beroo zeeland 119 3300 Borden tegen vrachtverkeer in Nuis op de bres voor Oud-Vossemeer helpen bijna niets autonomie van Tholen voordeel Nieuwe coöperatie ondernemers kleinschalige zorg Snoeien Seniorweb zoekt computercursisten 'Hot Fuzz' speelt rock in La Strada Zevende editie ATB Toer- en Wandeltocht Dweilbandfestival bij café De Oranjeboom lange vorststraat - goes vrijdag 4 januari 2013 Medewerkers van De Fruithoeve snoeien fruitbomen in het wijkpark in de Goese wijk Ouverture. foto Willem Mieras door Frank van Cooten Naast de voordeur van De Fruithoeve in 's-Graven- polder hangt een nieuw bordje. Erkend lid van de Coöpera tie van ondernemers in de klein schalige zorg in Zeeland. Deze nieuwe organisatie is vorig jaar opgericht om in te spelen op de zorggelden die door het Rijk worden overgeheveld naar de ge meenten. Kleinschalige initiatie ven zoals zorgboerderijen moeten dus voortaan hun financiële bijdra ge aanvragen bij de gemeente. Dat is vooral voor heel kleine initiatie ven zoals De Vlinderbloem in Tho- len of de Kersenkooi in Kats heel lastig, weet Adri Walhout van Ver eniging Psyiënt Nederland. „Daar om is in Zeeland de coöperatie op gericht waar nu al meer dan veer tig organisaties bij zijn aangeslo ten. De relaties met de geldgevers worden door deze coöperatie on derhouden. Dit geldt overigens niet alleen voor de psychiatrie. Ook gehandicapten- en ouderenor- ganisaties zijn bij de coöperatie aangesloten." Het wordt nog een hele kluif om voldoende geld te krijgen, weet Walhout. „De tarieven voor de dagbesteding zijn al heel laag. Een tientje per uur was vroeger wel licht normaal voor pannenkoeken bakken maar dagbesteding bestaat inmiddels uit veel meer dan alleen maar dat. En als gemeenten de 25 procent korting gaan toepassen is het hek van de dam. Wij blijven ons credo hanteren: eigen kracht cliënten bespaart veel centen." KRUININGEN Stichting Seniorweb Zuid-Beve land in Kruiningen zoekt cursisten die vaardigheden op de computer willen leren. De nieuwe basiscur sus en vervolgcursussen, trainin gen internet en e-mail en werken met de Ipad staan open voor in schrijving. De lessen beginnen in de lente. Aanmelden: 06-22827625. GOES De band 'Hot Fuzz' speelt vandaag, vrijdag, in café La Strada in Goes. 'Hot Fuzz is een classic rock cover band. De band speelt nummers van o.a. The Rolling Stones, AC/DC en Thin Lizzy. Het optreden begint om 22.00 uur. Entree is gratis. Het snoeien van fruitbomen, helpen met de oogst van het fruit en het aanplanten van nieuwe bomen zijn de belangrijkste activiteiten van De Fruithoeve in 's-Cravenpolder. Het bedrijf heeft inmiddels een nieuwe loods gekregen. WISSENKERKE De zevende editie van de ATB Toer- en Wandeltocht van Toerclub De Kroon in Wissenkerke wordt zondag 6 januari verreden. De tocht, voor atb-ers 15, 30 of 60 kilo meter en voor wandelaars 10,15 of 21 kilometer, start tussen 9.00 en 11.00 uur. Vanaf 12.00 uur is er 'apres-fiets' in HCR De Kroon. 'S-H-HENDRIKSKINDEREN Café De Oranjeboom in 's-Heer-Hendrikskinderen houdt vrijdag 18 januari voor het tweede Oranjeboom blêês je wêrm dweil bandfestival met de Blaosüuln uit Aardenburg, de Pink Panthers en Oor ons Noe uit Goes en de Juun- trappers uit Wolphaartsdijk en Kortgene. Van 20.30 tot 00.00 uur. Leer-, werk-, en reïntegratiebedrijf De Fruithoeve heeft wederom een op dracht in de wacht gesleept voor een nieuwe uitbreiding van het Sloebos. Het gaat nu om de aanplant van 3300 bomen. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De borden die vrachtwagenchauffeurs manen om niet meer door de kern van Oud-Vossemeer te rijden, hebben tot nu toe weinig effect. Dat zegt Vincent van Bijnen van buurtcomi- té De Molen. Het comité vraagt al jaren om maatregelen tegen de vele vracht auto's die door een stukje van de bebouwde kom rijden. Ze zorgen voor geluidsoverlast en onveilige si tuaties. Als er toevallig twee vracht wagens tegelijk komen, moet er één het trottoir op, anders kunnen ze elkaar niet passeren. De gemeente en de provincie heb ben besloten het stuk bebouwde kom af te sluiten voor het door gaande vrachtverkeer. Er kwam geen fysieke afsluiting, maar enkel borden waarop staat dat chauf feurs niet meer door Oud-Vosse meer mogen rijden. Volgens Vincent van Bijnen rijden er iets minder vrachtauto's door de Molenbuurt sinds de borden in november zijn geplaatst. Het gros van de chauffeurs rijdt echter nog gewoon door Oud-Vossemeer. „Het is goed bedoeld, maar zeer onhandig uitgevoerd", zegt hij over de borden. „Chauffeurs lezen dat ze niet meer door Oud-Vosse- meer mogen rijden, maar op geen enkele wijze wordt een alternatief aangegeven. Een deel kiest er dan voor om toch door het dorp te rij den. Veel andere chauffeurs rijden nu over bedrijventerrein Welgele gen en de Langeweg, maar uitein delijk komen ze dan toch nog in het dorp terecht. Het is natuurlijk de bedoeling dat ze Tholen hele maal niet meer gebruiken als door gaande route. Ze moeten zo snel mogelijk het eiland af" Van Bijnen is nog steeds van me ning dat een rondweg rond Oud- Vossemeer de enige oplossing is die het dorp écht van het vracht verkeer zal verlossen. door Rob Paardekam THOLEN - Tholen moet zijn autono mie behouden. Dat stelde burge meester Willem Nuis deze week tijdens zijn nieuwjaarstoespraak. Hij kraakte het plan van het kabi net voor gemeenten met mini maal 100.000 inwoners. „Welk probleem wil de regering hiermee oplossen?", vroeg de bur gemeester zich af. „Het is een ty pisch Haags plan, van achter het bureau verzonnen. Diverse onder zoeken hebben duidelijk gemaakt dat grotere gemeenten niet per de finitie beter presteren dan middel grote of kleine gemeenten." Nuis zegt meer te voelen voor een systeem waarbij gemeenten wor den afgerekend op hun prestaties. „Vertel als regering wat je van de individuele gemeenten verwacht, aan welke criteria ze moeten vol doen en reken hen daarop af." Volgens de burgemeester hoeft ze ker niet alles bij het oude te blij ven. Net als in het verleden pleit hij voor een verregaande samen werking tussen gemeenten. „Zoals wij dat al doen met gemeenten in zowel Zeeland als West-Brabant." Volgens Nuis zal 2013 een moeilijk jaar worden voor de gemeente, on der meer omdat er zal moeten worden hervormd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53