Rechter is genadig voor geweldpleger 61 binnenland KRAS.NL Brand op het spoor DAG Uitsluitend geldig op DEAL do. 3 JANUARI Agressie tijdens oud en nieuw lager bestraft 2/3/4 dgn BELGISCH LIMBURG waarom zou je meer betalen Ze kozen er zelf voor hun huwelijk live op televisie te laten zien. Dus staat de scheiding nu, zeven jaar na dato, van Sylvie en Rafael van der Vaart net zo in de schijnwerpers. Eén klap maakte op oudjaarsavond een einde aan het sprookjeshuwelijk van Rafael en Sylvie van der Vaart. Duitsland treurt er harder om dan Nederland. Lagere straffen voor geweld plegers nieuwjaarsnacht dan OM wilde. i Schade jaarwisseling met 10 miljoen euro hetzelfde als vo rig jaar. i Nog tien slachtoffers van onge val Raard in ziekenhuis. DEN HAAG - Pogingen van het Openbaar Ministerie om hogere straffen op te leggen aan verdach ten die tijdens de jaarwisseling ver nielingen hebben toegebracht of hulpverleners hebben bedreigd, zijn gisteren bij de rechtbank in Den Haag gestrand. Zo kreeg een 26-jarige beveiliger een fors lagere straf voor het slaan van een agent tijdens de jaarwisseling dan het Openbaar Ministerie (OM) had geëist. De aanklager vroeg om acht weken cel waarvan twee weken voorwaardelijk. De politierechter in Den Haag legde de man een werkstraf van 40 uur en een scha devergoeding op. Ook een andere verdachte, tegen wie acht weken cel was geëist, kwam er genadig van af. Hij moest van de rechter uiteindelijk maar één dag de cel in. Wel kreeg hij twee weken voorwaardelijk, een werkstraf van 60 uur en huisarrest voor de komende jaarwisseling. De rechter noemde oudjaar 'een nacht als alle andere, niet speciaal'. Ook voor twee andere Haagse ver dachten viel de straf milder uit dan justitie beoogde. T\vaalf mensen die zich tijdens de jaarwisseling hadden misdragen, moeten zich de komende dagen voor de supersnelrechter verant woorden. Volgens de eerste bereke ningen van het Verbond van Ver zekeraars komt de schade tijdens de oud-en-nieuwviering uit op zo'n 10 miljoen euro, hetzelfde be drag als vorig jaar. Het gaat daarbij om schade aan huizen, inboedels en auto's, meldde de branchevere niging gisteren. „Het lijkt erop dat de regen men sen van de straat heeft: gehouden en vooral tot minder vuurwerk- schade heeft geleid", zegt alge meen directeur Richard Weur- ding. Hij wijst er wel op dat zakelij ke schade en schade aan overheids- eigendommen en scholen niet in de raming zijn meegenomen. De schatting is gebaseerd op de eerste indrukken bij verzekeraars, waar particuliere verzekerden de dagen na de jaarwisseling hun schadeclaims digitaal of via het cal- lcenter indienden. De definitieve optelsom van alle schadeclaims wordt pas later bekend. Tien slachtoffers van het ongeluk dat gebeurde rond de jaarwisseling in het Friese dorp Raard, lagen gis teren nog in het ziekenhuis. Dat meldde de gemeente Dongeradeel, waar Raard deel van uitmaakt. De mensen liggen in verschillende zie kenhuizen. Sommige slachtoffers zijn zwaarge wond. Een grote groep mensen stond in Raard met de jaarwisseling op een weg te kijken naar een nieuwjaars- vuur toen een auto op hen inreed. De politie gaat niet uit van opzet. Een 59-jarige man overleed eergis teren aan zijn verwondingen. De gemeente Dongeradeel hield gister avond in het dorpshuis een beslo ten bijeenkomst voor inwoners van Raard, Bornwird en Foudgum en alle hulpverleners. Het onder zoek naar het ongeluk is gisteren voortgezet. