zeeland 121 Grote herdenking Ramp Kruiningen Bergmann richt oog op Middelburgse jongeren Bij de poppendokter NU... 50% Korting Bïiïl4 MEUBEL OPRUIMING Li_ weekenddiensten Politie pakt verdachte overval vogelwaarde op Nuis op de bres voor autonomie van Thoien Vier ton voor onderzoek naar afslag A58 Comité wil 64 slachtoffers in naam terug naar het dorp brengen TOTAAL WONEN INZIEN vrijdag 4 januari 2013 door Nadia Berkelder foto Johan van der Heijden KRUININGEN - Bij de herdenking van de watersnoodramp in Krui ningen worden dit jaar de namen van de 64 slachtoffers bij het be staande monument geplaatst. ;,We willen de slachtoffers in naam terug brengen naar Kruinin gen", zegt Cees de Jonge van het Comité Herdenkingen Kruinin gen. Oud-premier Jan-Peter Balkenen de, die een oudoom, een oudtante en een nichtje in Kruiningen ver loor, komt het vernieuwde monu ment onthullen. Tijdens de herdenking op 1 februa ri krijgen nabestaanden en direct betrokkenen de gelegenheid om te praten over hun ervaringen en VOGELWAARDE - Eén 27-jarige man uit de gemeente Hulst is woens dag door de politie aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op een woning in Vogelwaarde. De overval vond op Tweede Kerst dag (26 december) rond 23.00 uur 's avonds plaats op een woning aan de Elzenstraat in Vogelwaarde. De bewoner-was op dat moment alleen thuis. Plotseling stonden twee onbekende mannen in zijn woning. Zij bedreigden hem met een voorwerp dat op een vuurwa pen leek. Ongeveer een half uur na de over val kreeg de politie een melding van het incident, waarop direct ac tie is ondernomen door agenten van de surveillancedienst. De technische recherche heeft ter plaatse sporenonderzoek gedaan. En een speurhond is ingezet om de overvallers op te sporen. De woensdag opgepakte verdachte is in verzekering gesteld voor ver der onderzoek. Zaterdag 5 en zondag 6 januari 2013 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (maandag tot en met vrij dag van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische af spraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena hun verlies. „We hebben van alle Kruiningse slachtoffers de nabe staanden opgespoord", zegt De Jonge. „Van alle slachtoffers heb ben we wel een broer, of een zus of een moeder gevonden, over het hele land verspreid, van Kruinin gen tot Wezep en van Doesburg tot Haarlem." Alle namen van de mensen die zijn overleden of ver mist tijdens de ramp worden op glazen platen gegraveerd. Die pla ten komen op drie zijden van de sokkel van het beeld dat Jan Wol kers in 1957 maakte ter nagedachte nis aan de Ramp. Op de vierde zij de, de voorkant, staat een gedicht van Adriaan Roland Holst. Het comité zamelt geld in om de kosten voor de herdenking te kun nen betalen. „Ik zou het heel erg door Emile Calon MIDDELBURG - Burgemeester Ha- rald Bergmann van Middelburg vindt dat dit jaar de jeugd alle aan dacht moet krijgen. Hij doelt dan vooral op die jeugd die niet in de pas loopt, spijbelt, voor onrust zorgt en in aanraking komt met politie en justitie. De burgemeester heeft met de poli tie en justitie afgesproken dat daar extra aandacht aan gegeven wordt, zo vertelde hij donderdag. In het Regionaal Beleidsplan van de politie staan veel onderwerpen die extra aandacht verdienen. Voor wat Middelburg betreft, gaat het dan om sociale en fysieke vei ligheid, huiselijk geweld, geweld op straat, fietsendiefstallen, over vallen, hennepteelt, woninginbra ken, overlastgevende jeugd, crimi nele jeugd, jeugd, alcohol en drugs en veiligheid in en om school. Ver keersveiligheid en brandveiligheid krijgen ook extra aandacht. Zaken die volgens dat plan minder aan- 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen geopend voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. Markt 4 