wonen 15 narkt wordt bistro en woonhuis 'De tijd vliegt voorbij als je iedere dag klust' vrijdag 4 januari 2013 Hugo de Hoogen druk aan het klussen. De tijd vliegt voorbij, merkt Hugo de Hoogen steeds weer. „Natuurlijk wist ik waar ik aan begon en dat er veel tijd in zou zitten. Maar een maand is zo om!" Hugo klust bijna iedere dag aan de twee panden. „Ik wil natuurlijk ook tijd besteden aan mijn gezin. Daar door kan ik niet al mijn tijd in de ver bouwing steken. Maar dat de dagen zo snel voorbij gaan had ik niet ver wacht." Toch hoopt hij voor de zomer zijn bistro te openen. „Ik ben nu meer dan een jaar bezig met de klus. Als je ziet wat er allemaal is veranderd, heb ik er vertrouwen in dat ik het op tijd afkrijg." Volgens Hugo zijn er nog geen grote fouten of blunders gemaakt tijdens de verbouwing. „Ik heb al best wat erva ringen in de bouw. Zo heb ik in Til burg een bedrijf in onroerend goed. Maar ik vind het ook erg leuk om te doen. Zo kan ik mijn creativiteit kwijt." Het pand in Cadzand heeft hij voor ongeveer 230.000 euro gekocht. De kosten van de verbouwing liggen nu rond de 70.000 euro. „Een verbou wing kost altijd meer dan dat je had verwacht. Maar ik heb wel het voor deel dat ik bijna alles zelf doe. Dit scheelt natuurlijk heel erg in de kos ten." Hugo woonde zijn hele leven in Til burg. De woning in Brabant blijft hij houden. „Ik wil de woning misschien gaan verhuren aan studenten. Maar dit gaat nog wel even duren. Ik wil eerst dat alles hier af is, dan kan ik daarna aan het volgende project begin nen." De voormalige supermarkt in Cadzand wdtdt y omgebouwd tot een bistro. foto's Mark Neelemans ven de voormalige supermarkt. „Ik heb daar alles verbouwd zodat we daar konden wo nen." Zo heeft Hugo een nieuwe badkamer geplaatst, een nieuwe vloer gelegd en alles naar eigen smaak ingericht. „We moeten hier natuurlijk een lange tijd wonen dus wil de ik het wel verbouwen en inrichten naar onze smaak." Gelukkig is de toekomstige woning bijna af. Het is alleen nog een kwes tie van afwerken. Volgens Hugo is er al veel veranderd in het pand vergeleken met vorig jaar. „Er staat nu een groot kookeiland, er ligt een mooie houten vloer in en er is ver lichting en stroom." Ook de tuin is vernieuwd en er is een dakka pel geplaatst. De grote klassieke zwarte voor deur van de woning heeft Hugo ook zelf ontworpen en gemaakt. „In dat gedeelte van de supermarkt zat natuurlijk geen gewo ne voordeur. Er moest dus een nieuwe ko men." De Hoogen hoopt zijn bistro voor het zo merseizoen af te hebben, maar volgens hem is het grootste nadeel de tijd. „Een maand is zo voorbij. Ik ben zo druk bezig met het klussen en verbouwen dat ik niet eens door heb dat de tijd zo snel gaat." Een naam voor zijn bistro heeft hij nog niet. „Ik wil een naam die iedereen herkent en onthoudt. Ge lukkig heb ik nog even tijd om hierover na te denken." De woning is veel ruimer en lichter geworden door de zelfgebouwde dakkapel. In het gedeelte waar de bistro komt, moet nog veel gebeuren. Een open haard scheidt de woonkamer van het kookgedeelte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41