i8l zeeland 'Voor je het weet, verdwijnt je aanbieding naar pagina 8' PZC Complicaties almanak Fred Lindenberg Nieuwe Tractaatwe Ongelijkvloerse kruising bij Westdorpe Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl VIDEO WEBLOGS donderdag 3 januari 2013 door Karlijn de Splenter In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. Advertentie: Te koop: prachtige Zeeuwse antieke halsketting met bloedkralen ajkomstig van de moe der van mijn grootmoeder. Waar: Marktplaats Geplaatst door: Nelleke de Footer uit Terneuzen. Zonde vindt Nelleke de Pooter het niet. Ze heeft de antieke Zeeuwse hals ketting met bloedkralen van haar overgrootmoeder zojuist verkocht via Marktplaats. „Hij ligt hier al twintig jaar in de la. Ik ben blij dat ik er iemand anders geluk kig mee kan maken." Het erfstuk uit 1875 gaat naar een oude vrouw in Duitsland. „Twintig jaar gele den droeg ik de ketting nog zelf. Totdat ik een keer in het streek museum in Axel kwam. Daar ver telden ze mij dat het sieraad meer dan 1500 gulden waard was. Sinds dien heb ik het niet meer durven dragen." Toch bracht de ketting maar 200 euro op. „Het gaat mij niet om het geld, maar om de reacties van de mensen. Zoals bij deze mevrouw, ik heb haar blij gemaakt met iets waar ikzelf geen waarde aan hecht." De ketting is bepaald niet het eer ste product dat Nelleke via inter net aanbiedt. Samen met haar man Chris heeft ze sinds acht jaar zelfs een eigen bedrijfje, Artstore-Artline, waar mee ze via internet in kunst han delt. Het paar is actief op meer dan Tijdens een avondje bankhangen kwamen de twee vriendinnen op het onderwerp maag- en darmklachten. Ze hadden in de decembermaand op diverse ogenblikken nogal zwaar ge tafeld. Al dat 'verplichte' bunkeren rond Sinterklaas en de kerstdagen tij dens de decembermaand gaat je immers niet in de koude en, na ver loop van tijd, te krappe kleren zitten. Waar de ene vriendin haar nood klaagde over het verzuurde karakter van haar maag, bracht de andere een litanie aan complicaties omtrent haar darmenstelsel. Het kwaad zat, zei ze, vooral in haar 'achtarmige darm'. Waarop haar vriendin het uitproestte: Je twaalfvingerige darm, bedoel je!' „Nou ja, ik zat in de buurt, toch?'. 'De eerste nieuwe aansluiting die wij in gebruik nemen, is die tussen de Westerscheldetunnelweg en de Sluiskilbrug, later Sluiskiltunnel. Tot mei zijn we bezig met de afwerking. Vanaf maandag 2 7 mei kan het verkeer erover heenrijden.' Nelleke de Pooter draagt de halsketting van haar overgrootmoeder voor de laatste keer. foto Mark Neelemans tien verschillende websites. Dat ze sieraden aanbieden, komt zelden voor. De advertenties gaan voornamelijk over speciale kunst werken. Het paar koopt metal art en digital art uit verschillende lan den en verkoopt het dan door. Chris zet bijna elke dag nieuwe ad vertenties online, vertelt hij. „Ik ben er meer dan twintig uur per week mee bezig. Advertenties up-to-date houden kost het mees te tijd. Voor je het weet verdwijn je naar pagina acht." Nelleke verzorgt het administra tieve gedeelte van het internetbe drijf. „Markplaats biedt veel moge lijkheden. Zo hebben we geen extra pand nodig om als galerie te gebruiken." De vrolijk gekleurde schilderijen en klokken, die het echtpaar onli ne aanbiedt, hangen door het hele huis. Allemaal met glimmende ef fecten, zoals dat hoort bij metal art. In het begin verkocht hun be drijf gemiddeld vijftien werken per maand, nu is dat wat minder. Nelleke: „We kunnen er niet van leven, hoor. Het is meer voor als de wasmachine een keer kapot is." Chris vertelt graag over de 'uit de hand gelopen hobby'. „Het geeft een kick als iemand uit Zwolle on ze kunstwerken ook mooi vindt." Geïnteresseerden komen zelfs op bezoek. „Als Zeeuw moet je nor maal naar Amsterdam om kunst te verkopen, nu komen ze naar Zeeuws-Vlaanderen. Dat wordt mogelijk gemaakt door internet." Tip? redactie@pzc.nl mmm j - - «■■MÉ Ongelijkvloerse kruisingen Axelse Sassing Zwartenhoek Molenverkorting 6 weken lang de krant voor 9,95 Ik neem een kennismakingsabonnement van 6 weken voor 9,95 (PR06AKTIE). Ik neem een doorlopend abonnement en krijg de eerste 4 weken gratis (NA28). Ik betaal doormiddel van automatische incasso: €28,95 per maand 82,50 per kwartaal Naam: mQv Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer (o.a. voor bezorgcontrole): Emailadres: Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening: Ga naar pzc.nl/abonneren of stuur deze bon zonder postzegel naar: PZC, lezersservice, Antwoordnr. 54050,5004 VB Tilburg. Pnjsmjsgjngen wortiehouden. Op alle Informatie die u versrreW is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op de mbsite treft u nadere informatie aan. Een filmpje van het Kids New Years Event in Bio-Base Terneuzen staat op www.pzc.nl/video PZC-redacteuren bloggen over sport, kunst, politiek, literatuur en meer. Kijk op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62