o.a. Bangkok. Chiang Mai en Cha-Am vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding excursies Zie www.kras.nl/36362 w Vertrek: 12/2 t/m 12/10 laatste plaatsen februari maart! o.a. Bangkok, Koh Samui en Khao Sok NP vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding excursies Zie www.kras.nl/36370 Vertrek: 9/2 t/m 29/10 incl. prachtige fietstocht door Bangkok o.a. Bangkok Phang Nga Baai en Krabi vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding excursies Zie www.kras.nl/36371 Vertrek: 7/3 t/m 17/10 langs werkelijk alle highlights! o.a. Gouden Driehoek en Koh Samui vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding excursies 2 Zie www.kras.nl/36366 waarom zou je meer betalen ne onderzoek, maar kent geen twijfel over hoe ambtenaren moe ten handelen in dit soort kwesties. „Politiek gevoelige zaken moeten wel bekend zijn bij de staatssecreta ris." In de Tweede Kamer leefde al het vermoeden dat de kwestie-Wee kers met het debat vlak voor het kerstreces nog niet afgedaan was. „Ik had al het idee dat we hiermee nog niet klaar waren en dit sterkt dat vermoeden", zegt Van Raak. Weekers legde twee weken gele den verantwoording af over zijn banden met de van corruptie ver dachte en inmiddels afgetreden Roermondse wethouder Van Rey. Die had tijdens de verkiezingscam pagne een grote reclamezuil gere geld met daarop de beeltenis van Weekers. Ook bleek dat Weekers een brief over een fiscale kwestie van Van Rey had doorgeleid naar de top van de Belastingdienst. In de Kamer ging Weekers door het stof en erkende dat hij de recla mezuil niet had moeten accepte ren. Hij bezwoer bovendien dat de nauwe banden met Van Rey geen enkele rol hebben gespeeld bij de keuze voor een locatie van belas tingkantoren in Limburg. Het brandje leek dan ook geblust, maar laait nu mogelijk weer op door de aangifte tegen Van Rey. en casino in Scheveningen. Vervol gens werd gezocht naar kopers. „Tot vorige week waren hierover onderhandelingen gaande, maar deze liepen op niets uit. Vanwege de druk van onderhoudskosten is daarom bij de rechter een faillisse ment ingediend", werd woensdag bekendgemaakt. Het Van der Valk concern nam de pier in 1991 voor een symbolisch bedrag van 1 gul den over. Het concern breidde de Pier uit en overdekte een deel. De Pier van Scheveningen is 300 me ter lang en steekt bij hoogtij 23 me ter boven de zeespiegel uit. jonge kinderen, tussen de 0 en 4 jaar, hadden last van griep. De epi demie is eerder dan vorig jaar, toen hadden pas rond maart veel mensen last van griep. Gemiddeld duurt een uitbraak acht weken. Symptomen van griep zijn koorts, hoofdpijn, keelpijn en spierpijn. Een medewerkster serveert een kopje koffie in broodjeszaak Subway bij wegrestaurant De Lucht in Bruchem; volgens de ANWB wordt hier het slechtste kopje koffie aan de snelweg verkocht. foto Mare Bolsius BOEK ONLINE of bel 0900-9697 is< en zi/n p.p.. tenzij anders vermeld. Pet/zen zijn exclusief reservermgskoslen BRUCHEM - Een beetje teleurgesteld is manager Maurits van der Aa van wegrestaurant De Lucht langs de A2 in Bruchem wel. „Vroeger schonken we een miljoen kopjes koffie per jaar", zegt hij. „Daarom hechten we hier aan een goed bak kie." Broodjeszaak Subway in De Lucht komt niet al te best, zeg maar gerust ronduit slecht, uit een onderzoek van de ANWB naar de kwaliteit van een kopje koffie aan de snelweg. Het juryrapport: 'de koffie ruikt muf en niet naar kof fie. Smaakt ook muf, houtig en een beetje naar pinda'. De zaak verkoopt dagelijks pakweg 100 be kers koffie. Van de dertig in okto ber vorig jaar geteste wegrestau rants en tankstations, kreeg de kof fie van broodjeszaak Subway in De Lucht de laagste beoordeling. Volgens de keurmeesters van de automobilistenclub verdient het bakje