sport 129 Truck Hoondert goedgekeurd voor Dakar Rally Verbraeken per direct weg bij Hulsterloo Tweede indoormenmarathon Wallenloop Goes voor 52e keer Jeff Thuy Memorial in Heikant Topduel biljarten in Sluiskil Slotdag tennistoernooien Titelverdediger Kist begint tegen Green Roadhouse Roadies verspeelt voorsprong vrijdag 4 januari 2013 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl De driebanders van Dallinga/Frans Bevers staan zondagmiddag voor een belangrijke opdracht. De ploeg ontvangt in eigen huis (hotel Dallinga Sluiskil) TOW.NL/MCR uit Vlaardingen, de huidige koploper in de eredivisie. Dal- linga/Bevers heeft twee punten minder en staat op de tweede plaats. Bij winst komt de thuis ploeg dus op gelijke hoogte. De wedstrijd begint om 13.00 uur. Het opwarmertje voor de thuisploeg is het beker duel in de vierde ronde worden tegen tweededi visionist Boers en Roosenboom. Die ontmoeting is zaterdagavond vanaf 19.00 uur in Hotel Dallinga. Zaamslag wilde hoge ogen gooien dit seizoen, maar de groen-witte formatie staat slechts tiende in de tweede klas se van het zaterdagvoetbal. foto Ruben Oreel groep maakten duidelijk dat het zo niet verder kon. Teleurstellend, omdat we Ad als veldtrainer en als mens hoog hebben zitten. Maar het werkte niet. En dan moet je je conclusies trekken", zei Tissink. Hij ontkende niet dat er met de aanstelling van Roovers een inschattingsfout is gemaakt. Vanuit de spelersgroep kwam de wens naar voren om als opvolger van de immer nadrukkelijk aan wezige Verhoene een trainer aan te trekken die de zaken wat losser zou benaderen. „Ondanks de volop aanwezige routine in de groep hebben de jongens blijk baar toch een hardere hand nodig. Dat het dan toch fout loopt, mag iedereen zichzelf aanrekenen." Ook Rademakers stak de hand in eigen boezem. „We zijn minder volwassen dan gedacht. Wellicht tegen beter weten in hebben we willen bewijzen dat het ook op een andere manier kon. Echt lek ker heeft het dit seizoen nooit ge lopen. Wij hadden ook niet meer het idee dat het tij nog zou ke ren", verklaarde Rademakers. Hij voegde er aan toe dat Zaamslag le ring dient te trekken uit het ont slag van Roovers. „Het is goed om je oor te luister te leggen bij de spelers. Aan de andere kant is het duidelijk dat een bestuur en een technische commissie bij dit soort zaken een eigen beslissing moeten nemen." Er is nog geen andere trainer in beeld bij Zaamslag. De club hoopt die wel zo snel mogelijk te kun nen presenteren. Voorlopig wordt de trainersvacature intern opge lost. LIMA - Adwin Hoondert is met zijn team klaar voor de start van de Da kar Rally. De DAF-truck waarmee het team de vijftiendaagse autorally gaat rijden, werd woensdagmorgen plaatselijke tijd goedgekeurd. De Zeeuwse equipe arriveerde woensdag in Lima, de startplaats van de rally, en moest meteen aan de bak. De jury had te elfder ure de veerweg van de truck afgekeurd. Die moest binnen 24 uur worden aangepast om op tijd klaar te zijn voor de keuring. Na vijftien uur sleutelen en lassen in de branden de zon was het karwei geklaard. Zaterdag gaat de rally van start met een rit over 250 kilometer, veelal over het strand. Het merendeel van het traject staat te boek als verbin dingsroute. Slechts dertien kilome ter wordt geklokt en telt mee voor het klassement. Zondag begint de rally pas echt. FRIMLEY GREEN Christian Kist komt al meteen op de openingsdag van de Lakeside, het WK darts van de bond BDO, in actie. De 26-jarige titelverdediger