zeeland21 PvdA neemt het op voor de kermisexploitant Bouwplannen voor Goes-West op de helling Terneuzense (84) rijdt met auto sloot in Raices Cubanas op planken Ledeltheater Sint Joseph épeelt blijspel 'Verliezers' Actie bewoners tegen gevaarlijke hond Foto's van passagiers Red Star Line gezocht Gratis yogales in de bibliotheek donderdag 3 januari 2013 OSSENISSE Het nieuwe jaar is voor een 83-jari- ge Terneuzense onfortuinlijk be gonnen. Ze reed op de avond van nieuw jaarsdag omstreeks negen uur over de Weststraat bij Ossenisse, ver loor door onbekende oorzaak de macht over het stuur en belandde met haar auto in de naastgelegen sloot. Zij kon zelf uit de auto ko men. Ze was ongedeerd. Haar auto moest wel worden weggetakeld. OOSTBURG Raices Cubanas treedt morgen, vrij dag, op in het Ledeltheater in Oost burg. Deze zevenmansformatie is een charangaband en brengt traditione le Cubaanse muziek, zowel reper toire van anderen als eigen num mers. Het optreden begint om 20.15 uur. Kaarten reserveren a 20 euro via www.ledeltheater.nl OUD-VOSSEMEER Toneelvereniging Sint Joseph uit Oud-Vossemeer brengt op 12 en 19 januari het blijspel 'Verliezers' op de planken in dorphuis De Vossen- kuil. Het verhaal gaat over een ge zin dat als enige in de straat niet meedoet met de Postcodeloterij. Juist dan valt er een grote prijs. De voorstellingen beginnen om 19.30 uur. Kaarten zijn te koop aan de Martin Luther Kingstraat 12 en de Prins Willem Alexanderstraat 14. WESTKAPELLE (B) Bewoners van Westkapelle (B), net over de grens bij Sluis, zijn het zat. Ze zijn een petitie begonnen om een gevaarlijke hond weg te krij gen. Een postbode is vorige week door het dier aangevallen. Hij kan geruime tijd niet werken. De post bezorging in de wijk is voorlopig gestopt. De eigenaren zeggen maat regelen te hebben genomen om de hond in toom te houden. ANTWERPEN Antwerpen werkt aan de oprich ting van een museum over de Red Star Line, de rederij die tussen 1873 en 1934 2,6 miljoen emigranten, on der wie ook veel Zeeuwen, vanuit Antwerpen naar de overkant van de oceaan bracht. Het museum is op zoek naar foto's van reizigers. Die krijgen een prominente plaats in het museum. Via de www.red- starline.be kunnen scans van de fo to's worden verstuurd. VLISSINGEN In het kader van de Maand van de Spiritualiteit is zaterdag 19 januari van 10.30 tot 12.00 uur een intro ductieles voor mindfulness-yoga en meditatie in Bibliotheek Vlissin- gen. Yogadocent en mindfulness trainer Diana van der Gaast legt uit en demonstreert. De bijeenkomst is gratis toeganke lijk. Vooraf aanmelden kan via activiteit@spui.nl infographic Felix Binicewicz bron en artists impressions Grontmij HANSWEERT - Kermisexploitanten die Hansweert en Yerseke aan doen zijn bang dat ze dit jaar weer gedwongen worden om hun woon- en pakwagens te parkeren bij de sporthal in Kruiningen. De gemeente heeft twee jaar gele den toegezegd dat de woonwagens ook in Hansweert mogen staan, maar in de nieuwe voorwaarden voor kermisinschrijving staat nog steeds dat de wagens naar Kruinin gen moeten. Parkeren op zo'n grote afstand is onhandig, vindt de PvdA-fractie met de kermisexploitanten: men moet telkens heen-en-weer rijden. Bovendien kunnen de onderne mers hun attracties niet in de ga ten houden als ze bijna tien kilo meter verderop liggen te slapen. De PvdA vraagt B en W nu om de regels voor het komende kermis- seizoen alsnog aan te passen. 4G komt eraan. Dat is supersnel mobiel internet. Tot wel tien keer sneller dan je gewend bent. Mobiel browsen, posten en downloaden: het gaat straks allemaal razendsnel. Met 4G kun je zelfs streaming video's en muziek zonder haperingen in HD kwaliteit afspelen. Bij KPN zijn we op dit moment hard aan het werk om ervoor te zorgen dat het merendeel van Nederland er dit jaar al gebruik van kan maken. Want mobiel internet dat zo snel is, daar witje niet op wachten. Het netwerk dat geeft om Nederland Ga naar kpn.com/4G voor meer informatie GOES - De nieuwbouw- en renova tieprojecten in Goes-West komen in gevaar. Woningbouwvereniging RWS houdt alle plannen de ko mende tijd tegen het licht, inclu sief de renovatie van de wijk. De woningbouwvereniging komt als gevolg van het kabinetsbeleid in de financiële knoei: de komen de vijftien jaar moet RWS 84 mil joen euro afdragen aan het Rijk. Men verwacht dat een deel daar van, 29 tot 44 miljoen euro, gecom penseerd kan worden door huur verhogingen. Voor de andere 40 tot 55 miljoen moet een andere op lossing worden gevonden. Die oplossing vindt RWS voor een deel in het stopzetten van investe ringen. Projecten waar al aan be gonnen is, worden afgemaakt. De komende maanden worden alle bouw- en verbouwplannen tegen het licht gehouden. Dit voorjaar moet duidelijk worden wat nog wel en wat niet meer doorgaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53