281 sport Hardlopen met de skyline van New York in beeld Ad Roovers: paniekvoetbal bij Zaamslag HW'24 wint laatste voorronde soccer I l l Hulstenaar woensdag ontslagen Finaledag 27e Fast indoorsoccertoernooi Zeeuws-Vlaanderen I RCS 1 IJzendijke I HW'24 1 Hoek 2 1 vrijdag 4 januari 2013 ■■HHORHiHii door Len Wolters middelburg - Jim Portegies (27) werd op oudjaarsdag vierde bij de Tankloop in Dishoek. Het was zijn enige wedstrijd van 2012 in Zee land. Hij is ook maar kort in het land. Op 14 januari gaat hij weer te rug naar het land waar hij woont, de Verenigde Staten. In 2009 vertrok de in Middelburg geboren Jim Portegies naar New York. „Ik ben daar gaan studeren", vertelt hij in zijn ouderlijkhuis in Middelburg. „Ik studeer wiskunde en het is allemaal vrij intensief" De universiteit van New York nam Portegies maar wat graag aan, na dat hij een tien haalde voor zowel wiskunde als natuurkunde aan de Technische Universiteit van Eind hoven. Ondanks zijn zware studie is Por tegies een fervent hardloper. „Vroe ger zwom ik altijd, maar omdat mijn vader is gaan hardlopen, ben ik ook begonnen. In het begin was ik erg fanatiek, vervolgens stond het op een laag pitje en sinds een jaar ben ik weer volop met de sport bezig. Ik maak lange dagen op school, maar toch vind ik altijd wel een gaatje om te kunnen hardlopen. Het is een stukje ontspanning voor mij. Even tot rust komen en je hoofd leegma ken." Portegies traint zo'n drie keer in de week, waarvan twee keer bij de Central Park Track Club. „Ik heb er bewust voor gekozen om te trai nen buiten de universiteit om. Ge woon om eventjes weg te zijn van de dagelijkse hectiek. Of ik dat per se nodig heb weet ik niet, maar ik heb er een goed gevoel bij om het op deze manier te doen." De Zeeuw hoopt zich te verbete ren met hardlopen. „Verbetering, dat is iets wat in me zit. Of het nou met de studie is of met hardlo pen, ik wil beter worden. Het is niet zo dat ik meer ga trainen. Dat gaat simpelweg niet. Ik train nu al keihard, maar ik heb er niet nog meer tijd voor. De studie gaat al tijd voor." Ondanks zijn zware studie in New York maakt Middelburger Jim Portegies altijd wel tijd vrij voor het hardlopen. foto Ruben Oreel Of Portegies zin heeft of niet, hij kiest er altijd voor om toch te gaan trainen. „Soms wil ik weieens na een lange dag school op de bank gaan liggen. Toch kies ik ervoor om te gaan trainen. Achteraf ben ik dan blij dat ik het gedaan heb. Ik voel mezelf altijd een stuk beter als ik gelopen heb, daarom dwing ik mezelf." Of het lopen in Nederland ver schilt met dat in Amerika kan Por tegies niet vertellen. „Ik ben pas se rieus met hardlopen begonnen toen ik in de VS woonde. Dus ik kan het moeilijk vergelijken met Nederland. Hardlopen is overal hetzelfde, alleen het landschap ver schilt. Hier is alles vlak, maar in New York heb je heuvels. Het mooie van Zeeland is de schone lucht en de het vlakke landschap. Maar de mooiste momenten zijn als ik een Central Park loop en het schemert. Je ziet dan de skyline van New York op de achtergrond en dat is een adembenemend ge zicht." De Middelburger weet niet of hij volgend jaar weer kan deelnemen aan de Tankloop in Dishoek. „Ik kan nog niet zeggen of ik er vol gend jaar ben. Misschien zit ik wel in China voor m'n studie. Dan kan ik ook de Marathon van New York niet lopen, waar ik voor ge kwalificeerd ben. Maar de mara thon van Shanghai is ook niet ver keerd." Waar de toekomst van Portegies ligt, weet hij niet. „Over anderhalf jaar ben ik klaar met mijn studie. Waarschijnlijk ga ik mezelf dan verder ontwikkelen in mijn vakge bied. Waar dat zal zijn, weet ik niet. Ik heb nu in Nederland, Duitsland, Amerika en China ge studeerd, maar er valt nog zoveel te zien. Voorlopig ben ik nog niet klaar in ieder geval." Hardlopen zal hij ook nog wel even blijven doen. Zaterdag-tweedeklasser Zaam slag gaat verder zonder trainer Ad Roovers. Al halverwege zijn eerste seizoen bij de zaterdag tweedeklasser wordt de Hulste naar bedankt voor zijn diensten. Er is nog geen opvolger gevon den. door René van Stee zaamslag - Enkele dagen na zijn ontslag bij zaterdag-tweedeklasser Zaamslag vechten teleurstelling en boosheid