een bijzonder concept zeeland 119 Oprit N57 Scharendijke gaat zes weken dicht RTM-museum moet de broekriem aanhalen Les Boutiques in Zierikzee failliet verklaard Anneke Crönloh Endrik en Jannekee Eerste treintjesbeurs luiden nieuwe jaar in in het nieuwe jaar Cursus snoeien van laagstam fruitbomen Spijkerbrug tijdje dicht door storing Gulle Fransman beroofd van beurs EJEHElJ inzien Muziek zonder grenzen bij Luctor Snertwandeling van Groei en Bloei 'Ik merk dat ontzettend veel mensen hier naar uitkijken. In de winter met die donkere dagen echt een lichtpunt. Mensen vertellen dat ze er weken op kunnen teren' Ronnie Tober BURCH-HAAMSTEDE HENKENSZAND len dat ze er weken op kunnen te ren", vertelt drijvende kracht Mar cel Willemse van De Molenberg in Burgh-Haamstede. Al maanden is hij samen met een beperkt groepje bezig met de organisatie. Voor de ze middag zijn 180 vrijwilligers in touw. Van scholieren van Pontes Pieter Zeeman die tijdens de mid dag de bediening verzorgen tot en met koks die de hapjes en brood jes maken. „Allemaal geheel belan geloos, ik betaal helemaal nie mand." De organisatie van dit alles vergt nogal wat, vertelt Willemse. „Iedere leerling krijgt een eigen draaiboekje en voor de voorberei dingscrew moet weer een ander draaiboek gemaakt." Daarnaast moeten de artiesten geboekt, de zaal moet aangekleed met stoelen en tafels, toegangskaarten moeten verspreid en iedere gast moet we ten aan welke tafel hij of zij zit. „Dat moet wel met 900 man, an ders klopt het niet meer." Als de dag eenmaal is aangebroken, zit het er voor Willemse nog niet op. Samen met Daniëlle van Tongeren presenteert hij de middag. De Anbo Schouwen-Duiveland houdt op zaterdag 12 januari een nieuwjaarsbijeenkomst in dorps huis De Schutse in Burgh-Haamste de. Traditiegetrouw zullen Endrik en Jannekee hun visie geven over het voorbije jaar. Daarna treedt shantykoor Neptu- nus twee maal op en is een verlo ting. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. De zaal is open vanaf 13.00 uur. KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt van januari tot en maart een cursus snoeien van laagstam fruit bomen en klein fruit. Er is eerst een informatiebijeenkomst op za terdag 19 januari van 13.00 tot 16.00 uur. Daarna volgen twee praktijk en twee theorielessen. Het gaat onder meer om het tijd stip en de wijze van snoeien en de opbrengst. Belangstellenden kun- nenzich voor 14 januari aanmelden via onder meer de website. www.fruitteeltmuseum.nl MIDDELBURG De Spijkerbrug in Middelburg is op nieuwjaarsdag en woensdag enige tijd gesloten geweest voor het ver keer. Nadat dinsdag een boot was gepasseerd bleef één deel van de brug open staan door een storing in de elektronische bediening. Het verkeer tussen de Rouaanse- kaai en de Kinderdijk/Maisbaai moest daardoor omrijden via de Koningsbrug. Woensdagochtend werd de storing verholpen. In congrescentrum De Stenge in Heinkenszand is zaterdag de eerste Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs van het jaar. Op deze beurs is een keur aan modeltreinen en toebeho ren te vinden. In De Stenge zijn die dag gelijkgestemde hobbyisten te vinden om ervaringen uit te wisse len. De testtafel is weer aanwezig om gratis locomotieven of wagons te testen. De openingstijden van de beurs zijn van 10.00 tot 15.30 uur. MIDDELBURG Een 37-jarige Fransman is dinsdag ochtend bij het Middelburgse sta tion beroofd door twee jonge jon gens. De man werd die ochtend bij het station aangesproken door twee jongens met een Noord-Afri- kaans uiterlijk. Zij waren volgens hem circa zestien jaar oud en vroe gen om een sigaret. Hij gaf één van hen een sigaret en een vuurtje. Op dat moment werd zijn portemon nee uit zijn broekzak gestolen waarna de jongens wegrenden. Ze reden weg op een brommer. Te snel, te slordig. Wie zal het zeg gen? In elk geval stond gisteren in deze krant dat de lampionnen voor de optocht in Scharendijke worden