zeeland 119 Kasteel f jerco Vrijwilligster Hanne Liefting begint stichting voor Ghanees weeshuis Verrassende wending in politieke soap Zelzate veel voordeel Overvaller Vogelwaarde opgepakt Jan-Frans Mulder Toneel Kakentoe vrijdag 4 januari 2013 Eens stond er in het Verdronken Land van Saeftinghe een kasteel, zo wil de overlevering. Maar waar? Wijlen de schoonvader van Richard Bleijenberg, Staf de Maaijer, zou nog over de fundamenten ervan hebben gelopen. De burgemeester van Hulst keek in het Verdronken Land zijn ogen uit Met een roestvrij stalen paal markeerde hij de plaats waar de vuurtoren heeft ge staan. Het vuur dat ooit voor licht zorgde en de schepen via de Schelde van en naar Bergen op Zoom begeleidde. Hij doopte de plek Mira, naar de ster. 'Die naam komt voortaan ook voor op de kaart van de gemeente.' la nge vorststraat - goes Saeftinghegids Richard Bleijenberg uit de Kouter waadt door het Verdronken Land op zoek naar sporen van het verleden. foto Paul de Schipper Het fundament van de gevonden vuurtoren. foto Clement Reel-Terrijn Botten van een lang geleden overleden grazende viervoeter in Saeftinghe. vogelwaarde - Eén 27-jarige man uit de gemeente Hulst is woens dag door de politie aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op een woning in Vogelwaarde. De overval vond woensdag 26 de cember rond 23.00 uur plaats op een woning aan de Elzenstraat in Vogelwaarde. De bewoner was al leen thuis, toen plotseling twee on bekende mannen in zijn woning stonden. Zij bedreigden hem met een voorwerp dat op een vuurwa pen leek. Ongeveer een half uur na de over val kreeg de politie een melding van het incident, waarop direct ac tie is ondernomen door agenten van de surveillancedienst. De tech nische recherche heeft ter plaatse sporenonderzoek gedaan. En een speurhond is ingezet om de over vallers op te sporen. De woensdag opgepakte verdachte is in verzekering gesteld voor ver der onderzoek. biervliet - De Biervlietse toneel groep Kakentoe speelt vrijdag 18, zondag 20 en zaterdag 26 januari het blijspel Volle Bak in het 'eigen' dorpshuis. De familie Langevoort - pa, ma en twee dochters - leidt een rustig le ventje. Vader en moeder kijken al uit naar de tijd dat de dochters uit vliegen en het nog rustiger wordt in huis. Van dit 'saaie gegeven' be looft Kakentoe 'een doldwaze ko medie' te maken. De voorverkoop van kaarten (zes euro per stuk) bij 't Winckeltje, L. de Koster en E. As- selman is begonnen. WÊÊÊÊKÊHÊÊÊÊÊKM door René Hoonhorst terneuzen - De Terneuzense stu dente Hanne Liefting (19) heeft een stichting opgericht om een weeshuis in Ghana te ondersteu nen. Liefting werkte afgelopen zomer mee aan het opknappen van het weeshuis Suguru in het Ghanese dorp Bugaya Paala. Ze deed verslag van haar werkzaamheden - onder meer meehelpen aan het opknap pen en inrichten van het weeshuis en Engelse les geven aan wezen - in een wekelijkse rubriek in de PZC. Ook nadat ze dit najaar aan de stu die milieukunde in Utrecht begon, is ze het weeshuis niet vergeten. Ze wil de 24 jonge bewoners blij ven helpen en zette daarom eind vorig jaar de Stichting Suguru op poten. Hanne hoopt via de stich ting gelden in te zamelen voor de bouw van een kantoor bij het weeshuis, matrassen, zakken mais en sojabonen. Ook wil ze de we zen af en toe trakteren op een 'feestmaal' met vis, groente, fruit of ei. Op de website vinden belangstel lenden alle informatie over de doelstellingen van de stichting. Voor 65 euro krijgt een kind een jaar lang onderwijs, voor vijftien euro is er voor alle wezen een feestmaal met vis en voor acht eu ro koopt een sponsor een kip voor Suguru. De sponsors van het wees huis staan op de site vermeld. Han nes vader, de Terneuzense wethou der Cees Liefting, beheert de kas van de stichting als penningmees ter. Liefting haalde zijn dochter de ze zomer op in Ghana en was ook diep onder de indruk van de le vensomstandigheden in het Afri kaanse land. Hij heeft zitting geno men in het stichtingsbestuur om dat hij er van overtuigd is dat een kleine hulporganisatie als Suguru 'direct een verschil kan maken'. www.stichtingsuguru.nl door Harmen van der Werf zelzate - Zelzate blijft op politiek vlak voor verrassingen zorgen. De soap die zich er sinds de raadsver kiezingen van 14 oktober voltrekt, beleefde maandag een opvallende nieuwe aflevering. Kandidaat-bur gemeester Frank Bruggeman tegen wie een justitieel onderzoek loopt vanwege verkiezingsfraude, mocht nog niet worden benoemd, maar hij liet zich wel - tijdelijk - tot wet houder beëdigen. Een truc was daarvoor nodig. Brug- gémans partijgenoot Jan De Beule zei tot maart niet als wethouder te kunnen werken. Hij vroeg om ver vanging. Bruggeman bleek de aan gewezen persoon als langstzittend raadslid van de meerderheid van zijn liberale partij VLD-SD, N-VA en CD8tV. Vervolgens moest de voorlopig aanblijvende socialisti sche burgemeester Freddy De Vil der hem installeren. Dat ging niet van harte. De Vilder en Brugge man zijn de hoofdrolspelers in de Zelzaatse politieke soap. De Vilder verloor de verkiezingen en diende klacht in tegen Bruggeman. Bruggeman zou volmachten heb ben geronseld in een psychiatrisch centrum en verzorgingshuis. Het is onbekend wanneer het justitieel onderzoek rond is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59