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Js zh donderdag 3 januari 2013 dam-Rijnkanaal. Alle 90 passagiers konden veilig uit de dubbeldekker worden gehaald. Drie verdachten uit Nieu- wegein zijn aangehouden. foto Peter Bakker/ANP LOENERSLOOT - Vlammen slaan uit de intercity op het traject Utrecht-Schiphol. Daarin brak gistermiddag een felle brand uit. De trein werd stilgezet langs het Amster- Droompaar voor Foto links: Sylvie van der Vaart werd gisteren gefotografeerd bij het verlaten van een restaurant. foto Marcus Brandt/EPA Foto rechts: Rafael van der Vaart vertrok gisteren voor een trainingskamp met zijn team naar Abu Dhabi. foto Axel Heimken/EPA oudejaarsavond, tijdens het feest van het paar in hun ruime apparte ment in de sjieke Hamburgse wijk Eppendorf. Rafael van der Vaart sloeg zijn vrouw, in het bijzijn van hun gasten en om nog onbekende redenen, tegen de grond. Woensdag bracht Bild naar buiten dat de twee gaan scheiden. Datzelfde publiek, dat 'die Van der Vaarts' zo lang op handen droeg, huivert en geniet nu ook aan dit sprookje een einde is gekomen. 'Aus! Aus! Die Ehe is aus!' kopte Stern.de. Andere media volgden. Te oorde len naar alle commotie lijkt het als of Duitsland door een natuur ramp is getroffen. Journalisten, fotografen en camera mensen spoedden zich naar het trainingsveld van Van der Vaarts club, Hamburger SV, waar zij woensdag 90 minuten lang een 'emotieloze' Rafael aan het werk zagen. De Nederlandse international ver trok later voor een trainingsstage van een week naar Abu Dhabi. 'Bij terugkomst wacht hem een geheel andere, grauwe werkelijkheid', voorspelde een sombere commen tator. Anderen zien ook zware tijden in het verschiet voor HSV, de club waar Van der Vaart z'n grootste persoonlijke successen vierde en waar hij dit seizoen - na een ver blijf bij Real Madrid en daarna Tot tenham Hotspur - naar terugkeer de. Bij HSV draait in het veld alles om de Nederlandse spelmaker. Als Van der Vaart, die fysiek al zo kwetsbaar is, ook nog eens geeste lijke problemen krijgt wegens de scheiding, dan dreigt het vervolg van de competitie voor HSV een 'Mammutaufgabe' te worden, con cludeerde Focus Online. Ze waren het 'glamour- koppel van de Bundes- liga', de Beckhams van Duitsland. Waar Sylvie (34) en Rafael (29) van der Vaart kwamen licht ten de gezichten van de aanwezi gen op en schoten de papparazzi toe. Het Nederlandse stel bouwde tijdens hun verblijf in Duitsland, Spanje, Groot-Britannië en - weer - Duitsland internationale allure op. Door hun openheid en Neder landse 'gewoonheid' zijn zij in Duitsland - en vooral in Hamburg, de 'hoofdstad' van het Noorden - bijzonder populair. Het stijlicoon en de voetballer gol den als een ideaal liefdespaar: zij de stralende, sexy, goed Duits pra tende media-ster, die doordat ze de strijd tegen (borst)kanker moest aangaan ook een gewone, kwetsbare vrouw bleek. En hij, de wat minder goed Duits sprekende, nuchtere en geestige echtgenoot, die zijn vrouw steunde tijdens haar ziekte en er geen problemen mee had om in haar schaduw te staan. Het Duitse publiek en de Duitse media - vooral boulevardblad Bild, waarmee het echtpaar een goede relatie heeft - smulden jarenlang van de romantische verhalen rond dit koningskoppel. Hun droomhu- welijk leek, in onzekere tijden, on wrikbaar. Tot die fatale klap op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6