81 buitenland effeweg.nl 10529 - 46 96 67 Indiaas slachtoffer van verkrachting I 'gebaarde dat ze naar de hemel ging' I Gratis brochure 2013 Kulluk conische booreenheid Winter in Beieren en Tirol Informatie en reserveren Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure 'Het is geen sportvissen op het IJsselmeer' Tirol, Kufstein en Tegernsee in de winter Het ongeluk met het boor schip van Shell bij Alaska is voor milieuorganisaties het zoveelste bewijs dat de Arcti sche wateren met rust moe ten worden gelaten. Zwitserse Alpen met bus en trein ALASKA (VS) KODIAK EILAND Sitkalidak-eiland, locatie van Shells boorschip Kulluk Anchorage Speciaal ontworpen en gebouwd voor langere seizoen boringen in de Arctische wateren. aantal bemanningsleden: 18 bouwjaar: 1985 brandstof aan boord: 585.000 liter maximale boordiepte: 6096 m maximale diepgang: 12,5 m *-diameter 81 m (60 m bij pompdek) infographic De Persdienst bron BeauDril en Shell Sft- gen voor grote risico's. De gebie den zijn zeer afgelegen, hulp is ver weg. Dit is niet de eerste keer dat er iets misgaat." Berucht is de ramp met de Exxon Valdez. Die tanker vervuilde 1900 kilometer kust nadat hij in 1989 aan de grond was geraakt ten zui den van Anchorage. De ramp ver oorzaakte grote imagoschade voor de oliemaatschappijen die actief waren in Alaska. Zij besloten in die tijd van dalende prijzen hun pijlen niet langer te richten op de lastig winbare en dus dure olie in de Arctische wateren, maar op die onder de Golf van Mexico. De olievoorraden voor de kust van Alaska - door de VS geschat op minstens dertig miljard vaten - ble ven jarenlang onaangeroerd, tot 2011. Als gevolg van de stijgende olieprijzen en angst om verder af hankelijk te worden van instabiele landen, zette de Amerikaanse pre sident Obama het licht op groen voor olie- en gaswinning voor de kust van Alaska. Shell heeft de af gelopen jaren meer dan vierhon derd boorvergunningen verwor ven en ruim 3,7 miljard euro in het gebied geïnvesteerd. Soepel verloopt die oliewinning niet. De Nederlands-Britse olie reus moest de start al verschillen de keren uitstellen. In september nog, na een mislukte proef met de Arctic Challenger, het 'reddings- 8 daagse busreis - Vertrek op 9 feb, 8 mrt Geniet van de prachtige natuur van Beieren. Bewonder in Tirol de prachtige passen, eindeloze berglandschappen, prachtige steden en pittoreske dorpjes. En mis de Tiroolse gezelligheid niet! Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x diner 6x lunch(pakket) Drankarrangement Gratis gebruik van wellness centrum Fakkelwandeling op dag 6 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar K donderdag 3 januari 2013 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon. Exclusief excursie- en entreegelden en €18.- reserveringskosten per boeking. ¥7^-. Sch ^aBP' ~-Afr Naamdhr/mevr Adres PostcodePlaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwleusen Volgende domper NEW DELHI - „Ze gebaarde met haar vingers dat ze naar de hemel ging", zei een van de broers van de 23-jarige studente uit India die een brute groepsverkrachting niet over leefde. Hij zag haar voor het laatst met Kerstmis, meldde, de BBC gis teren. Haar vader herinnert zich vooral dat ze om een toffee vroeg toen ze bij bewustzijn kwam in het ziekenhuis. De dokter vroeg: „Heb je bezwaar tegen een lolly?", waarop zij riep: „Ja!" India is in de ban van de studente medicijnen die ruim twee weken geleden op gewelddadige wijze werd verkracht en mishandeld in een bus. De studente werd uit de bus gegooid, nadat zij was ver kracht. Bronnen binnen de politie zeiden dat de buschauffeur nog had geprobeerd de vrouw te over rijden. Zij bezweek zaterdag in Sin gapore aan de verwondingen die 8 daagse busreis - Vertrek o.a. op 9, 16 feb, 8,15 mrt 1 april Ga mee naar het gezellige Tirol! Maak een wandeling door Kufstein en geniet van een natuurtocht langs de Schliersee en de Tegernsee. Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 6x diner 1x Tiroler Bauernbuffet met Tiroolse specialiteiten Welkomstavond met muziek en welkomstdrankje 4x avondprogramma Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar door Annemieke van Dongen Golven van twaalf meter hoog en windstoten van meer dan 110 kilo meter per uur. Onder die weinig aantrekkelijke weersom standigheden sloeg de Kulluk van Shell los van zijn sleepkabels. Het boorschip was voor onderhoud op weg naar Seattle. De sleepboot die de Kulluk verplaatste, kreeg don derdag motorproblemen. Dagen lang dreef het boorschip stuurloos rond. Door de extreme weersom standigheden lukte het pas zater dag om de achttien bemanningsle den te evacuëren. Op oudejaarsavond strandde de stuurloze Kulluk op de rotsen voor de kust van Sitkalidak, een ei land bij het veel grotere eiland Ko- diak op zo'n 400 kilometer van Anchorage. Het ruige weer staat in specties aan boord van het schip in de weg. Uit controles met vlieg tuigen blijkt dat de Kulluk stabiel is en geen olie lekt. Meer dan zes honderd reddingswerkers breken zich het hoofd over hoe ze het 28.000 ton zware vaartuig met 585.000 liter brandstof aan boord los kunnen krijgen en milieuscha de kunnen voorkomen. In het afge legen gebied zit namelijk niet al leen olie, maar leven ook zeehon den, zeeleeuwen, zalmen en be schermde vis- en plantensoorten. Om die reden hebben milieuorga nisaties altijd veel kritiek gehad op de plannen van Shell om te boren in het Noordpoolgebied. „Het is geen sportvissen op het IJssel meer", zegt woordvoerder Joris Thijssen van Greenpeace. „De ex treme weersomstandigheden zor- 8 daagse busreis - Vertrek o.a. op 16 feb, 1,15. 27 april, 1. 8,15 nov Maak een treinrit met de Mont Blanc express. Breng een bezoek aan Brig, de Aletschgletsjer en de berg Matterhorn. Een treinrit met de Glacier Express, één van de mooiste treinreizen ter wereld door de Zwitserse bergen, mag niet ontbreken! Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x diner Stadsrondrit Brig met Simplon Express Treinrit Glacier Express Treintje van Tasch naar Zermat v.v. Treinrit Mont Blanc Express Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Het meisje bijgenaamd 'Amanat'. ze hierdoor opliep. Ze was in Sin gapore voor medische behande ling. De Indiase staatssecretaris van Onderwijs, Shashi Tharoor, wil een antiverkrachtingswet ver noemen naar de 23-jarige studen te. Hij wil de vrouw, die in de me dia liefkozend Amanat (schat) wordt genoemd, zo eren, tenzij haar ouders bezwaren hebben. In diase media meldden dat de vader en de broer van de studente het een eer zouden vinden als een nieuwe antiverkrachtingswet de naam van hun dochter en zus gaat dragen. De vrouw is gecremeerd en haar as is dinsdag uitgestrooid over de Ganges, de rivier die heilig is voor de hindoes. De politie ver wacht dat vijf van de zes verdach ten vandaag kunnen worden aan geklaagd voor moord. Als zij schul dig worden bevonden, kunnen zij de doodstraf krijgen. Die straf wordt zelden uitgevoerd in India. De roep om de doodstraf klonk de afgelopen weken luid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8