sport i 27 Opperbeste stemming bij Feyenoord Chivas ontslaat trainer Van 't Schip Sulejmani mag op zoek naar andere club Flessengooier Londen voor de rechter Solozege Vos in Surhuisterveen Natuurlijk moet je een goed postuur hebben. Ik ken gangmakers die wel zeven, acht truien aantrokken en nog niet de zuiging hadden die ik had' Butter kiest voor marathon Rotterdam Bertens buigt hoofd in kwartfinales vrijdag 4 januari 2013 CUADELAJARA John van 't Schip is donderdag ont slagen als trainer van Chivas uit Guadelajara. De Mexicaanse voet balclub had een maand geleden ook al afscheid genomen van advi seur Johan CruijfT, die zijn landge noot had aanbevolen als coach. Het bestuur heeft na een evaluatie besloten ook deze oefenmeester uit de Ajax-school te bedanken voor de bewezen diensten. AMSTERDAM Trainer Frank de Boer neemt Mira- lem Sulejmani zondag niet mee op trainingskamp naar Brazilië. De aanvaller uit Servië mag zich con centreren op het vinden van een nieuwe werkgever. Ajax hoopt voor eind januari, als de transfermarkt weer sluit, nog een klein transferbedrag voor de duurste aankoop uit de clubgeschie denis te ontvangen. LONDEN De man die tijdens de Olympische Spelen van Londen vlak voor de start van de 100 meter een plastic fles richting de latere winnaar Usain Bolt gooide, moet zich voor de rechter verantwoorden. Het incident baarde destijds veel opzien, vooral omdat de persoon onmiddellijk werd aangepakt door Edith Bosch. De Nederlandse judo ka stond toevallig naast hem. Ver volgens werd de man opgepakt. SURHUISTERVEEN Marianne Vos heeft donderdag de achttiende Centrumcross in Sur huisterveen gewonnen. De wereld kampioene kwam in de Friese plaats solo over de streep in de in ternationale veldrit. De Britse He len Wyman kwam op ruime achter stand als tweede over de meet, voor Anna van der Breggen. De Belg Rob Peeters won bij de mannen. joop Zijlaard lost het startschot bij de Zesdaagse van Rotterdam. beeld derde, dan probeer ik die plek te houden. Zegt hij niks dan probeer ik de wedstrijd altijd te winnen." Of hij in die heksenketel van loeiende motoren en schreeu wende toeschouwers altijd hoort of een renner 'ho' roept? „Geloof me, als ze echt kapot zitten, schreeuwen ze heel hard hoor." Geamuseerd reageert hij op de vraag of hij renners vaak 'ho' heeft horen roepen. „In een duel ga ik nooit naast de andere gangmaker rijden, maar naast de renner. Door 'mijn' wind houdt hij dat geen vier ronden vol en hoor je 'ho'. Prachtig. Het woord klootzak ken ik in alle mogelijke talen. Ach, het mag. Iemand in de wind zetten hoort bij het vak." Zaterdagavond vertoont Zijlaard nog één keer zijn kunstje en ge niet hij nog één keer van een vol Ahoy. „Respect, daar ging het me om. Ik heb met veel grote namen gereden. Als ze na de finish bij het uitrijden even hun duim naar me opstaken, was dat voor mij ge noeg. Ze zeggen wel eens: Joop wat ben je altijd vrolijk. Dat komt omdat ik tevreden ben. Met alles wat ik heb." Zijn ogen stralen als hij het heeft foto Jerry Lampen/ANP over zijn drie kleinkinderen. „Alle drie gezond. Dat is het belangrijk ste." In Michael (van zoon Ron) ziet hij vol trots het talent van de toekomst. „Michael rijdt achter de derny zoals René Pijnen dat kon. Het spatbord is helemaal zwart van zijn bandjes." Vanavond doet hij opa uitgeleidde. „Dat wordt slikken", zegt Joop Zijl aard. Dernyrijder Joop Zijlaard door Edward Swier ROTTERDAM - Feyenoord inves teerde de afgelopen jaren nauwe lijks in nieuwe spelers. De jeugd kreeg en greep zijn kans, een spits werd gehuurd. Transfergelden kon den niet betaald worden, want de financiële situatie was simpelweg te precair. Nu het de club, juist dankzij dat zuinige beleid, sportief echter weer voor de wind gaat, kan