221 zeeland Ruim 100 wethouders vertrokken %kpn brieven Zorg Afvalbakken Torentijd Schouws erfgoed vrijdag 4 januari 2013 WÊÊtÊÊÊKÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊmamm Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Het stuk in de krant waarin stond dat mensen die al tientallen jaren in de zorg werken, wel eens kun nen vergeten waarom ze ooit voor de zorg hebben gekozen, vond ik respectloos. Respectloos tegenover de verzorgenden die dit werk al ja ren met plezier doen en zich 100 procent inzetten. Zij doen ér alles aan om het leven van mensen een beetje mooier te maken. Met dochter heeft op i6-jarige leef tijd gekozen voor de verzorging. Zij werkt inmiddels 42 jaar in de zorg. Samen met haar collega's doet ze er alles aan om het leven van de cliënten zo comfortabel mogelijk te maken. Verzorgenden, die dit werk doen; daar is hun hart bij be trokken. Mijn respect hebben ze. Anton Commelin Draaibrug 54, Aardenburg Vol verbazing las ik (28 december) dat er vorige jaarwisseling zo'n 40 afvalbakken waren opgeblazen. Kosten 13.200 euro, 330 euro per bak. Bij ons in Park Toorenvliedt in Middelburg en omstreken worden deze afvalbakken ook opgeblazen. Ik heb al verschillende keren met de gemeente gebeld, om de inwerp- opening, met dekseltjes met slot af te sluiten. Deze zijn ook aanwezig bij de gemeente. Het antwoord dat je krijgt van de gemeente: het kost te veel om ze te monteren. Dit staat mijn inziens niet in ver houding tot het schadebedrag van 13.200 euro. Met een beetje inspanning kan zo een behoorlijke schadepost wor den voorkomen. Ook voorkom je dan een hoop dierenleed en stress, zowel bij mensen als bij dieren. Irma Bouff Ter hoogestraat 57, Middelburg Al vanaf de eerste berichten over mogelijke opheffing van bovenge noemd etablisement speel ik met de gedachte om te schrijven wat ie dere weldenkende burger al lang weet. Nu een en ander doorgedrongen schijnt te zijn tot de hogere regio nen van de regiopolitie, wil ik niet nalaten er enkele dingen aan toe te voegen. Indien een groep, afgesproken of niet, rellen schopt waardoor meer deren opgepakt worden en gratis vervoer krijgen naar cellen op vele kilometers afstand onder begelei ding van eenmogelijk fors aantal agenten, kan de rest die vrij spel heeft inbreken vernielen enz. naar hartelust omdat dan waarschijnlijk de bezetting bestaat uit één auto en enkele bike agenten. Heeft cq hebben de politietaxibus- sen een toilet, denk aan vervoer van dronken personen! Arrestanten die gratis naar Verweg gistan zijn vervoerd willen en heb ben mijn inziens ook recht op gra tis vervoer naar huis. Weer kosten! Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Schouws erfgoed bewaren en bele ven. Bewaar het dan ook, beste be stuurders en verloeder de wei tus sen de Karolingische Burght en de molen, naast het sportveld van DFS in Burgh, niet, door hier de mogelijkheid te willen bieden om een parkeerterrein voor AH en een tennispark aan te laten leggen. Dan zorgen de dorpsbewoners en vele gasten met ons voor het bele ven. Schouws Goed bewaren.... een erfe nis met beleving. P.J. Landegent De Haaymanweg 2, Burgh Haamstede 4G komt eraan. Dat is supersnel mobiel internet. Tot wel tien keer sneller dan je gewend bent. Mobiel browsen, posten en downloaden: het gaat straks allemaal razendsnel. Met 4G kun je zelfs streaming video's en muziek zonder haperingen in HD kwaliteit afspelen. Bij KPN zijn we op dit moment hard aan het werk om ervoor te zorgen dat het merendeel van Nederland er dit jaar al gebruik van kan maken. Want mobiel internet dat zo snel is, daar wil je niet op wachten. Het netwerk dat geeft om Nederland Ga naar kpn.com/4G voor meer informatie De tijd door Marcel Modde De ambiance van de Mid delburgse Abdij past haar als een ouwe jas. Niet alleen omdat het complex een toeristisch pareltje is van het Zeeland dat ze.als VW-di- recteur al zoveel jaar met hart en ziel aan de man brengt. Carla Schönknecht-Vermeulen (58) staat ook graag aan het roer. Om die reden stapte de Vlissingse in 2002 in de lokale politiek en maak te ze vijfjaar nadien haar opwach ting in het provinciale machtscen trum. Met het plotselinge overlijden van gedeputeerde Sjoerd Heijning, moest de WD op zoek naar een nieuwe kandidaat. Iemand die niet alleen binnen de eigen geledingen lekker ligt, vertelt fractievoorzitter Kees Bierens, maar ook goed over weg kan met de coalitiepartners CDA en SGP. Zelf ambieert hij ^e functie niet. Schönknecht daaren tegen voelt sterk de behoefte meer aan de wieg te staan van het be leid. „De aanleiding is natuurlijk een treurige. Maar ik heb jaren aan de andere kant gezeten, in de raad en de Staten. Dan accordeer je het beleid. Een beetje sturen, een beet je duwen kun je nog wel, maar zo heel veel meer kun je niet doen. En als je bij de beleidsmakende kant zit, dan denk ik dat je daar meer invloed op kunt hebben. Dat DEN HAAG - In totaal 105 wethou ders 'hebben in 2012 gedwongen het veld moeten ruimen. Dat be weert VNG Magazine, het officiële blad van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, op basis van ei gen onderzoek. In Zeeland moest het afgelopen jaar alleen wethou der Piet Polderman van Vlissingen gedwongen afscheid nemen. Drie andere wethouders kozen voor een andere loopbaan. Het gedwongen vertrek van onge veer twee wethouders per week is zelden geëvenaard. Alleen in 2004 en 2008 vielen de wethouders ook in een dergelijk tempo. Opvallend genoeg gaat het telkens om het tweede volledige jaar dat de wet houders in het zadel zit na raads verkiezingen. De voornaamste reden voor het ge dwongen vertrek van een wethou der is financieel wankel beleid. Als er kosten- of budgetoverschrijdin gen dreigen, is de kans reëel dat de wethouder zijn biezen moet pak ken, concludeert VNG Magazine. Dat overkwam ook PvdA'er Pol derman in Vlissingen. Een raads- meerderheid vond dat hij hen slecht informeerde over de voort gang van bouwplan het Schelde- kwartier in de binnenstad. In Middelburg vertrok Albert de Vries. Hij werd Kamerlid voor de PvdA. Borsele zag CDA-wethou- der Marga Vermue vertrekken. Zij werd burgemeester van Cranen- donk. In Reimerswaal ging Kees Knuit (PvdA) met pensioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62