Vernieler beeld helpt bij opknappen ZEEUWS-VLAANDEREN Solden: op koopjesjacht in Antwerpen Zeeuws-Vlaming (19) slachtoffer zinloos geweld in Knokke Kikke tv staat in de startblokken Burgemeester Suurmond blij met betrokkenheid én verantwoordelijkheidsgevoel Bressiaanders bij hun dorp Tweede verdachte van straatroof opgepakt VRIJDAG 4 januari 2013 PZC i*tt l door René Hoonhorst BRESKENS - De 13-jarige jongen door wiens vuurwerk een kunst werk op de dijk langs de Keerdam werd vernield, gaat de kunstenaar helpen het beeld weer op te knap pen. Eén van de kleurige vissen op de dijk werd op oudjaarsdag zwaar beschadigd toen een partijtje vuur werk, al dan niet onbedoeld, af ging. Dankzij de sociale controle in Breskens werd de jongen snel opgespoord, meldde de Sluise bur gemeester Jacques Suurmond woensdagavond in zijn nieuwjaars toespraak. De burgemeester was blij met de, vooral via sociale me dia betoonde, betrokkenheid van dorpelingen én met het 'adequaat optreden van de ouders'. De ouders toonden zich niet al leen bereid de schade te vergoe den, maar laten hun zoon kunste naar Albert Kramer ook helpen bij het opknappen van het beeld. Kra mer verwacht niet dat de jongen hem als kunstenaar echt van dienst kan zijn. Maar 'als opvoe der' vindt hij het mooi dat de jon gen verantwoordelijkheid voor zijn 'onbenullige actie' neemt. „Zo'n jongen wordt nog een keer geconfronteerd met de enorme schade van een paar knallen. Hope lijk ziet hij ook in hoe gevaarlijk het spul kan zijn, want het materi aal waarvan de vissen zijn ge maakt, is zo sterk dat er zelfs vuur werk in mag worden vervoerd." Rotterdammer Kramer heeft: de schade aan het beeld - dat de kop van de vis verbeeldt, de staart staat een eindje verder op de dijk aan de Keerdam - nog niet kunnen in ventariseren. Hij heeft op foto's kunnen zien dat de schade groot is, maar verwacht dat het beeld te repareren is. „De brokstukken zijn waarschijnlijk nog te gebruiken om de gaten te vullen. Met wat schuimmateriaal en polyesterhars hoop ik het beeld te kunnen ma ken. Dan moet ik nog wel twee keer terugkomen om het beeld te schilderen en van een coating te voorzien." Burgemeester Suur mond noemde het goed nieuws dat de dader zich meldde en mee helpt bij de restauratie van het beeld. Met de verzekering van de ouders dat ze de schade betalen, is de zaak af voor de gemeente Sluis, meldt een woordvoerster. „Het ging de burgemeester er niet om een jongen aan de schandpaal te nagelen. Hij is blij met de gemeen schapszin van de Bressiaanders en betrokkenheid bij het wel en wee van hun dorp." door Sheila van Doorsselaer RETRANCHEMENT - De 19-jarige Niek van Cuijck uit Retranche- ment is nieuwjaarsochtend het slachtoffer geworden van zinloos geweld bij het Casino in Knokke. Zonder enige aanleiding sloeg een voorbijganger hem in elkaar. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de dader. Nieks vader Jacky doet dan ook aan iedereen die ter plek ke was, de oproep zich als getui gen te melden bij de politie in Knokke (00-32.50.61.96.00). Hij richt zich vooral tot Zeeuws-Vla mingen die hetzelfde feest als zijn zoon bezochten in het Casino, Syl vester Night. „Ik weet dat dit feest ook heel populair is onder Zeeuws- Vlaamse jongeren." Het incident gebeurde buiten het Casino dinsdagochtend omstreeks zes uur. Niek wilde met zijn vrien den naar huis met een taxi. Er was een opstootje gaande. Niek en zijn vrienden hielden zich daar verre van. Vier mannen kwamen langs lopen. Eén van hen ging Niek plot seling te lijf, zonder dat er een woord was gewisseld of een bewe ging aan voorafging. Niek raakte buiten bewustzijn. Hij is naar het ziekenhuis van Knokke overgebracht waar bleek dat hij een hersenschudding had opgelo pen. Zijn pols en vier voortanden waren gebroken. De politie van Knokke heeft het in cident in onderzoek. In de omge ving van het Casino staan came ra's. De beelden zijn in bezit van de politie van Knokke en worden uitgeplozen. Nieks vader: „Maar het beste zou zijn als directe getui gen zich melden." TERNEUZEN Een tweede verdachte (37) van een vorige week donderdagnacht op de Herengracht in Terneuzen gepleeg de straatroof is woensdag aange houden. Kort na de overval werd een 21-jarige man, evenals de twee de verdachte Terneuzenaar, opge pakt. Het duo mishandelde een plaatsgenoot (25) om geld. Enkele vrouwen, die bij het slachtoffer wa ren, gaven hun portemonnee af. ANTWERPEN - De solden, oftewel de uitverkoop, is donderdag weer begonnen in België en dat hebben ze in de grote shopsteden gewe ten. In drommen trokken koopjes jagers langs de winkels, graaiden in bakken en rekken en stonden voor de kassa in lange rijen. Anders dan in Nederland zijn de winkeliers in België gebonden aan wettelijke periodes waarin ze hun waren goedkoper mogen aanbie den. In Nederland kan een winke" lier naar believen uitverkoop hou den, maar zijn Belgische collega's niet. Die mogen dat twee keer per jaar en wel van 3 tot 31 januari en van 1 tot 31 juli. Vandaar: als in Bel gië de uitverkoop begint, dan is het meteen een gekkenhuis, Zo ook in Antwerpen gisteren, waar tienduizenden afkwamen op kortingen vanaf 30 procent, al was de drukte niet te vergelijken met de chaos in voorgaande jaren. Toen viel de eerste dag van de uit verkoop gunstiger in de week en was het droog. De verwachting is dat de echte drukte komend week einde nog moet komen. Dan staan fashionista's weer in de rij voor de boetiek van Gucci op de hoek van de Huidevettersstraat en de Schut tershofstraat en trekken ze de rek ken leeg bij Zara en H&M op de Meir. Shoppen op de Meir in Antwerpen. De Solden duurt nog tot 31 januari. foto Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57