Naar Dirk dus! Toekomst wijk Goes-West ongewis Reimerswaal groeit fors, krimp in Tholen Lenor wasverzachter BEVELANDEN/THOLEN Complicaties almanak Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! Geluidsoverlast van het dorpshuis 18 Woningbouwvereniging houdt nieuwbouwplannen tegen het licht Een deel van de wijk Goes-West is al gesloopt. Flacon 750 ml. |#f|f|JI 16 van DONDERDAG 3 januari 2013 Tip? redactie@pzc.nl Tijdens een avondje bankhangen kwamen de twee vriendinnen op het onderwerp maag- en darmklachten. Ze hadden in de decembermaand nogal zwaar getafeld. Al dat 'ver plichte' bunkeren rond Sinterklaas en de kerstdagen tijdens de december maand gaat je immers niet in de kou de en, na verloop van tijd, te krappe kleren zitten. Waar de ene vriendin haar nood klaagde over het verzuur de karakter van haar maag, bracht de andere een litanie aan complica ties omtrent haar darmenstelsel. Het kwaad zat, zei ze, vooral in haar 'achtarmige darm'. Waarop haar vriendin het uitproestte: „je twaalfvingerige darm, bedoel je!' „Nou ja, ik zat in de buurt, toch?'. leid financieel ernstig in de knoei: de komende vijftien jaar moet RWS 84 miljoen euro afdragen aan het Rijk. Men verwacht dat een deel daarvan, 29 tot 44 mil joen euro, gecompenseerd kan worden door huurverhogingen. Voor de andere 40 tot 55 miljoen moet een andere oplossing wor den gevonden. Die oplossing vindt RV/S voor een deel in het stopzetten van investe ringen. Projecten waar al aan be gonnen is, zoals het Erasmuspark, worden afgemaakt. De komende maanden worden alle toekomstige projecten tegen het licht gehou den, zowel nieuwbouw als her structurering. Dit voorjaar moet duidelijk worden wat nog wel en wat niet meer doorgaat. Ook andere woningbouwvereni gingen snijden in hun investerin gen. Stadlander heeft de bewoners van de verouderde wijk Sint-Maar- tensdijk-West laten weten dat de plannen voor herstructurering van hun wijk misschien niet doorgaan. Een groot aantal huizen in die wijk staan inmiddels leeg. In Goes-West zijn inmiddels ook een aantal huizenblokken tegen de vlakte gegaan. Huurders van RWS krijgen te ma ken met hogere huren: niet in één klap, maar in een aantal stapjes de komende jaren. Volgens de corpo ratie worden vooral de mensen met een middeninkomen (vanaf 43.000 euro per jaar) getroffen. Voor die huurders kunnen de hu ren met meer dan tien procent stij gen. Ook woningen die opnieuw worden verhuurd worden duur der, waardoor de doorstroming stagneert en het voor mensen moeilijker wordt een woning te vinden, denkt RWS. de grootste groeier. Ook het kleine Oostdijk maakte een opvallende groei van 31 inwoners door. Hans- weert is de enige daler. Daar wo nen 8 mensen minder dan een jaar geleden. Tholen heeft 28 inwoners minder. Er was in 2012 nog wel een fors ge boorteoverschot. Er werden 311 ba by's geboren en 234 mensen overle den. De daling van het inwonertal zit hem in het aantal mensen dat vertrok. Dat waren er 748, terwijl 'slechts' 643 mensen in de gemeen te kwamen wonen. Tholen heeft nu 25.512 inwoners. De teller in Reimerswaal staat op 21.866. door Rob Paardekam foto Mechteld Jansen door Nadia Berkelder KRUININGEN - Reimerswaal heeft er vorig jaar 180 inwoners bijgekre- gen. Daarmee is de gemeente de grootste groeier op de Bevelanden. Tholen leverde 28 inwoners in door een fors vertrekoverschot. De groei van Reimerswaal is bijna helemaal toe te schrijven aan een enorm geboorteoverschot. In de gemeente overleden in 2012 152 mensen, terwijl er liefst 322 wer den geboren. Het vestigingsover schot bedraagt 10. 796 mensen kwamen vorig jaar in Reimerswaal wonen. Met 61 extra inwoners is Rilland GOES - De nieuwbouw- en renova tieprojecten in Goes-West komen in gevaar. Woningbouwvereniging RWS houdt alle voorgenomen plannen de komende tijd tegen het licht, inclusief de renovatie van de wijk. De woningbouwvereniging komt als gevolg van nieuw kabinetsbe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55