i8l zeeland Inter Scaldes wint promotieprijs Beschikking Tennet mondt uit in proefproces 'Als er muziek is, staan de kopjes te rammelen' PvdA neemt het op voor kermisexploitant PZC Finale curling op ijsbaan in Middelburg donderdag 3 januari 2013 SP door Nadia Berkelder kruiningen - Restaurant Inter Scal des in Kruiningen heeft de promo tieprijs Reimerswaal 2013 gewon nen. Burgemeester Jan Huisman, die de winnaar woensdagavond tijdens de nieuwjaarsreceptie bekend maakte, prees de uitstraling van het bedrijf. „Het is een bedrijf dat Reimerswaal internationaal op de kaart zet." Hij roemde het perfec tionisme en het oog voor detail van de ondernemers, Jannis en Claudia Brevet. De prijs - een bo kaal van glas - werd in ontvangst genomen door Cora Wiskerke van de huishoudelijke dienst. De fami lie Brevet is een week vrij na de feestdagen. De familie Brevet is nu ruim tien jaar eigenaar van het restaurant. In 2003 brandde de zaak volledig af; ruim een half jaar later, in mei 2004, ging het opnieuw open. Sinds die tijd is men erin geslaagd mee te blijven draaien op culinair topniveau. Inter Scaldes heeft al jaren twee Michelinsterren en werd dit jaar nog getipt voor een derde ster, een zeldzaamheid. Het restaurant steeg bovendien naar de tweede plaats in de ranglijst van het blad Lekker, achter Oud Sluis in Sluis. Het restaurant trekt liefhebbers van ver over de grens. De twee andere genomineerden, Murre Techniek en De Oesterij, waren dit jaar ook al eens eerder in de prijzen gevallen. Murre Tech niek uit Krabbendijke won voor de tweede achtereenvolgende keer de Emergo, de Zeeuwse Innovatie Prijs. Het bedrijf maakt machines en productielijnen voor de voedsel- verwerkende industrie en de vis- en schaal- en schelpdiersector. De Oesterij ging er dit jaar met de Zeeuwse Visserij Award vandoor. Dat bedrijf opende dit jaar een in formatiecentrum in opgeknapte loodsen pal aan de oesterputten in Yerseke. Bezoekers kunnen er oes ters proeven, kopen, en kijken hoe de schelpdieren geproduceerd wor den. De prijs werd dit jaar voor de vijf de keer op rij uitgereikt. De ge meente Reimerswaal is daar in 2009 mee begonnen om bedrij ven, personen of instanties te eren waardoor de gemeente Reimers waal postief voor het voetlicht kwam. Achtereenvolgens is de prijs gewonnen door Vrienden van de Mossel, Scheldegalm, Scheepswerf Reimerswaal en Po dium Reimerswaal. door Frank van Cooten heinkenszand - Eén van de be trokken Borselse landbouwers in het Tennet-dossier krijgt half ja nuari van burgemeester Jaap Ge- lok een gedoogbeschikking opge legd. Dat is onlangs afgesproken in een gesprek tussen Gelok, raadsman Hans Mieras namens de betrokken landbouwers en een vertegenwoor diger van de elektriciteitstranspor teur. Een woordvoerder van de gemeen te bevestigde woensdag de gemaak te afspraak. De landbouwers protesteren tegen onderzoek van Tennet op hun per celen. Het bedrijf heeft een betre- dingstoestemming nodig om te on derzoeken of de grond is geschikt voor het plaatsen van masten voor de nieuwe hoogspanningsverbin ding van Borssele naar Tilburg. 6 weken lang de krant voor 9,95 Ik neem een kennismakingsabonnement van 6 weken voor 9,95 (PR06AKTIE). Ik neem een doorlopend abonnement en krijg de eerste 4 weken gratis (NA28). Ik betaal doormiddel van automatische incasso: 28,95 per maand 82,50 per kwartaal Naam: m£lv Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer (o.a. voor bezorgcontrole): Emailadres: Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer:Handtekening: Ga naar pzc.nl/abonneren of stuur deze bon zonder postzegel naar: PZC, Lezersservice, Antwoordnr. 54050,5004 VB Tilburg Prijs»i|ii$ngen voorbetooden. Op ale «ifomwtie die u verstrekt s de Wet 8eschermmg Persoonsgegevens van toepassing, m het colofon van de krant en op de website treft u nadere informatie aan. Bewoners van De Vossenkuil in Oud-Vossemeer waarschuwen de gemeente: het samenvoegen van seniorenwoningen en een dorpshuis in één gebouw, zoals in Scherpenisse gaat gebeuren, is vragen om problemen. „Ze lo pen hier soms in polonaise over de gang", zegt Joop Faasse. door Rob Paardekam De constructie die in Scherpenisse wordt toegepast, komt voor een groot deel overeen met die in Oud-Vossemeer. Daar werd vijf jaar geleden een complex geopend met daarin een dorpshuis en senio renwoningen. Al van meet af aan heeft een groot deel van de bewoners te maken met geluidsoverlast vanuit het dorpshuis. De grote zaal is volgens hen niet het probleem, die is goed geïsoleerd. Maar als er in de foyer iets te doen is, bijvoorbeeld een muziekoptre- den, een partijtje of de carnavals viering, kunnen de bewoners bij wijze van spreken meefeesten. „Als daar muziek wordt gemaakt, staan de kopjes hier te rammelen", zegt Joop Faasse. „Het is wel eens voorgekomen dat ik mijn televisie op de volle geluidssterkte moest zetten om het nog een beetje te kunnen horen." Ab Vriesma van de bewonerscom missie vertelt dat