berco Kerstbomen Kerkklok Westkapelle krijgt opknapbeurt zeeland 119 voordeel Bij de poppendokter Vuurwerkjochie helpt bij herstel van schade Wintersnertwandeling met Jos en Leo Kerstboomverbrandingen Gemeenten halen bomen op Vakantiebijbeldub houdt knutselochtend Toneelvereniging Pauze op de planken lange vorststraat - goes Op vrijdag n januari gaat bij To neelvereniging Pauze de nieuwe voorstelling in première onder re gie van Ineke van Doormaal. Dit keer twee korte stukken, Centre Court voor de pauze en Wilde Vaart na de pauze. In beide stuk ken is het thema loslaten. Voorstel lingen zijn op 11, 12 en 19 januari om 20.30 uur en zondag 20 januari om 14.30 uur in het Minitheater te Middelburg. Entree 9 euro, kaarten zijn verkrijgbaar via tel. 0118- 628504, info@toneelverenigingpau ze.nl of aan de kassa voor aanvang. RITTHEM De gemeenten Middelburg en Vlissingen halen volgende week de afgetuigde kerstbomen op. In Veere is dat deze week al gebeurd. Onder leiding van weerman Jos Broeke en biologisch landbouwer Leo de Visser wordt zondag 20 ja nuari om 14.00 uur de winterwan- deling gehouden door Ritthem en omgeving. Zij vertellen over het landschap, de geschiedenis en an dere wetenswaardigheden. Vertrek is vanaf Dorpshuis Ons Dorpsle ven. Kosten: vijf euro per persoon, inclusief een kop snert na afloop. Deelname alleen na aanmelding vóór 14 januari: tel 0118- 464961. GOES - Gespannen volgen jonge, maar vooral wat oudere 'meisjes' de ver richtingen van speelgoeddokter Wim Noteboom uit Heinkenszand. Hij hield gisteren consult bij Historisch Museum De Bevelanden in Goes. Vandaag is Notenboom ook te raadplegen bij het Goese museum van 13.30 tot 16.00 uur. Kijk ook de video: www.pzc.nl/bevelanden foto Willem Mieras BRESKENS - De 13-jarige jongen door wiens vuurwerk een kunst werk op de dijk langs de Keerdam werd vernield, gaat de kunstenaar helpen het beeld weer op te knap pen. Eén van de kleurige vissen op de dijk werd op oudjaarsdag zwaar beschadigd toen een partijtje vuur werk, al dan niet onbedoeld, af ging. Dankzij de sociale controle in Breskens werd de jongen snel opgespoord, meldde de Sluise bur gemeester Jacques Suurmond woensdagavond in zijn nieuwjaars toespraak. De ouders toonden zich niet alleen bereid de schade te ver goeden, maar laten hun zoon kun stenaar Albert Kramer ook helpen. door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - De Markt in West kapelle zal het vanaf vandaag een tijdje zonder kerkklok moeten stel len. Althans, zonder het uurwerk van de Moriakerk. Het uurwerk van de klok is toe aan een revisie. De laatste keer was halverwege de jaren negentig van de vorige eeuw. Vandaag wordt de klok gedemonteerd met behulp van een kraanwagen. De uurwerkonderdelen met de wij zers en de wijzerringen worden van de dakruiter gehaald. Hoewel er dan geen tijd waarneembaar is, zal de torenklok wel gewoon lui den. De luidinstallatie blijft in ge bruik. Het werk is naar verwach ting begin maart afgerond. Het uurwerk op de dakruiter is af komstig van het in 1944 verwoeste oude raadhuis van Westkapelle. De huidige zaalkerk werd in 1950 gebouwd volgens het ontwerp van architect H. Klarenbeek en J. F. Berghoef. Het kerkgebouw werd twee jaar later, in 1952, in gebruik genomen. Nadat in 1944 de voor malig hervormde kerk te Westka pelle uit 1834 was vernietigd, werd het puin van deze kerk gebruikt voor het dichten van de dijkgaten. De kerkdiensten werden destijds gehouden in een noodkerk. vrijdag 4 januari 2013 Uitverkoop van kerstartikelen bij GroenRijk in Middelburg. Op Walcheren zijn op een enkele plaatsen kerstboomverbrandingen. Vanavond, vrijdag, is de kerstboom verbranding in Speelhof Hooger- zael in Middelburg. Bewoners van de wijk Griffioen kunnen vanaf 14.00 uur hun boom afgeven op het terrein van het Speelhof aan het Seispark. De kerstboomver branding start om 19.00 uur. In Veere is morgenavond om 19.00 uur een kerstboomverbran ding aan de Veerseweg. De grote kerstboomverbranding op het Karreveld in Koudekerke is eveneens zaterdagavond, voorafge gaan door een lampionoptocht die om 19.00 uur vertrekt vanaf het Dorpsplein. Om 19.30 uur gaat de brand in de stapel bomen. foto Lex de Meester De gemeente Veere heeft gisteren de kerstbomen opgehaald bij men sen die dat van tevoren hadden aangemeld. In de gemeente Vlissingen wor den op dinsdag 8 januari kerstbo men ingezameld. Inwoners kunnen hun boom om 07.30 uur buiten zetten op de plaats waar ze nor maal het huisvuil aanbieden. In de gemeente Middelburg wor den de bomen komende week te gelijk met het huisvuil opgehaald. De kerstboom moet samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buiten gezet worden. In de binnenstad worden kerstbo men daarom op vrijdag 13 januari vanaf 7.00 uur 's ochtends opge haald. MIDDELBURG Vrijdag 4 en zaterdag 5 Januari zijn er club en knutselochtenden van de vakantiebijbeldub. Ze worden gehouden voor kinderen in de leef tijd van vier tot en met twaald jaar in de Herman Faukeliusschool in Middelburg aan het Kuipers Riet bergkwartier 33. Kinderen kunnen die ochtenden niet alleen knutselen. Ze krijgen ook een verhaal te horen. De knut sel luisterochtenden beginnen om 10.00 uur. MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19