Bestuurders: veel vertrouwen in regio ZEEUWS-VLAANDEREN Gel maken op duurzame manier Westdorpe akkoord met Tractaatweg 17 miMakkers nemen rustig de tijd 20 Burgemeesters Terneuzen en Sluis in nieuwjaarstoespraken positief over toekomstperspectief Oproep om te geven aan voedselbank Actie bewoners tegen gevaarlijke hond Terneuzense (83) rijdt in sloot Weststraat DONDERDAG 3 januari 2013 door René Hoonhorst TERNEUZEN - De burgemeesters van Terneuzen en Sluis hebben groot vertrouwen in het economi sche toekomstperspectief van de regio. Jan Lonink en Jacques Suur- mond memoreerden woensdag avond in hun nieuwjaarstoespra ken dat bedrijven in Terneuzen en Sluis ondanks de aanhoudende re cessie fors durven te investeren in bestaande en nieuwe vestigingen. De gemeente Terneuzen wil on dernemers nog meer en beter on dersteunen door de aanstelling van bedrijfscontactfïmtionarissen. Die moeten het - onder het motto 'met volle kracht vooruit' - onder nemers makkelijker maken kansen te grijpen. Daarnaast profileren on dernemers uit alle Terneuzense kernen zich op de nieuwe website daarkunjenietomheen.nl, meldde Lo nink. De Terneuzense burgemees ter ziet de ontwikkelingen als voor beelden van door de Amerikaanse president Obama gepropageerd ge drag. „Niet wachten op anderen of op betere tijden, maar zélf verande ren, ontwikkelen en veranderen." Lonink haalde ook de toespraak van koningin Beatrix aan, waarin de vorstin stelde dat vertrouwen niet kan worden opgelegd, maar moet groeien vanuit de gemeen schap zelf. Het groeiende dienst verleningscentrum van Dow, de uitbreiding van Elopak en investe ringen bij Verbrugge, Yara en Oil- tanking tonen aan dat bedrijven in de Kanaalzone dat vertrouwen in een rooskleurige(r) toekomst uit dragen. In West-Zeeuws-Vlaanderen zijn ondernemers met hetzelfde lef te vinden, meldde Suurmond in zijn nieuwjaarsrede. Sluis heeft het af gelopen jaar behoorlijk wat be- drijfsgrond kunnen uitgeven, om dat innoverende bedrijven nieuwe markten weten aan te boren. Het echtpaar Van Burg, eigenaren van Burgmetaal ert Burgequipment, geeft als genomineerde voor de prijs 'creatief ondernemerschap' een mooi voorbeeld van dat inno verende ondernemerschap. Onder nemers in onder meer Eede en Breskens hebben in 2012 via Op een Bedrijvendagen het grote pu bliek ook laten zien welke moge lijkheden er in de gemeente zijn. Samenwerking tussen onderne mers en gemeente - een conve nant met Sluise ondernemers en in het project Aantrekkelijk Oost burg - en het behoud van zeven Michelinsterren onderstrepen de Sluise ambities, stelde Suurmond. TERNEUZEN - In het Bio-Base trainingscen trum in Terneuzen werd woensdagmiddag het Kids New Years Event gehouden. Kinderen van zes tot en met twaalf jaar konden mee doen aan verschillende activiteiten. Zo was er een workshop in het laboratorium. De kinde ren leerden hier hoe ze op een leuke manier gel konden maken. Verder waren er een kin derdisco, een fotoshoot en een solarwork- shop. De middag werd afgesloten met een goochelshow. „We organiseren zulke dagen wel vaker. Het is de bedoeling dat kinderen kennis maken met duurzaamheid. Maar het gaat er vooral om dat ze het leuk hebben", zegt Jacqueline Moes, organisator van de mid dag. foto Mark Neelemans MMHNMHHMHi SLUIS Geef 'overbodige' voedingsmidde len aan de voedselbank Zeeuws- Vlaanderen. B en W van Sluis doen die oproep, op verzoek van de ge meenteraad, aan lokale bedrijven. Met 'overbodig' wordt gedoeld op een dreigende datumoverschrij ding of de inkoop van te veel spul len. In Sluis maken zo'n vijftig gezin nen gebruik van de voedselbank. WESTKAPELLE (B) Bewoners van Westkapelle (B), net over de grens bij Sluis, zijn het zat. Ze zijn een petitie begonnen om een gevaarlijke hond weg te krij gen. Een postbode is vorige week door het dier aangevallen. Hij kan geruime tijd niet werken. De post bezorging in de wijk is voorlopig gestopt. De eigenaren zeggen maat regelen te hebben genomen om de hond in toom te houden. OSSENISSE Het nieuwe jaar is voor een 83-jari- ge Terneuzense onfortuinlijk be gonnen. Ze reed dinsdagavond om streeks 21 uur over de Weststraat bij Ossenisse, verloor door onbe kende oorzaak de macht over het stuur en belandde met haar auto in de naastgelegen sloot. Zij kon zelf uit de auto komen. Ze was onge deerd. Haar auto moest wel wor den weggetakeld. WESTDORPE - Het protest tegen de verbreding van de Tractaatweg (Terneuzen-Zelzate) bij Westdor pe is verstomd. Een groep dorpsbewoners tekende vorig jaar protest aan, omdat de te verdubbelen Tractaatweg met een ongelijkvloerse kruising dichterbij Westdorpe zou komen. De provin cie heeft het tracé echter aange past en het nieuwe knooppunt ge pland op de locatie van de huidige kruising richting Sas van Gent. Voorzitter Bertus Franse van de dorpsraad Westdorpe is tevreden. „Het is nu in orde." Westdorpe mag gerustgesteld zijn, bewoners van de Sasweg bij Axel zijn dat al lerminst. Ze vrezen veel meer hin der omdat de weg vijftien meter hun kant opkomt. Pagina 18 en 19: Leidingen kennelijk belangrijker dan mensen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61