zeeland 119 Herrie over afvalcontainers Verhaal 13-jarige jongen helpt bij herstel van kunstwerk YourSurprise.com neemt webshop over Nieuwjaarsfeest met lampionoptocht Gezamenlijk nieuwe jaar in dorpshuis Tweede verdachte van straatroof opgepakt Brandweer bevrijdt inzittenden uit auto vrijdag 4 januari 2013 'Onder de bevolking schuilt heel veel kennis over vroeger. Van die deskundigheid moet je ge bruik maken. Neem bij voorbeeld de Ring van Dreischor. Over elke gevel daar valt wel een verhaal te vertellen vanwege een bijzonder element: makelaars, bovenlichten, gevelstenen, muurijzers'. Ria Geluk, voorzitter Goemanszorg en bestuurslid Stad en Lande. Oude stroomgeulen gevisualiseerd in het Havenplein in Zierikzee - de vroegere cichoreifabriek ontbreekt op elke registratie - wandelroutes laten leiden langs oude elementen in buitengebied zoals kreken en vijvers - Wildgroei aan verwijzingsbordjes aanpakken. foto's Dirk-Jan Gjeltema/collage Rolant Quist HHnHHHMMHNHHHMMMI door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Piet van der Linde uit de Julianastraat in Haam stede wil af van de milieucontai ners voor zijn deur. Hij is daarover al een tijd in de slag met de ge meente, maar tot nu toe zonder re sultaat. Donderdag werden de containers teruggeplaatst nadat ze voor de jaarwisseling waren weggehaald. Van der Linde sprak de chauffeur aan en liet de containers terugzet ten op een andere plek op het par keerterrein. „Bij het muurtje naast het oude postkantoor. Daarover is ook gesproken met de gemeente", zegt Van der Linde. „Ik weiger dat de containers terug komen op de oude plek. Met name de glascontai ners zorgen voor veel overlast. „Wij'hebben daar niet alleen last van. Ook de buren klagen hier over. Mensen gooien tot 's avonds laat flessen weg." De actie van Van der Linde werd niet gewaardeerd door de gemeen te. Een gealarmeerde opzichter liet de containers meteen weer op de oude stek terugzetten. Van der Lin de probeerde dat te voorkomen door op de plek te gaan staan waar de container moest komen. De gemeentemedewerker liet de glascontainer - die op dat moment aan de kraan van de vrachtwagen hing - tot vlak boven het hoofd van Van der Linde zakken om hem te dwingen opzij te gaan. Uit eindelijk heeft Van der Linde moe ten buigen en staan alle containers weer voor zijn deur. Hij laat het er niet bij' zitten. „Ik ben hierover al verschillende keren bij de wethou der geweest en die is ook komen kijken. Hij zei gelijk dat dit geen fraai zicht is. Hij zei dat ze zo snel mogelijk weg moeten." Wethouder Wim Stouten beaamt dat hij ter plekke is gaan kijken. „De containers gaan dit jaar onder gronds", zegt hij. „Wanneer pre cies weet ik niet. Maar ik begrijp wel dat de buitendienst zegt dat het niet zo werkt, zoals het nu ge gaan is. Komende woensdag is er een gesprek met Van der Linde en dan kijken we of de glascontainers ergens anders kunnen staan." BRESKENS - De 13-jarige jongen door wiens vuurwerk een kunst werk op de dijk langs de Keerdam werd vernield, gaat de kunstenaar helpen het beeld weer op te knap pen. Eén van de kleurige vissen op de dijk werd op oudjaarsdag zwaar beschadigd toen een partijtje vuur werk, al dan niet onbedoeld, af ging. Dankzij de sociale controle in Breskens werd de jongen snel opgespoord, meldde de Sluise bur gemeester Jacques Suurmond. De ouders toonden zich niet alleen be reid de schade te vergoeden, maar laten hun zoon kunstenaar Albert Kramer ook helpen bij het opknap pen van het beeld. ZIERIKZEE YourSurprise.com uit Zierikzee heeft de webshop w ww. ka do we reld.nl van PostNL overgenomen. Door deze overname kan YourSur- prise.com zijn activiteiten verder uitbreiden. De naam en website van Kadowereld.nl worden gehand haafd, evenals de uitstraling en ge bruiksvriendelijkheid. Wel wordt het assortiment uitgebreid, de ser vice verhoogd en de levertijden ver sneld. DREISCHOR Verschillende organisaties in Dreischor verzorgen zaterdag 5 ja nuari gezamenlijk een Nieuwjaars feest in het dorpshuis voor alle Rei- senaeren, jong en oud. Het feest begint om 18.30 uur met een kinderdisco en wordt om 19.30 uur vervolgd met een lampionnen- optocht met Crescendo. Vanaf 20.30 uur wordt getoost op het nieuwe jaar. NOORDGOUWE De Stichting Vrienden van de Drie- koningenkerk en de dorpsraad Noordgouwe/Schuddebeurs verzor gen zondag 6 januari gezamenlijk een nieuwjaarsfeest voor alle inwo ners uit het dorp. Dat gebeurt van af 15.00 uur in het dorpshuis van Noordgouwe. Op het programma staat een optreden van Endrik en Jannekee en de vertoning van een dorpsfilm uit de jaren zeventig. TERNEUZEN Een tweede verdachte van een vori ge week donderdagnacht, op de He rengracht in Terneuzen gepleegde straatroof is woensdag aangehou den. Het gaat om een 37-jarige Ter- neuzenaar. Kort na de straatroof was al een 21-jarige Terneuzenaar opgepakt. Het tweetal mishandel de een plaatsgenoot (25). Ze eisten geld. Enkele vrouwen die bij hem waren, gaven hun portemonnee af. ARNEMUIDEN De brandweer heeft woensdag avond op de A58 bij Arnemuiden inzittenden van een auto, een vrouw en drie kinderen, moeten bevrijden. De auto was rond half tien door onbekende oorzaak van de weg geraakt en tegen de afzet ting van de parkeerplaats gereden. De vrouw en kinderen klaagden over een pijnlijke nek. Ze zijn voor controle naar het ziekenhuis ge bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47