nog altijd om voorrang bij Ad Roovers. De oefenmeester werd op non-actief gesteld wegens het bijna spreekwoordelijke gebrek aan chemie met de spelersgroep en het uitblijven van resultaten. Na de degradatie uit de eerste klas se verwachtte Zaamslag, waar eer der assistent-trainer Wim de Poo- ter al was opgestapt, een niveau la ger mee te doen om de prijzen. De grotendeels intact gebleven ploeg staat echter op de tiende plaats met vijftien punten uit twaalf duels. Ad Roovers Roovers was bezig aan zijn eerste seizoen bij de Zeeuws-Vlaamse club. Hij erkent dat het tot nu toe sportief gezien niet naar wens liep. „Maar ik had altijd de over tuiging dat die resultaten wel zou den komen. Met een wedstrijd minder gespeeld is het gat met de nummer twee (Dinteloord) negen punten. Absoluut niet onover komelijk", stelt de trainer uit Hulst. Wat Roovers, eerder ook trainer van onder meer Vogelwaarde, Hontenisse, AZW en Arnemui- den, vooral steekt, is dat hij naar zijn inzicht geen eerlijke kans heeft gehad om zijn ideeën bij Zaamslag uit te werken. Als opvol ger van Kenny Verhoene, onlangs aangetreden als trainer van Hoek, tekende hij een contract voor twee jaar. „Dit met de intentie van beide kanten om iets neer te zetten, waardoor de club verder vooruit zou kunnen. Het is teleur stellend dat ik daar niet eens aan heb kunnen beginnen. Het maakt me ook boos. Zeker als je bedenkt dat een club weet wie ze binnen halen, wat zijn bedoelingen zijn en dat hij daarin vooraf ook wordt gesteund." Roovers kan ook niks met de ge luiden dat het ontbrak aan een goede klik met de spelersgroep. „Deze gang van zaken duidt bij de leiding van Zaamslag op een ge brek aan inzicht in de spelers groep. Van dergelijk paniekvoet bal ben ik de dupe geworden", al dus Roovers. Zowel Eric Tissink van de techni sche commissie als aanvoerder Jo ris Rademakers van Zaamslag ver klaarde woensdag dat er geen ba sis meer was voor verdere samen werking. „Geluiden vanuit de terneuzen - De voorronde in pou le 5 van het Fast Indoorsoccertoer- nooi is donderdagavond gewonnen door HW'24. De zondag-derdek lasser behaalde in sportcentrum Vliegende Vaart tien punten uit vier duels. Zaamslag behaalde de zelfde score, maar had een minder gunstig doelsaldo (11-2 om 10-3). Hontenisse stroomde net als HW'24 en Zaamslag door naar de finaleronde op zaterdag dankzij een derde plaats in de poule. Schoondijke werd het kind van de rekening. De West-Zeeuws-Vlamin gen behaalden net als Hontenisse vier punten, maar hun doelsaldo was minder goed (6-7 om 7-10). Corn Boys, afgelopen zaterdag in de poulefase actief, plaatste zich als beste nummer vier. De ploeg uit Sas van Gent behaalde vier punten en had een positief doelsaldo (+1). De rechtstreekse confrontatie tus- Vandaag vindt in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen de finaledag van het indoorsoccertoernooi plaats. Vanaf 9.00 uur worden de poulewedstrijden gespeeld en de finale staat om 17.41 uur op het programma. sen Zaamslag en HW'24 leverde een 1-1-gelijkspel op. Koen Post bracht Zaamslag, waar de gebles seerde Tommy Tissink de hon neurs als coach waarnam na het ontslag van trainer Ad Roovers, aan de leiding. Jaimy de Visser be zorgde HW'24 de verdiende gelijk maker. Arjan Hamelink schreef het meest curieuze doelpunt op zijn naam. De speler van Zaamslag haalde in het duel met Hontenisse verwoes tend uit. De bal belandde vervol gens via de lat en de boarding in het doel. Zaamslag won de wed strijd nipt met 2-1. Topscorers van de avond werden Andrew Wes- beek (Schoondijke) en Niek Luime (HW'24) met vijf treffers. De voorrondes bij de D-pupillen waren een prooi voor Walcheren en Biervliet. Die teams spelen zater dag hun finale. Terneuzen Biervliet AZW Hontenisse Terneuzense Boys Walcheren Zaamslag Corn Boys Aardenburg Sluiskil Philippine Steen (teams nog niet bekend) om 17.05 uur senioren om 17.25 uur senioren om 17.41 uur meer info is te vinden op: http://www.soccerzeeland.nl/ Terneuzen 7x HW'24 4x Hoek 3x Terneuzense Boys 3x AZW 2x RCS 2x Sluiskil 1x Beloften Club Brugge 1x Zaamslag 1x Breskens 1 X RIAW. 1x Felix Binicewicz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28