4531 EP Terneuzon tel. 011561484 mooi vinden als de bevolking van Kruiningen zou bijdragen aan de kosten", zegt De Jonge. „Als het ge dragen wordt door de mensen zelf. Van het geld dat over is willen we de tuin rondom het monu ment opnieuw inrichten en een bankje plaatsen zodat mensen daar kunnen zitten." De herdenkingen in Kruiningen hebben jarenlang op een laag pitje gestaan, tot het comité een paar jaar geleden besloot tot een jaarlijk se herdenking. „Het was eerst om de vijf jaar. Dat vonden wij geen herdenken, dan krijgt het iets plichtmatigs. Herdenken heeft ab soluut meerwaarde. Ik denk dat de Ramp in Kruiningen een veel gro tere impact heeft gehad dan vier jaar Tweede Wereldoorlog." HH8ÏSH0EK Heerenstraat 9 's-Heerenhoek Tel.: 0113-351311 www.totaalwonendejonge.r Kijk voor alle aanbiedingen op onze website dacht verdienen zijn voertuigcrimi- naliteit, straatroof, veilig winkelge bied en veilig toerisme. Volgens de burgemeester is er be wust voor gekozen om niet alle on derwerpen extra prioriteit te ge ven. „Want dat heeft geen zin. Het moet wel een werkbaar plan blij ven. Als je alles prioriteit geeft, lukt dat niet." Maar als er veel straatroven plaatsvinden, zo verze kerde hij, dan zal de politie daar ook extra aandacht aan geven. „Dan worden de prioriteiten ver legd." Dat geldt ook voor voertuig- criminaliteit, veilig winkelgebied en veilig toerisme. Bergmann benadrukt dat het aan pakken van de jeugd die ontspoort en voor onrust zorgt zijn absolute prioriteit heeft. Hij vindt het be langrijk om samen met politie, jus titie, maatschappelijk werk en an dere instanties ervoor te zorgen dat jongeren die ontsporen zo snel en zo vroeg mogelijk worden aan gepakt zodat de kans op definitie ve ontsporing beperkt blijft. THOLEN - Tholen moet zijn autono mie behouden. Dat stelde burge meester Willem Nuis deze week tijdens zijn nieuwjaarstoespraak. Hij kraakte het plan van het kabi net voor gemeenten met mini maal ïoo.ooo inwoners. „Welk probleem wil de regering hiermee oplossen?", vroeg de bur gemeester zich af. „Het is een ty pisch Haags plan, achter het bu reau verzonnen. Diverse onderzoe ken hebben duidelijk gemaakt dat grotere gemeenten niet per defini tie beter presteren dan middelgro te of kleine gemeenten." Nuis zegt meer te voelen voor een systeem waarbij gemeenten worden afgere kend op hun prestaties. Volgens hem hoeft zeker niet alles bij het oude te blijven. Net als in het verle den pleit hij voor een verregaande samenwerking tussen gemeenten. GOES - Voor een onderzoek naar een nieuwe aansluiting op de A58 aan de zuidkant van Goes wil het gemeentebestuur vier ton uitge ven. Dat blijkt uit een voorstel dat naar de gemeenteraad is gestuurd. Van het geld wordt een voorlopig ontwerp gemaakt voor de westelij ke variant van de aansluiting. Vo rig jaar stelde de gemeenteraad ook al eens 550.000 euro beschik baar voor een studie naar de af slag. Het is nog onduidelijk of de afslag er ooit komt. Het Rijk bezui nigt op infrastructuur; de minister laat in het vroege voorjaar weten voor welke projecten er nog wel geld is. Goes wil hoe dan ook ver der met de plannen. GOES - Gespannen volgen jonge, maar vooral wat oudere 'meisjes' de ver richtingen van speelgoeddokter Wim Noteboom uit Heinkenszand. Hij hield gisteren consult bij Historisch Museum De Bevelanden in Goes. Vandaag is Notenboom ook te raadplegen bij het Goese museum van 13.30 tot 16.00 uur. Bekijk ook de video: www.pzc.nl/bevelanden foto Willem Mieras Het radioprogramma Schouwse Vrouwen Wereldwijd van radio Schouwen-Duiveland viert maan dag 7 januari het 5-jarig bestaan. De twee uur durende uitzending met verschillende gasten is van 10.00 tot 12.00 uur en niet van 11.00 tot 12.00 zoals gemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49