binnenland 17 'Ze hebben van elkaar geprofiteerd' 'Schieten op boksgala uit noodweer' Herboren Benelux wil één mobiel beltarief Ze gooien zelf hun halve leven in de publiciteitdat bevestigt hun status' Beatrix meest actieve lid van Koninklijk Huis Sylvie van der Vaart donderdag 3 januari 2013 7 121211* I VXJI IM H waren Sylvie en I wl Rafael getrouwd Micha Coster, mediapsycholoog Duits publiek en media door Hub Dohmen Het glamourkoppel Rafael en Syl vie van der Vaart was de afgelopen tien jaar niet weg te slaan uit de media. Hun huwelijk, dat live op televisie te zien was, vormde ze ven jaar geleden een voorlopig hoogtepunt. Tot gisteren. Een bericht in het Duitse boulevardblad Bild ontke tende een nieuwe mediastorm: al le Nederlandse media kondigden de scheiding van het stel aan. Beide personalities werkten mee aan het verhaal in het Duitse blad. Dat verbaast Micha Coster niet, hij is mediapsycholoog bij psychologi sche adviesbureau Grey Matters uit Houten niet. „Ze zien de kracht van de media", constateert hij. Hij denkt dat Sylvie Meis (Bre da, 1978) en Rafael van der Vaart (Heemskerk, 1983) ook daarom ca mera's hebben toegelaten tijdens het huwelijk. Ze nemen zelf het initiatief voor publiciteit. Zo deelt het stel regelmatig foto's via socia le media. Sylvie van der Vaart heeft ruim 117.000 volgers op T\vit- ter, 410.000 likes op Facebook. „Ze Een foto die het echtpaar met Kerst mis nog zelf op Twitter zette. willen hun fans tevreden stellen", zegt Coster. „Tegelijkertijd beves tigt de aandacht hun status. Rafael en Sylvie zijn publieke figuren. Ze gooien hun halve leven in de publi citeit." Volgens hoogleraar gedragsweten schappen Fred van Raaij van de Universiteit van Tilburg komen de Van der Vaartjes tegemoet aan een behoefte bij het grote publiek. „Mensen hebben nu eenmaal een natuurlijke aanleg om meer te wil len weten over privéaangelegenhe- den van bekende Nederlanders", stelt Van Raaij. Hij wijst op het groot aantal volgers via de sociale media. En op de dagbladen in het land. „Vroeger was er alleen aan dacht in de roddelbladen. Tegen woordig heeft zelfs kwaliteitskrant NRC Handelsblad een rubriek met societynieuws." Er is nog een ingrediënt dat het echtpaar Van der Vaart extra me diageniek maakt, stelt Coster. Bij andere voetbalstellen is vaak één van beide partners bekend, bij echtpaar Van der Vaart zijn ze af zonderlijk van elkaar ook bekend. Sylvie had al voor ze Rafael kende een eigen carrière en is meer dan de vrouw van een voetballer. De Duitse 'merkenexpert' profes sor Henrik Sattler bevestigt dat in een interview met Spiegel Online: 'Sylvie en Rafael hebben van el kaar hebben geprofiteerd'. De roem van de een straalde af op de ander en omgekeerd. De professor adviseert het paar in harmonie uit elkaar te gaan, met beider instemming en zonder el kaar te beschadigen in de media. Op die manier zal 'het merk Van der Vaart', voorspelt de deskundi ge, onder de nasleep van de schei ding het minst te lijden hebben. Sylvie van der Vaart heeft een eigen carrière die begon lang voor ze in 2003 een relatie met Rafael kreeg: 9 Na de HBO-opleiding Personeel Arbeid werd Sylvie Meis pr- en communicatiemedewerkster. In 1999 presenteerde ze diverse programma's voor de zender Fox Kids, onder meer het populaire Pokémon Flippo Update. 9 In de tv-serie op basis van de film Costa!, met dezelfde naam, had ze een vaste rol als bardame Ice, van 2002-2004. Tijdens haar acteerklus werd ze vj bij MTV, later bij zusterbedrijf TMF, van 2003 tot 2004. Ze vertrok met Rafael naar Duits land, waar ze na de geboorte van hun zoon in 2007 weer ging wer ken als fotomodel. Ze stond op de cover van de Otto, net als eerder supermodellen Gisele Bündchen, Heidi Klum en Claudia Schiffer. In 2009 werd bekend dat borst kanker was geconstateerd, ze werd succesvol geopereerd. Na succesvolle verschijningen als gast in Wetten, dass.J werd ze jury lid voor de tv-show Das Superta lent, van 2008 tot 2011. In 2010 was ze kandidaat in Let's Dance, de Duitse versie van Dan cing with the stars. 