uit Vroomshoop, die vorig jaar als debutant het toernooi in Frimley Green zeer verrassend won, treedt zaterdag in de eerste ronde aan te gen de als vijfde geplaatste Engels man Robbie Green. MIDDELBURG De poolbiljarters van Roadhouse Roadies zijn het nieuwe jaar slecht begonnen. In eigen huis werd met 2-4 verloren van Pool 4 Dummies uit Breda. De start van de thuisploeg was rooskleurig en leverde een 2-0- voorsprong op dankzij zeges van Rinus Witte en Dennis Dierickx in het 9- en 10-ball. Daarna was het feest uit voor de Middelburgerss. NIEUW-NAMEN - Voetbalvereniging Hulsterloo en hoofdtrainer Angelo Verbraeken hebben per direct af scheid van elkaar genomen. De oe- fenmeester had onlangs aangege ven dat hij aan het eind van het sei zoen zou vertrekken bij de zon dag-vierdeklasser uit Nieuw-Na- men. Met name vanwege de mati ge trainingsopkomst en het gebrek aan beleving zag hij geen uitdaging meer in de ploeg. Verbraeken: „Die situatie is er niet beter op geworden. Ik beleef er te weinig plezier aan. Ook mijn moti vatie was een stuk minder dan voordien. Ik wring me in allerlei bochten om op tijd op de training te zijn. Op dat vlak verwacht ik van de spelers dan ook het één en an der. Er zat geen verbetering in. En dan moet je je conclusies trekken." De trainer uit Hulst was bezig aan zijn tweede jaar bij Hulsterloo. ZATERDAG 5 JANUARI Meer dan negentig menners komen zaterdag in actie bij manege De Kroo in Nieuw- en Sint loos- land. Op het programma staat de tweede indoor menmarathon van dit seizoen. Speciale aandacht gaat uit naar de jeugd en de bijzondere combinaties, met onder meer de trek paarden. Tevens komen menners met vier paar den voor de wagen in actie. Ook vanuit België wordt deelgenomen aan deze indoorwedstrijd. De wedstrijd begint om 9.00 uur en rond 21.30 uur worden de laatste winnaars gehuldigd. ZONDAG 6 JANUARI De TC Heikant viert dit jaar een feestje. Het wordt immers het dertigste jaar dat de club een trimloop organiseert. Jeff Thuy was ooit de animator. Na zijn overlij den werd besloten de naam om te dopen in Jeff Thuy Memorial. Sindsdien is de belangstelling alsmaar toegenomen. Zaterdag rekent de organisatie opnieuw op veel deelnemers die de keus hebben uit drie verschil lende afstanden: 3000, 5400 en 12.200 meter. De start is om 15.00 uur in de Schoolstraat in Heikant. Zondag vallen de laatste beslissingen tijdens twee Zeeuwse tennistoernooien. In het Racketcentrum is het tweede jeugdtoer- nooi van de WOTT (Walcherse Overkoepelende TennisTrainingen) aan de gang. De eerste ballen in diverse jeugdcategorieën werden geslagen op oudjaarsdag en komend weekeinde volgen de ontknopingen. Bij het Herselman Sport 'Sjoemel' Toernooi 2012 begonnen ze al op 21 december. Het toernooi in het Racketcentrum in Kapelle, waarbij zowel de jeugd als de senioren aan bod komen, loopt tot en met zondag. AV'56 is zaterdag verantwoordelijk voor de 52e keer de Wallenloop in Goes. De wedstrijd wordt traditiegetrouw op de eerste zaterdag van het nieuwe jaar gehouden. De jeugd begint om 13.00 uur en vanaf 14.25 uur komen de senioren en jongens A in actie. De senioren moeten 7560 me ter afleggen. Zoals elk jaar verwacht AV'56 ook dit jaar weer een bus vol atleten uit Duffel aan de start. In het voorprogramma zullen ook heel veel jeugdatle- ten in de diverse categorieën hun wedstrijden lopen. Er is op de dag zelf nog na-inschrijving bij café Baarends.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29