uitgedeeld in de kantine van de toneelvereniging. Bedoeld was echter de tennisvereniging. Aan de kerstboomverbranding op vrijdag 11 januari in Scharendijke gaat om 19.00 uur een lampionnen- optocht vooraf Inwoners van Scha rendijke worden verzocht vrijdag ochtend hun kerstbomen langs de kant van de weg te leggen. donderdag 3 januari 2013 RENESSE Muziek zonder Grenzen is het the ma van de jaaruitvoeringen zater dag 26 en zondag 27 januari van muziekgezelschap Luctor et Emer- go uit Renesse. Fanfarekorps en slagwerkgroep brengen onder meer Vive la France (Frank Ber- ners), traditionals als Highland Ca thedral en Russian Moments. De uitvoeringen zijn in het dorpshuis en beginnen zaterdag om 19.30 en zondag om 14.30 uur. OUDDORP De afdeling Ouddorp van Groei en Bloei houdt op zaterdag 12 januari de traditionele snertwandeling en nieuwjaarsreceptie. Aan de wande ling kunnen leden en niet-leden deelnemen. De tocht onder leiding van een gids wordt gehouden op de Kabbelaarsbank (Brouwers- dam). Na afloop is er snert. Leden betalen 9,95 euro, niet-leden 12,95. Aanmelden: discograaf@hetnet.nl of 0187-681027. Marcel Willemse van De Molenberg door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Vanwege de aanleg van een rotonde is de westelijke op- en afrit van de N57 (Brouwers- dam) ter hoogte van Scharendijke vanaf maandag 7 januari geduren de zes weken afgesloten. De nieuwe rotonde maakt deel uit van de N652 Recreatieverdeelweg die de provincie momenteel aan legt tussen Scharendijke en Renes se. Die nieuwe weg sluit straks aan op de Stoofweg en de Lage Zoom in Renesse. Een echte rotonde wordt het overi gens niet. Het verkeersknooppunt krijgt de vorm van een kluif, om dat er behalve de verbinding van N57 en Recreatieverdeelweg ook aansluitingen komen op de be staande parallelweg N57 zeezijde en de Kuijerdamseweg. Vanaf maandag wordt het verkeer omgeleid. Voor auto's wordt dat met borden aangegeven. Het fiets- verkeer tussen Scharendijke en Renesse wordt omgeleid via de Rampweg en de Grevelingenlaan. Het gaat om de Recreatieverdeel weg fase 2. Fase 1 ligt tussen Burgh-Haamstede en Renesse. Fa se 2 zorgt voor veiligere verbin ding van Renesse met Scharendij ke en verlost ook Ellemeet van het doorgaand verkeer. ZIERIKZEE - Les Boutiques, een win kel in kleding en woninginrichting aan het Havenpark in Zierikzee, is failliet. Eigenares Petra Heinzelmann heeft het faillissement zelf aange vraagd. „Ik heb drie keer het assor timent veranderd. Op het laatst had ik tachtig procent kleding. Maar het loopt niet. De prognoses in de textielbranche zijn de komen de twee jaar ronduit slecht. Ik moest er privé te veel in investe ren. Dan kun je maar beter stop pen." Heinzelmann had eerder werk in de financiële dienstverlening. Daar keert ze nu naar terug. door Piet Kleemans OUDDORP - Het RTM-trammu- seum in Ouddorp moet na een te genvallend seizoen de broekriem stevig aanhalen. Lopende projec ten worden vertraagd afgewerkt en nieuwe plannen worden voorlo pig niet uitgevoerd. Het jaar 2012 is volgens voorzitter van de Museumstichting RTM-Ouddorp Roel Sparreboom geen best jaar geweest voor het trammuseum aan De Punt West. Bij de start van het seizoen leek het allemaal nog goed te gaan, maar het pakte anders uit. Het aan tal bezoekers viel tegen, er waren forse onverwachte kosten van on derhoud en reparatie en de brand stofkosten liepen op. „Dat zijn geen van alle zaken welke de kas vullen", aldus Sparreboom. „Bij RTM zijri we gewend zuinig te zijn. Nu moeten we de kosten ver der drukken. Maar waar?" Besparen op loonkosten zal gezien het feit dat het museum draait op vrijwilligers niet lukken. Dus is vol gens Sparreboom het enige wat er op zit om voorlopig geen nieuwe zaken op te pakken en lopende projecten vertraagd uit te voeren. Sparreboom blijft ondanks alles optimistisch. „Gelukkig hebben we trouwe donateurs."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51