zeeland19 Rampmuseum, bieb en archief digitaliseren documentatie ramp SP: 'Afzien van plan Scherpenisse' ALLE COLBERTS 15HIRT5 115,00 Nieuwjaarscross rond Nieuwdorp VOOR Sint Joseph speelt blijspel in dorpshuis Terneuzense (83) rijdt in sloot Weststraat Eerste treintjesbeurs in het nieuwe jaar Cursus snoeien van laagstam fruitbomen 10% korting op alle niet afgeprijsde artikelen. Geen korting op bestellingen Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend donderdag 3 januari 2013 De waarschuwing die de be woners van De Vossen kuil uitspreken richting de gemeente, is koren op de mo len van de Thoolse SP-fractie. Die wil namelijk niet dat het dorps huis in Scherpenisse in het toe komstige woonzorgcentrum komt. Kees Slager, die namens de SP in de commissie ruimte zit, heeft; vra gen gesteld aan burgemeester en wethouders. Hij wil weten of ze bekend zijn met de klachten van de bewoners van De Vossenkuil en wat ze denken te doen om een eind te maken aan de geluidsover last. Volgens Slager is deze overlast on losmakelijk het gevolg van het in één complex onderbrengen van een dorpshuis en seniorenwonin gen. Hij vindt dan ook dat in Scherpenisse niet voor een dergelij ke constructie moet worden geko zen. „Daar dreigt dezelfde overlast te ontstaan." De SP'er wil van het college weten of de klachten van de bewoners van De Vossenkuil re den zijn om af te zien van het plan in Scherpenisse. „Zo niet, hoe gaat u de toekomstige bewo ners dan garanderen dat ze geen overlast zullen ondervinden?", vraagt hij zich af De SP vindt dat het dorpshuis in Scherpenisse in het Holland Huis moet blijven. door Piet Kleemans OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum, de Zeeuwse Bibliotheek en het Gemeentearchief Schou- wen-Duiveland hebben samen alle documentatiemateriaal met betrek king tot de watersnoodramp van 1953 gedigitaliseerd. Het project wordt woensdag 16 januari gepre senteerd. Al het materiaal dat nu gedigitali seerd wordt, is straks via de websi te van de Zeeuwse Bibliotheek te raadplegen. Watersnoodmuseum en gemeentearchief plaatsen op hun websites een verwijzing naar de site van de Zeeuwse Biblio theek. Het project is veelomvat tend. Het gaat niet alleen om kran ten en tijdschriften met artikelen over de ramp, maar ook over an der drukwerk. Zo worden onder meer de papie ren telexberichten uit de eerste da gen en weken na de ramp gedigita liseerd. Hetzelfde gebeurt met dag boeken en op andere manieren op getekende verhalen van overleven den, verslagen van allerlei organisa ties, teksten van preken met be trekking tot de ramp en stukken betreffende de herdenkingen van de slachtoffers van de ramp. De ge scande teksten zijn integraal door zoekbaar gemaakt. In totaal zijn OUD-VOSSEMEER Toneelvereniging Sint Joseph uit Oud-Vossemeer brengt op 12 en 19 januari het blijspel 'Verliezers' op de planken in dorphuis De Vossen kuil. Het verhaal gaat over een ge zin dat als enige in de straat niet meedoet met de Postcodeloterij. Juist dan valt er een grote prijs. De voorstellingen beginnen om 19.30 uur. Na afloop is er muziek. Kaar ten zijn te koop aan de Martin Lu ther Kingstraat 12 en de Prins Wil lem Alexanderstraat 14. OSSENISSE Het nieuwe jaar is voor een 83-jari- ge Terneuzense onfortuinlijk be gonnen. Ze reed op de avond van nieuw jaarsdag omstreeks negen uur over de Weststraat bij Ossenisse, ver loor door onbekende oorzaak de macht over het stuur en belandde met haar auto in de naastgelegen sloot. Zij kon zelf uit de auto komen. Ze was ongedeerd. Haar auto moest wel worden weggetakeld. binnenkort ruim 20.000 pagina's tekst te raadplegen. Het project wordt woensdag 16 januari in het watersnoodmuseum aan de Weg van de Buitenlandse Pers in Ou- werkerk gepresenteerd. Na een welkomstwoord van algemeen di recteur van het Watersnoodmu seum Siemco Louwerse geeft Mar lies Jonge jan van de Zeeuwese bi bliotheek een toelichting op het project. Daarna tekent gedeputeer de Ben de Reu samen met burge meester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland en vice-voor zitter van het Watersnoodmu seum H. Looten voor de officiële ingebruikname. HEINKENSZAND In congrescentrum De Stenge in Heinkenszand is zaterdag de eerste Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs van het nieuwe jaar. Op deze beurs is een keur aan modeltreinen en toebehoren te vinden. In De Stenge zijn die dag gelijkgestemde hob byisten te vinden om ervaringen uit te wisselen. De testtafel is weer aanwezig om gratis locomotieven x>f wagons te testen. De openingstij den van de beurs zijn zoals gebrui kelijk van 10.00 tot 15.30 uur. KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt van januari tot en maart een cursus snoeien van laagstam fruit bomen en klein fruit. Er is eerst een informatiebijeenkomst op za terdag 19 januari van 13.00 tot 16.00 uur. Daarna volgen twee praktijk en twee theorielessen. Het gaat on der meer om het tijdstip en de wij ze van snoeien en de opbrengst. Be langstellenden kunnen zich voor 14 januari aanmelden via onder meer www.fruitteeltmuseum.nl NIEUWDORP - In de polders rond Nieuwdorp is zaterdag de nieuw jaarscross en wandeltocht. Er is een keuze tussen wandelingen van 7 en 15 kilometer. Inschrijven voor de wandeltocht kan vanaf 13.30 uur en voor de cross (drie, zes en negen kilometer) een half uur la ter. De start is om 14.30 uur vanaf de sportvelden. Joop Faasse, Ab Vriesma en Piet Lagerwerf (vinr) in het bewonersgedeelte van De Vossenkuil. Achter hen de deu ren die dit deel van het complex scheiden van het gelijknamige dorpshuis. foto's Leo Adriaansen Zoveel seniorenappartementen telt De Vossenkuil. Bewo ners die het dichtst bij het dorpshuis zitten, zeggen veel geluidsoverlast te ervaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57