het met enige re gelmaat voorkomt dat bezoekers van het dorpshuis in het bewo nersgedeelte terechtkomen, terwijl ze daar volgens hem niets te zoe ken hebben. Beide gedeelten zijn door slechts een paar deuren van elkaar gescheiden. „Het zorgt bij veel bewoners voor een onveilig ge voel", stelt hij. Volgens Joop Faasse is het soms op het schaamteloze af. „Het is voorgekomen dat bezoekers van het dorpshuis in polonaise door de bewonersgangen liepen. Ik snap best dat ze dat niet doen om ons te pesten. Ze denken er ge woon niet over na. Een verpleeg ster die mij regelmatig komt hel pen en ook wel eens aanwezig is bij een feestje in het dorpshuis geeft dat toe. Zij zegt dat het er zo De grondeigenaren staan dit on derzoek niet toe. Tennet heeft de burgemeester daarom verzocht hen een gedoogplicht op te leg gen. De burgemeester is daartoe bevoegd. Gelok kondigde eerder aan gehoor te geven aan het verzoek van Ten net omdat het een zaak van natio naal belang betreft. Mieras kondigde aan dat betrok ken landbouwers zeker naar de rechter zullen stappen om deze be schikking aan te vechten. Er is ech ter geen jurisprudentie bekend. Daarom is de afspraak gemaakt dat een van de landbouwers een ge doogbeschikking krijgt om een proefproces te beginnen. De boer die dat gaat doen wordt aangewezen door de gemeente Borsele. Er kan zich echter ook een kandidaat vrijwillig aanmel den. Hij wordt in de procedure bij gestaan door Mieras. Dorpshuis en seniorenwoningen zitten in Oud-Vossemeer in één complex. hansweert - Kermisexploitanten die de kermissen van Hansweert en Yerseke aandoen, zijn bang dat ze dit jaar weer gedwongen wor den om hun woon- en pakwagens te parkeren bij de sporthal in Krui ningen. De gemeente heeft al bijna twee jaar geleden toegezegd dat de woonwagens ook in Hansweert mogen staan, maar in de nieuwe voorwaarden voor inschrijving voor de kermis staat dat de woon wagens in Kruiningen moeten staan. Parkeren op zo'n grote afstand is onhandig, vindt de PvdA-fractie met de kermisexploitanten: men moet telkens heen-en-weer rijden om te gaan eten of om de kinde ren te halen. Bovendien kunnen de kermisondernemers hun attrac ties 's nachts niet in de gaten hou den als ze bijna tien kilometer ver derop liggen te slapen. De PvdA-fractie is bang dat de par keerregels exploitanten afschrik ken, met als gevolg dat er minder ondernemers naar de kermis wil len komen en de kermis in Hans weert minder aantrekkelijk wordt voor bezoekers. De fractie heeft het college van B en W gevraagd of het bereid is om de regels voor het komende kermisseizoen als nog aan te passen. gezellig aan toegaat, dat de men sen er simpelweg niet aan denken dat er ook nog bewoners zijn." Volgens die bewoners gaan de fees ten vaak tot diep in de nacht door. Als de gasten dan in de vroege och tend naar huis gaan, doen ze dat meestal niet heel stilletjes. „Ze staan dan vaak nog uitgebreid na te praten buiten", zegt Piet Lager werf. „Op zich is dat allemaal best te begrijpen, maar ze beseffen niet dat ze voor het slaapkamerraam van iemand staan. Als ze vervol gens wegrijden, wordt er ook nog eens flink getoeterd." In het verleden is met de be heerder van het dorpshuis de afspraak gemaakt dat de mu ziek uiterlijk om kwart voor twee uitgaat. Maar dat is nog steeds laat en bovendien veroorzaakt het op ruimen - met name het verslepen van tafels en stoelen - daarna ook nog veel lawaai. Faasse denkt dat met het aanbren gen van betere geluidsisolatie nog wel wat valt te winnen, maar La gerwerf ziet daar weinig heil in. „Ik denk dat er weinig meer aan te doen is", zegt hij. „Laat het in elk geval een wijze les voor de toe komst zijn. Een dorpshuis en se niorenwoningen aan elkaar vast bouwen is een heel slecht idee. Als ik lees dat ze nu in Scherpenisse hetzelfde willen doen, denk ik: we ten ze wel waar ze aan beginnen?" De bewoners van de seniorenwo ningen bij de Vossenkuil vrezen overigens het ergste voor de toe komst. Onder de huidige beheer der valt het nog wel mee met het aantal feesten, maar zij gaat stop pen. „Ik vrees dat er straks iemand komt die het dorpshuis veel com merciëler gaat uitbaten, met alle overlast van dien", zegt Faasse. „Ik hoop dat de gemeente daar een stokje voor steekt. Het dorpshuis wordt dan een soort café en dat is volgens mij niet de opzet." middelburg - Deze week is de ont knoping van de curlingcompetitie op de ijsbaan op de Markt in Mid delburg. Vanaf begin december streden bijna dagelijks verschillen de teams om in de finale te komen van Het Groot Middelburgs Cur- lingkampioenschap. De finale vindt vrijdagavond plaats. De ijs baan op de Markt in Middelburg is zondag voor de laatste keer deze winter open. De ijsbaan zal om 17.00 uur feestelijk gesloten wor den. Ondanks het regenachtige weer kijkt de organisatie terug op 'een leuke en gezellige maand met de ijsbaan als onderdeel van Mid delburg Winterstad'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56