Alle aandacht naar aanpak probleemjeugd Walradar Neeltje Jans begeleidt scheepvaart WALCHEREN Doe er nog maar eentje Reglement almanak 17 Beleidsplan politie Slagslaan voor kerst 2013 18 KNRM Neeltje Jans 87 keer in actie 20 Druk jaar voor stations van KNRM Brandweer bevrijdt inzittenden uit auto Tweede verdachte van straatroof opgepakt VRIJDAG 4 januari 2013 PZC door Emile Calon MIDDELBURG - Burgemeester Ha- rald Bergmann van Middelburg vindt dat dit jaar de jeugd alle aan dacht moet krijgen. Hij doelt dan vooral op die jeugd die niet in de pas loopt, spijbelt, voor onrust zorgt en in aanraking komt met politie en justitie. De burgemeester heeft met de poli tie en justitie afgesproken dat daar extra aandacht aan gegeven wordt, zo vertelde hij donderdag desge vraagd. In het Regionaal Beleidsplan van de politie staan een hoop onder werpen die extra aandacht verdie nen. Voor wat Middelburg betreft gaat het dan om sociale en fysieke veiligheid, huiselijk geweld, ge weld op straat, fietsendiefstallen, overvallen, hennepteelt, woningin braken, overlastgevende jeugd, cri minele jeugd en probleemjonge ren, jeugd, alcohol en drugs en vei ligheid in en om school. Verkeers veiligheid en brandveiligheid krij gen ook extra aandacht. Zaken die volgens dat plan minder aandacht verdienen zijn voertuig- criminaliteit, straatroof, veilig win kelgebied en veilig toerisme. Volgens de burgemeester is er be wust voor gekozen om niet alle on derwerpen extra prioriteit te ge ven. „Want dat heeft geen zin. Het moet een werkbaar plan blijven. Als je alles prioriteit geeft lukt dat niet." Maar als er veel straatroven plaatsvinden, zo verzekerde hij, dan zal de politie daar ook extra aandacht aan geven. „Dan worden de prioriteiten verlegd." Dat geldt ook voor voertuigcriminaliteit, vei lig winkelgebied en veilig toeris me. Maar Bergmann benadrukte dat het aanpakken van de jeugd die ontspoort en voor onrust zorgt zijn absolute prioriteit heeft. Hij vindt het belangrijk om samen met politie, justitie, maatschappe lijk werk en andere instanties er voor te zorgen dat jongeren die ontsporen zo snel en zo vroeg mo gelijk worden aangepakt zodat de kans op definitieve ontsporing be perkt blijft. NEELTJE JANS - Op Neeltje Jans komt een walradar te staan. De ra dar wordt 113 meter hoog. De ra dar wordt gebruikt voor begelei ding van de scheepvaart voor de Westerschelde. „Op die manier kunnen we de scheepvaart op de Westerschelde nog vlotter afwikke len", zegt Annet Uitterhoven van Rijkswaterstaat. Ook in België is een exemplaar gebouwd. Zo is de monding van de Westerschelde he lemaal afgedekt. De keuze voor Neeltje Jans lag niet direct voor de hand. Het was eerst de bedoeling om de radar in zee te bouwen, maar dat bleek te duur. Daarom is uitgeweken naar de noordelijke pier bij de Roompotsluis. Hoe de radar er exact uit gaat zien is nog niet bekend. De aannemer zal zelf een ontwerp moeten maken. De hoogte staat vast. Dat heeft te ma ken met het bereik van de radar. Deze hoogte is nodig om over de curve van de aardbol heen te kij ken. Rijkswaterstaat is begonnen met de aanbesteding, naar ver wachting start de bouw in april volgend jaar. MIDDELBURG - Kratten stapelen leek donderdag wel een beetje op acrobatiek in sporthal De Kruitmolen in Mid delburg, waar de jeugd zich kon uitleven. De gemeentelijke organisatie Middelburg In Beweging sloot met dit Sport- en Spel Winterfestijn de activitei ten voor de kerstvakantie af. Zo'n 380 kinderen kwa men naar de Kruitmolen. Naast kratten stapelen kon den ze ook bowlen, tokkelen, abseilen en er was een breakdance workshop. Sportambassadeur Jeffrey Telus- sa gaf met enkele leden van turnverening MTV een de monstratie en ook andere sportverenigingen waren gis teren in de sporthal vertegenwoordigd. De jongste kinderen werd bezig gehouden in de bouw en knutselhoek. foto Lex de Meester VEERE De vrijwilligers van de KNRM-sta- tions Westkapelle en Veere hebben een druk jaar achter de rug. Westka pelle sprak zelfs van een recordjaar. Zo moest Westkapelle vijftig keer in actie komen en Veere 42 maal. Het station Neeltje Jans telde 87 ac ties. De piek lag met name in de maanden juli en augustus. Pagina 20 en 21: druk en bewogen jaar ARNEMUIDEN De brandweer heeft woensdaga vond op de A58 bij Arnemuiden in zittenden van een auto, een vrouw en drie kinderen, moeten bevrij den. De auto was rond half tien door onbekende oorzaak van de weg geraakt en tegen de afzetting van de parkeerplaats gereden. De vrouw en kinderen klaagden over een pijnlijke nek. Ze zijn voor con trole naar het ziekenhuis gebracht. TERNEUZEN Een tweede verdachte van een vori ge week donderdagnacht, op de He rengracht in Terneuzen gepleegde straatroof is woensdag aangehou den. Het gaat om een 37-jarige Ter- neuzenaar. Kort na de straatroof was al een 21-jarige Terneuzenaar opgepakt. Het tweetal mishandel de een plaatsgenoot (25). Ze eisten geld. Enkele vrouwen die bij hem waren, gaven hun portemonnee af. Die Zierikzeeënaar had het geluk de kerstdagen in de tropen door te mo gen brengen. Het leven gaat daar 'toko toko': in een rustig tempo. Op Bonaire staat één bushalte, maar daar stopt sinds jaren geen bus meer. De maximumsnelheid bedraagt zes tig kilometer per uur. Vanwege alle kuilen in de wegen rijdt ook nie mand harder. Toen de Zierikzeeë- Tip? redactie@pzc.nl naar een auto nodig had, leek het de verhuurder raadzaam om het Antilli aanse verkeersreglement toe te lich ten. „Wie op de breedste weg rijdt, heeft altijd voorrang", begon de ver huurder. De Zierikzeeënaar schreef het braaf op. „En verder?", vroeg hij. „Hoezo verder", antwoordde de verhuurder. „Dit is het verkeersreglement."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17