zeeland 121 Vogelbescherming slaat terug over gesloten dijk Wandelroutes voor groot en klein rond Sluis Draaipremie voor molens blijft bestaan Nieuwe voorzitter wijkraad Hulst-Zuid Foto's van passagiers Red Star Line gezocht donderdag 3 januari 2013 {n al jaren en ja- 1 wereld te dag te bezorgen. SLUIS - Grote en kleine wandelaars kunnen hun hart ophalen in én rond Sluis. De VW Zeeuws-Vlaan deren heeft twee nieuwe wandel routes ontwikkeld. De eerste heet 'de geheimen van Sluis en Sint Anna ter Muiden' en is een uitgebreidere versie van een al bestaande tocht. De route be draagt 5 of 10 kilometer. De bijbe horende brochure geeft twaalf pa gina's uitleg over historische be zienswaardigheden onderweg. Voor kinderen ontwikkelde de WV samen met de Stichting Jo- han Hendrik van Dale de 'speur tocht Johan van Dale'. Die neemt wandelaars mee naar plekken in Sluis die te maken hebben met de ontwikkelaar van het Nederlandse woordenboek. De lengte bedraagt 3,5 kilometer. De tochten zijn voor 2,50 euro (ge heimenroute) en 1,50 euro (kinder route) te verkrijgen bij de Zeeuws-Vlaamse VW-kantoren. door Harmen van der Werf OSSENISSE - Vogelbescherming Ne derland heeft teruggeslagen in reac tie op het tv-programma Kannie- waarzijn van de Vara. Verschillen de tegenstanders van de afsluiting van stukken Westerscheldedijk bij Ossenisse kwamen daarin aan het woord, onder wie raadsleden van Progressief Hulst en PvdA-Staten- lid Ron de Kort. Zij trokken alle maal van leer tegen de soap die zich rond het afsluiten van de dijk vakken heeft voltrokken. De hek ken kwamen, verdwenen weer en keerden terug. En nog is het niet einde verhaal. Vogelbescherming voelt zich dui delijk onheus bejegend in de repor tage. De "organisatie kwam zelf ook niet aan het woord en reageerde met een persbericht van tweeën halve pagina. 'Met het openstellen van de onderhoudswegen langs de dijk bij Ossenisse wordt één van de belangrijkste rust- en foerageer- gebieden voor vogels in de Wester- schelde bedreigd', luidt de begin zin. Vogelbescherming zegt op te ko men voor de belangen van de vo gels; zonder de belangen van om wonenden en bezoekers uit het oog te verliezen. Vandaar dat de or ganisatie, staat in het persbericht, 'graag een compromis wil sluiten waar alle partijen bij gebaat zijn, maar dan moeten rust en ruimte voor vogels wel gewaarborgd zijn'. En verder: 'Dat valt in het dossier Ossenisse niet mee, waardoor de zaak al jaren voortsleept'. Vele onwaarheden doen de ronde, oordeelt Vogelbescherming. Eén daarvan is dat steeds meer natuur op slot gaat. 'Onwaar', stelt de orga nisatie, 'door verharding van on derhoudswegen op de Wester- en Oosterscheldedijken zijn er tiental len kilometers nieuwe fietspaden bijgekomen'. HULST Wijkraad Hulst-Zuid (waar onder meer wijk Groote Kreek onder valt) heeft een nieuwe voorzitter. Otto Vosveld neemt na acht jaar het stokje over van Toine Schreurs. Vosveld bekleedde eerst de functie van secretaris en blijft die taak ook uitvoeren, naast het voorzitter schap. De wijkraad bestaat verder uit penningmeester Ina Kanse en de leden Ans van Heclce, Jessica van Sikkelerus en Ronald Soleer. ANTWERPEN In Antwerpen wordt gewerkt aan een museum over de Red Star Li ne, de rederij die duizenden emi granten - onder wie ook Zeeuws- Vlamingen - naar Amerika heeft ge bracht. Het museum is op zoek naar foto's van reizigers. Die krij gen straks een prominente plaats in het museum. Via de website www.redstarline.be kunnen scans van de foto's worden verstuurd. WÊKKKKKÊKKKKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKKÊÊHKÊÊttÊÊHK De Zeeuws-Vlaamse miMakkers Ma ria Calle, Jacqueline Murre en Rie van Gorp (vlnr). foto Mark Neeiemans met Alzheimer maakt hun werk zó nodig, geven de drie miMak kers aan. Gelukkig zien veel zorgin stellingen dat ook in, al zijn de suc- cesjes vaak heel klein. „Soms zit ik een half uur hand in hand met een bewoner en gebeurt er verder niets. Na afloop zeggen collega's dan tegen me: dat was weer niks vandaag. Maar ze hebben niet ge zien dat die bewoner mij stiekem kneepjes heeft gegeven." TERNEUZEN - De provinciale 'draai- premies' voor molens blijft be staan. Een draaipremie is een bij drage voor elke wiekomwenteling. De provincie overwoog die af te schaffen, maar komt daar nu op te rug. Wel draagt ze de administratie over aan de gemeenten. Als die de taak niet op zich willen nemen, doet vereniging De Zeeuwse Mo len de administratie, meldt voorzit ter Ton Verbree. De draaipremie varieert van een paar honderd tot enkele duizenden euro's per mo len. Verbree vreest toch voor het voortbestaan van een aantal mo lens wegens het verdwijnen van onderhoudssubsidies. „Dan heb ben we het over veel grotere bedra gen dan de draaipremies. Ik voor spel dat veel molens in de toe komst niet meer adequaat onder houden kunnen worden." 4G komt eraan. Dat is supersnel mobiel internet. Tot wel tien keer sneller dan je gewend bent. Mobiel browsen, posten en downloaden: bet gaat straks allemaal razendsnel. Met 4G kun je zelfs streaming video's en muziek zonder haperingen in HD kwaliteit afspelen. Bij KPN zijn we op dit moment hard aan het werk om ervoor te zorgen dat het merendeel van Nederland er dit jaar al gebruik van kan maken. Want mobiel internet dat zo snel is, daar wil je niet op wachten. Het netwerk dat geeft om Nederland Ga naar kpn.com/4G voor meer informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65