zeeland21 Vlissingse sportclubs moeten fors meer huur gaan betalen P Wij zij a er klaar voor! M r Supersnel mobiel fr I internet in 2013. gewoon jg Stoomtram Ouddorp heeft het moeilijk Vlissinger in onderbroek aangehouden donderdag 3 januari 2013 WHKKÊÊHÊHM door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingse sportclubs moeten vanaf vandaag fors meer gaan betalen voor de huur van vel den en zalen. Voor een veld aan de Irislaan waar de handballers van Olympus op sporten, is de prijsstijging die de gemeente oplegt, opmerkelijk hoog: 112 procent. Dat vindt ook de gemeente zelf wat al te gortig. „Daar wordt nog eens naar geke ken", laat een woordvoerster we ten. Dat is goed nieuws voor de VSV Olympus. De handballers zouden 17 euro-per uur gaan betalen, in plaats van de 8 euro tot nut toe. Maar zelfs al zou de huur voor dat veld minder fors stijgen, dan nog is de club niet uit de zorgen. Zij moet ook 45 procent meer gaan betalen voor de huur van Baskens- burg. „Handbal is een competitiesport, die zich voor het grootste gedeelte binnen afspeelt. Onze vaste kosten zijn hierdoor bovengemiddeld hoog. Dit in combinatie met de be perkte omvang van onze vereni ging, zorgt ervoor dat we finan cieel niet veel speelruimte heb ben", stelt de vereniging in een be zwaarschrift. Als de contributie omhoog moet, kan dat leden kos ten, vreest Olympus. Maar aan de stijging van de tarie ven valt vrijwel zeker niks meer te doen. Die zijn namelijk al vastge steld door de gemeenteraad. Eerde re bezwaren van diverse sportver enigingen zijn al afgewezen. Bo vendien is die tariefsverhoging voor de zomer al aangekondigd, stelt de gemeente. De clubs had den dus tijd genoeg om zich erop voor te bereiden. Dat neemt niet weg dat de clubs, nu zij inmiddels weten wat de ta riefstijging precies voor hen in eu ro's gaat betekenen, toch nog eens hun zienswijze kunnen indienen bij de gemeente. Olympus zal dat doen. De handbal vereniging blijft het onjuist vin den dat de tarieven halverwege het seizoen worden verhoogd. Zij huren voor een heel seizoen en stemmen daarop ook hun inkom sten af Daar komt wat de handbal lers betreft nog bij dat weliswaar eerder bekend is gemaakt dat de prijzen zouden stijgen, maar toen was nog niet bekend hoeveel; nu wel. De gemeente Vlissingen heeft eer der al verklaard dat een tariefsver hoging in haar ogen gerechtvaar digd is omdat flink is geïnvesteerd in kwaliteit. Bovendien betaalden de clubs tot nu toe minder huur dan clubs in omliggende gemeen ten, aldus het gemeentebestuur van Vlissingen. Ofwel: de afgelo pen jaren waren ze relatief goed koop uit. OUDDORP - Het RTM-trammu- seum in Ouddorp moet na een te genvallend seizoen de broekriem stevig aanhalen. Lopende projec ten worden vertraagd afgewerkt en nieuwe plannen worden voorlo pig niet uitgevoerd. Het jaar 2012 is volgens voorzitter van de Museumstichting RTM-Ouddorp Roel Sparreboom geen best jaar geweest vo.or het trammuseum aan De Punt West. Bij de start van het seizoen leek het allemaal nog goed te gaan, maar het pakte anders uit. Het aan tal bezoekers viel tegen, er waren forse onverwachte kosten van on derhoud en reparatie en de brand stofkosten liepen op. „Dat zijn geen van alle zaken welke de kas vullen", aldus Sparreboom. „Bij RTM zijn we gewend zuinig te zijn." Besparen op loonkosten zal gezien het feit dat het museum draait op vrijwilligers niet lukken. infographic Felix Binicewicz bron en artists impressions Grontmij ZWOLLE - Een veertigjarige Vlissin ger beleefde een bijzonder begin van het nieuwe jaar. De man werd dinsdagochtend, met alleen zijn onderbroek aan, aangehouden in Zwolle. De man, die onder invloed van al cohol verkeerde, had een ruitje van de voordeur van een woning aan de Enkstraat ingeslagen en was het huis, waarvan de bewo ners thuis waren, binnen gegaan. De Vlissinger werd aangehouden en ingesloten op het politiebureau. Daar verklaarde de man eerder die nieuwjaarsnacht beroofd te zijn van zijn broek en schoenen. Door de woning binnen te dringen wil de op deze manier in contact ko men met de politie. Waar, door wie en hoe hij van zijn kleding was beroofd kon de man niet ver tellen. Tegen de man werd pro- ces-verbaal opgemaakt. 4G komt eraan. Dat is supersnel mobiel internet. Tot wel tien keer sneller dan je gewend bent. Mobiel browsén, posten en downloaden: het gaat straks allemaal razendsnel. Met 4G kun je zelfs streaming video's en muziek zonder haperingen in HD kwaliteit afspelen. Bij KPN zijn we op dit moment hard aan het werk om ervoor te zorgen dat het merendeel van Nederland er dit jaar al gebruik van kan maken. Want mobiel internet dat zo snel Is, daar wil je niet op wachten. Het netwerk dat geeft om Nederland St Ga naar kpn.com/4G voor meer informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59