troost een 3,4. Een 'pluim' gaat naar zowel Van der Valk in Breukelen ('Mooie crèmelaag. Het ruikt licht bitter, maar wel naar koffie') als La Place aan de Wouw- se Tol ('Weinig uitgesproken geur. Na enkele slokken komt de smaak tot z'n recht'); allebei goed voor een 6,9. „Voor een goed kopje kof fie moet je niet langs de snelweg zijn", constateert Ad Vonk van de ANWB. „Het ligt niet aan de appa raten, want die blijken in orde." Zo ook in Bruchem. Het apparaat is volgens Van der Aa drie maan den oud. Een verklaring moet dan ook worden gezocht in de ingre diënten van het brouwsel en de af stelling van de koffiezetapparaten. „De koffiezetmachine is ingesteld door de leverancier. Wij zijn er niet aan geweest." De ANWB hoopt dat de tankstations en de wegrestaurants het signaal oppik ken. En dat gebeurt ook. De Bur ger King aan snelweg A27 bij Nieu- wegein die met een 6.0 ('Ruikt naar koffie die al langer staat') toch redelijk uit de test kwam, stopt met de verkoop van koffie. Shell heeft toegezegd naar de re ceptuur en de hoeveelheid te kij ken. Ondertussen benadrukt een woordvoerster van Subway dat de test 'een momentopname was'. „Koffie is voor ons een bijproduct. Maar het moet wel goed zijn. En bovendien: koffie is hot. Goede kof fie is een trend. Daarom stellen wij hoge eisen aan het product." door Niki van der Naald DEN HAAG - De ceremoniële start van de nationale politie in Den Haag verliep gisteren zonder poli- tievakbond ACP. Volgens voorzit ter Gerrit van de Kamp was het 'ongepast' om de beëdiging van na tionaal korpschef Gerard Bouman in de Ridderzaal in Den Haag bij te wonen. De bonden hebben sinds eind vo rig jaar een conflict met de politie top en verantwoordelijk minister Ivo Opstelten. Hoewel de vakbeweging vóór de vorming van de nationale politie is, is ze kritisch op de wijze waar op daar invulling aan wordt gege ven. Volgens de ACP worden te veel taken op het bordje van de po litiemensen gelegd en zijn er te ho ge verwachtingen bij de burger ge schapen. Ook verkeren 6.300 colle ga's nog in onzekerheid over hun functie. Opstelten benadrukt dat hoewel er honderden functies verdwijnen, iedereen in principe een baanga rantie heeft. Hij zegt de 'construc tief kritische bijdrage' van de bon den te waarderen en te betrekken in de megareorganisatie die de po litie de komende twee jaar te wachten staat. Gerard Bouman is gisteren officieel beëdigd als lande lijke korpschef. Volgens hem is de bestrijding van zowel kleine als zware criminaliteit gebaat bij één nationaal politiekorps. De tot voort kort 25 zelfstandige re gionale politieregio's zijn per 1 ja nuari vervangen door tien regiona le eenheden, één landelijke een heid en één centrale politiebaas. Volgens Bouman kunnen de een heden nu meer informatie en ex pertise met elkaar uitwisselen. Bur gers krijgen bovendien in het hele land te maken met dezelfde poli tie- werkwijze, bijvoorbeeld bij het doen van aangifte. Aangifte kan binnenkort 24 uur per dag gedaan worden, via inter net of telefoon. pagina 10: de politie is dood, lang leve de politie DEN HAAG - Vanaf hun thuisbasis op de Luitenant-Generaal Bestka zerne in Vredepeel vertrekken maandag de Nederlandse Patriot eenheden naar Turkije. De luchtaf- weerraketten zullen daar deelne men aan een Navo-operatie om Turkije beschermen tegen raket- aanvallen uit Syrië. Het ministerie van Defensie heeft dat donderdag laten weten. De Patrioteenheden rijden naar de Eemshaven in Gro ningen, waar het materieel wordt ingescheept voor transport. Naar verwachting arriveert het op 22 ja nuari in Turkije. Dinsdag vertrek ken van vliegbasis Eindhoven zo'n 30 Nederlandse en 20 Duitse kwar tiermakers naar Turkije om de mis sie voor te bereiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6