Marktlieden missen omzet op De Balie Winterfeest Bru echt voorbij SCHOUWEN-DUIVELAND Reglement almanak 17 KNRM Neeltje Jans 87 keer in actie 18 Groentehandelaar: 'Laat renovatiepijn in centrum Zierikzee zo kort mogelijk duren' VRIJDAG 4 januari 2013 PZC door Ton van den Nouweland zierikzee - Markthandelaren in Zierikzee willen dat de gemeente Schouwen-Duiveland haast maakt met de herinrichting van het Ha venplein. Op hun tijdelijke plek aan De Balie missen ze 30 tot 40 procent van hun omzet. Groentehandelaar Ruud Corstanje kan niet wachten tot de markt zijn vertrouwde plek in het centrum te rugkrijgt. „Ik ga wel eens kijken hoe het ermee staat op het Haven plein. Dan staan daar twee jon gens te straten. Dan denk ik: ge meente, zet er tien aan het werk. Probeer voor ons de pijn zo kort mogelijk te houden. En er kan ook nog een vorstperiode komen, hè." Corstanje zet aan De Balie onge veer 30 procent minder om dan op het Havenplein. „Zo'n twintig jaar geleden heb ik hier precies het zelfde meegemaakt. Ook met het Havenplein. Toen dacht ik: ik ga niet meer naar Zierikzee. Eerlijk gezegd denk ik dat nu ook weer." Vishandelaar Frans de Kok heeft het over 40 procent omzetdaling. „Het zijn vooral de oudere men sen uit het centrum die niet meer komen. De Balie is te ver voor ze, zeker bij winters weer. Ik zal héél blij zijn als het Havenplein klaar is. De ondernemers in het centrum missen ons ook. Ja, je moet het toch samen doen. Aan de andere kant vinden de mensen hier het wel weer gezellig dat de markt er staat." Maar niet alleen de klanten blijven weg op De Balie; er zijn ook minder handelaren. De Kok: „Twee komen sowieso niet meer omdat er voor hen geen plaats is. Maar er zijn er ook ziek of met va kantie. Op het Havenplein staan normaal 20 tot 25 kramen. Van daag op De Balie zijn het er een stuk of twaalf. Voor handelaren die van ver moeten komen is het niet leuk meer. Twee uur in de au to, een hoop diesel verstoken en dan niks verkopen. Dat hou je niet vol. Maar ja. Het is niet anders. We moeten er even doorheen." Dat is ook de instelling van schoenenhan delaar Stef van Zummeren: „Na tuurlijk verkoop ik ook minder op deze plek. Maar het moest een keer gebeuren met dat plein. Als lid van de marktcommissie wil ik daarbij wel aantekenen dat de ge meente goed heeft meegewerkt aan de verhuizing." Als alles volgens planning ver loopt, keert de weekmarkt vóór Pa sen terug naar het Havenplein. zie ook de video op www.pzc.nl/video Markthandelaren in Zierikzee verkopen dertig tot veertig procent minder op hun tijdelijke plek aan De Balie. foto Pieter van der Laan WÊÊHËKÊHÊÊÊtKtti Tip? redactie@pzc.nl door Esme Soesman bruinisse - Het is over en uit met het Winterfeest Bruinisse. Na tien jaar muzikaal de winter te hebben uitgeluid op Bru heeft de organisa tie een streep onder het succesvol le evenement gezet. Vorig jaar, tijdens de tiende editie, wist de organisatie nog bekende namen als lurk! en Racoon te strik ken. Desalniettemin kondigde de organisatoren toen al aan te gaan stoppen, omdat de harde kern het werk niet meer met andere bezig heden kon combineren. „Op de avond zelf is het wel te doen; we hebben altijd veel vrijwilligers. Maar het is superveel geregel, het hele jaar door", licht Joeri de Zeeuw de afweging toe. De stich ting is inmiddels opgeheven. „We hebben mooi quitte gedraaid." Wat rest is een erfenis aan organi satorische kennis en benodigdhe den als veiligheidsplannen en der gelijke. Mochten er alsnog nieuwe enthousiastelingen opstaan dan kunnen zij gebruik maken van alle informatie. Die Zierikzeeënaar had het geluk de kerstdagen in de tropen door te mo gen brengen. Het leven gaat daar 'toko toko': in een rustig tempo. Op Bonaire staat één bushaltemaar daar stopt sinds jaren geen bus meer. De maximumsnelheid bedraagt zes tig kilometer per uur. Vanwege alle kuilen in de wegen rijdt ook nie mand harder. Toen de Zierikzeeë naar een auto nodig hadleek het de verhuurder raadzaam om het Antilli aanse verkeersreglement toe te lich ten. „Wie op de breedste weg rijdt, heeft altijd voorrangbegon de ver huurder. De Zierikzeeënaar schreef het braaf op. „En verder?", vroeg hij. „Hoezo verder", antwoordde de verhuurder. „Dit is het verkeersreglement."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45