9 Het daaropvolgende seizoen mocht Sylvie Let's Dance presente ren, dat doet ze nog steeds. Vorig jaar presenteerde ze op tv de modellenwedstrijd The Face. 9 Sinds april 2012 is ze model voor lingerieketen Hunkemöller. Naast al haar presentatie- en mo dellenwerk heeft Sylvie een eigen sieradenlijn onder de naam Pure. zijtaart - De 32-jarige verdachte van de schietpartij op het kick- boksgala op 11 november in Zij taart, heeft volgens zijn advocaat in paniek en uit zelfverdediging ge schoten. De man uit Veghel voelde zich bedreigd en wilde een felle ru zie beëindigen die was ontstaan tussen twee van zijn vrienden en de twee slachtoffers. Advocaat Yan- nick Quint heeft dat gisteren desge vraagd verteld. Zijn cliënt zit sinds het kickboksga- la vast voor moord op kickbokspro- motor Youssef Sabbahi en poging tot moord op diens broer, die zwaargewond raakte. De verdachte heeft toegegeven dat hij heeft ge schoten, vertelde Quint. Het gege ven dat hij al met een vuurwapen naar het kickboksgala toeging, maakt een beroep op noodweer niet onmogelijk, zegt de advocaat. Waarom de schutter zich bedreigd voelde, wilde Quint niet uitleggen. Wel beaamde hij dat de schutter zijn slachtoffers kende en dat de dubieuze reputatie van het overle den slachtoffer een rol heeft ge speeld. De verdachte komt op 19 februari voor het eerst in het openbaar voor de rechter. den haag - Koningin Beatrix is het afgelopen jaar van alle Oranjes ver uit het meest actief geweest. Dat blijkt uit een optelsom van al haar openbaar gemaakte optredens. Prins Willem-Alexander en prin ses Maxima komen tot een lager aantal, maar veel van hun activitei ten vallen niet te turven omdat de tails van mee'rdaagse buitenlandse reizen ontbreken. Willem-Alexan der staat op 200 en Maxima op 185 optredens. De koningin had min stens 240 activiteiten. Dat aantal lijkt mager af te steken bij dat van haar Britse collega koningin Eliza beth (425) en zeker bij dat van de Britse recordhouder in het voor bije jaar, prins Charles (596). MNMMMi door Saskia Wassenaar brussel - Maak van België, Neder land en Luxemburg één grote tele- commarkt, waarbinnen tegen lo kaal tarief mobiel gebeld kan wor den. Da's vooral handig voor grens streekbewoners en in elk geval gunstig voor ondernemers in de drie landen. De Benelux onder zoekt of dit haalbaar is, zo zei ad junct secretaris-generaal Luc Wil- lems deze week in het Belgische ra dioprogramma De Ochtend. Het idee is niet helemaal nieuw; de Tweede Kamer vroeg al in 2008 aan het toenmalige kabinet om een experiment met één tarief. „Huh, de Benelux?", reageert de woordvoerder van dienst van KPN, telecomaanbieder in Neder land en België. Jazeker, de Bene lux! Die bestaat nog, of liever ge zegd wéér. Het samenwerkingsverband van België, Nederland en Luxemburg is nieuw leven ingeblazen. Dat is gebeurd in reactie op het steeds groter groeien van dat andere sa menwerkingsverband, de Europe se Unie. Met de toetreding van Kroatië in de loop van dit jaar telt de EU 28 landen, en meer dan 500 miljoen inwoners. Dat is een beetje groot voor zoiets als het invoeren van één telecommarkt. De Beneluxlanden tellen tegen de 28 miljoen inwoners. Alleen daar al opereren minstens negen tele- combedrijven (in elk geval KPN, Vodafone, T-Mobile, Tele2, Belga com, Mobistar, Telenet, LuxGSM en Orange). Geen enkele ervan is in alle drie de landen actief, de meeste slechts in één. Sommige aanbieders heb ben, onder andere merken, bedrij ven in twee landen. KPN in België bijvoorbeeld met Base. Het afdwin gen van één lokaal tarief voor bel len van Brussel naar Den Haag, zonder bijkomende kosten, is daar door zo eenvoudig nog niet; laat staan in de 28 landen die de EU straks groot is. De Benelux kan mooi dienst doen als proeftuin voor de Europese Unie, betoogt Willems. De voormalige volksvertegenwoor diger uit België werkt sinds 2007 bij de Benelux Economische Unie, zoals het samenwerkingsverband sinds haar doorstart officieel heet. De drie landen werken al nauw sa men sinds de einddagen van de Tweede Wereldoorlog, eerst alleen op het terrein van de douane. Te gen het wantrouwen uit de tijd van de Koude Oorlog in onderte kenden België, Nederland en Luxemburg in 1958 het Verdrag tot de oprichting van de Benelux Eco nomische Unie. Voornaamste wapenfeit van het sa menwerkingsverband: het regelen van vrij verkeer van personen tus sen de landen in i960. Dit mondt later uit in het Verdrag van Schen- gen in 1985, waarbij zich steeds meer Europese landen aansluiten, totdat de EU dit verdrag in zijn ge heel adopteert. De Benelux kan daardoor bogen op iets van een historie als proef tuin voor Europa. De adoptie van Schengen leidde echter ook tot een herbezinning op de eigen rol. De drie landen besloten uiteinde lijk tot een doorstart met een nieu we Benelux, actief op de terreinen economie, duurzaamheid en veilig heid. In het Benelux-werkprogramma 2013-2016 staat onder het kopje 'consumentenbescherming' het voornemen om te komen tot één lokaal beltarief voor de hele Bene lux: als het ware een tele- com-Schengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7