de knip ook wat verder open. Eric Gudde, algemeen directeur van Feyenoord, kondigde donderdag op de nieuwjaarsreceptie aan dat, eventueel zelfs nog deze winter stop, „bescheiden investeringen mogelijk zijn". Het doet de hoop bij Het Legioen toenemen dat Graziano Pellè, de van Parma gehuurde spits die naar verluidt tussen de drie en vijf mil joen euro moet kosten, wordt losge weekt van zijn Italiaanse brood heer. Gudde: „Zuinig beleid blijft troef bij Feyenoord. Maar een eigen spits heeft natuurlijk altijd de voor keur boven een gehuurde spits. Of de komst van Pellè haalbaar is, wordt nu onderzocht." Slechts zelden smaakte de cham pagne op de nieuwjaarsreceptie van Feyenoord overigens zo zoet. „We zijn in opperbeste stemming", klonk het niet alleen van directie- wege. Tevreden blikten jonge en oude Rotterdammers terug op het voetbaljaar 2012. In De Kuip wordt al gehunkerd naar de hervatting van de competitie, op 20 januari uit bij Ajax. Vraag het de trainer en de spelers, leg het oudgedienden en directie voor, en allen zijn het er over eens. Niet vaak zagen ze zulke vrolijke ge zichten bij de eerste toost op het nieuwe jaar. „Het is nu wel erg makkelijk iets leuks te zeggen", glimlacht Koeman, die in zijn de buutjaar tweede werd met Feye noord en nu derde staat met zijn jonge spelersgroep. „Ik had ook zo'n zin om weer naar De Kuip te rijden en weer te gaan trainen." Gudde, die de afgelopen jaren toch geregeld onder vuur lag, heeft het zelfde gevoel. Dat er „zonder in menging van sjeiks en oliedollars" grote successen geboekt zijn in fi nancieel opzicht - en er afgelopen jaar voor het eerst sinds tijden geen rode cijfers werden geschreven - stemt tevreden. „Ik vond dat ik dat de mensen hier, trouwe werkne mers en supporters van onze club, ook wel even mocht laten blijken. Zelf ben ik een type dat eigenlijk nooit tevreden is, maar de kans was er nu om een positief verhaal te vertellen. Dat verdienen de men sen ook. We hebben op deze plek al zo vaak vervelende dingen moe ten vertellen." Koeman en Gudde houden een ie der echter bij de les. „Tuurlijk mo gen we tevreden terugkijken. Maar tevredenheid past niet bij ambities. Vandaag kijken we alweer verder", zegt Gudde. Koeman weet als geen ander dat „tevredenheid vaak stil stand betekent". Daarom ook werd, hoe verlokkelijk het is stil te staan bij de recente gloriedagen, door Gudde in zijn speech vooral in de glazen bol gekeken. Hij heeft de toekomst van Feyenoord helder voor ogen. Aan het begin van het tweede kwartaal hoopt de club een nieuwe hoofdsponsor te presente ren. „Daarvoor schaken we mo menteel op vier, vijf borden tege lijk." De aandacht van Gudde gaat in 2013 echter vooral uit naar Het Nieuwe Stadion. Met enige jaloezie kijkt hij naar de omzet van Ajax, PSV en FC 1\vente, die door het be ter uitnutten van het stadion vele miljoenen hoger ligt. „De stand van zaken? Negentig procent van de businesscase is af. Maar die laat ste tien procent zijn allesbehalve ap peltje-eitje." ROTTERDAM Atleet Michel Butter staat op 14 april aan de start van de marathon van Rotterdam. De 27-jarige hardlo per hoopt als eerste Nederlander de Rotterdamse marathon onder de 2.10 te lopen. Zijn persoonlijk re cord staat momenteel op 2.09.58. Butter liep in 2012 nog de marathon van Boston, die rond hetzelfde tijd stip is. AUCKLAND Kiki Bertens is er donderdag niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van het WTA-toernooi in Auckland. De 21-jarige Neder landse tennisster moest haar meer dere erkennen in de Amerikaanse Jamie Hampton: 1-6 7-6 (5) 2-6. Bertens kreeg tegen de nummer ze ventig van de wereld genoeg kan sen, maar ging daar minder zorg vuldig mee om dan Hampton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27