i8| zeeland Jaar bezig met Aemstie Alive r Gratis Goud voor Oud blijft Rampmuseum, bieb en archief digitaliseren documentatie ramp PZC 'Mensen leven er echt naar toe. Ik ken er zelfs een paar die er vakantie voor nemen' Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl donderdag 3 januari 2013 1 S Nic-jan Schrier van Stichting Aemstie Alive Henk Westbr Marjon van Iwaarden V Wolter artiesten op Aemstie Alive door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Met onder meer Marianne Weber, Ronnie To- ber en Anneke Grönloh heeft Goud voor Oud klinkende namen binnengehaald. Aantrekkelijk, zo blijkt, want voor de 900 beschikba re plaatsen zijn zeker 1500 aanvra gen binnengekomen. De zesde edi tie van Goud voor Oud zit al gerui me tijd helemaal volgeboekt. Voor deze ene keer niet op de vrijdag voorafgaand aan Aemstie Alive, maar op de donderdag, omdat het vrijdag 1 februari is, de dag waarop 60 jaar geleden de Watersnood ramp plaatsvond. Goud voor Oud is een bijzonder concept. Dankzij gulle sponsoren kunnen de senio ren uit verzorgingshuizen, van ouderenverenigingen of -sozen van Schouwen-Du iveland er ge heel gratis naar toe. Opgehaald, weer thuisgebracht, hapjes, drank jes en een broodmaaltijd inbegre pen. „Ik merk dat ontzettend veel mensen hier naar uitkijken. In de winter met die donkere dagen echt een lichtpunt. Mensen vertel- Meerdaags muziekspektakel Aemstie Alive beleeft dit jaar de achtste editie. Zaterdag 2 februa ri is er 's middags de Kids Party en 's avonds Aemstie Alive. Goud van Oud is donderdag 31 januari. door Piet Kleemans Nic-jan Schrier van Stichting Aemstie Alive heeft er alle ver trouwen in. Het wordt, voorspelt hij, weer één groot feest. De kroon op hard werken. „Want feitelijk zijn wij met negen man het hele jaar bezig met Aemstie Alive." Alleen al de logistieke operatie Ae mstie Alive is er een van formaat. Licht, geluid, podia, video-opna mes, beveiliging, parkeerwachten; Aemstie Alive doet zoveel moge lijk zelf. Naar schatting 120 a 150 vrijwilligers helpen mee om van el ke editie een daverend succes te maken in Burgh-Haamstede. Schrier: „Daar hoeven we niet ach teraan. Ze melden zich zelfbij ons. En weet je waarom? Omdat ze het zo gezellig vinden eraan mee te werken. Mensen leven er echt naar toe. Ik ken er zelfs een paar die er vakantie voor nemen." Samen met de acht andere be stuursleden van Stichting Aemstie Alive speurt Schrier zo'n beetje continu naar acts en artiesten die in 'Aemstie' op zouden kunnen treden. „Zoeken, googelen, checken, doorvragen en met el kaar over praten." In de acht jaar dat Aemstie Alive nu draait, heeft de organiserende stichting heel wat ervaring opgedaan. En hoewel het nu al behoorlijk professioneel is, kan het volgens Schrier altijd be ter. „Elk jaar wordt Aemstie Alive geëvalueerd en de pijnpuntjes die er zijn proberen we in de volgen de editie weg te werken." Sponso ren zijn voor Aemstie Alive van le vensbelang. Nu zijn er zo'n 120 geldschieters. „En dat varieert van hele kleintjes tot behoorlijk grote." Voor wat betreft de editie 2013 ziet Schrier ondanks de economische crisis op financieel gebied geen al te grote problemen. „Maar als het crisis blijft, maak ik me wel zorgen om Aemstie Alive in 2014." Finan ciële tegenvallers opvangen met een hoge entreeprijs is vooralsnog onbespreekbaar. „Dat willen we niet. We willen het festival voor ie dereen betaalbaar houden." Voor het muziekspektakel zaterdag avond geldt een entreeprijs van 20 euro. Voor de Kids-party met de musical Doornroosje moet 12,50 neergeteld worden. „Het kind koopt het kaartje en dan mag een begeleider gratis mee. Dus eigen lijk kost het maar 6.25 euro per per soon en het wordt écht een klap per", aldus Schrier. Muzikaal spektakel gegarandeerd zaterdag 2 februari. Aan Henk Westbroek de eer om het festival te openen en hij heeft beloofd alle hits van Het Goede Doel te vertol ken. Als Westbroek het publiek heeft opgewarmd neemt Charly Luske - finalist van The Voice of Holland - het stokje over. Een van de klappers komt daarna: de Bryan Adams Tribute Band uit De nemarken. Een fantastische show, volgens Schrier. Kers op de taart: twee duetten van 'Bryan Adams' met de Zeeuwse ster Marjon van Iwaarden (2Unlimited). Na het Bryan Adams-geweld is het po dium voor Wolter Kroes, bekend van onder meer de voetbalhit 'Vi va Hollandia' en andere goed in het gehoor liggende meezingers. Lijn7 - de uit Brabant afkomstige ultieme feestband - zorgt voor een spectaculaire afsluiting van de acht ste editie van Aemstie Alive. ■MMHMMMHNi 6 weken lang de krant voor 9,95 Ik neem een kennismakingsabonnement van 6 weken voor 9,95 (PR06AKTIE) Ik neem een doorlopend abonnement en krijg de eerste 4 weken gratis (NA28). Ik betaal doormiddel van automatische incasso: €28,95 per maand 82,50 per kwartaal Naam: müv Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer (o.a. voor bezorgcontrole): Emailadres: Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer:Handtekening: 6a naar pzc.nl/abonneren of stuur deze bon zonder postzegel naar: PZC, Lezersservice, Antwoordnr. 54050,5004 VB Tilburg Prijswijzigingen voorbehouden. Op alle «formatie die u verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op de website treft u nadere informatie aan. door Piet Kleemans OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum, de Zeeuwse Bibliotheek en het Gemeentearchief Schou- wen-Duiveland hebben samen alle documentatiemateriaal met betrek king tot de watersnoodramp van 1953 gedigitaliseerd. Het project wordt woensdag 16 januari gepre senteerd. Al het materiaal dat gedigitaliseerd wordt, is straks via de website van de Zeeuwse Bibliotheek te raadple gen. Watersnoodmuseum en ge meentearchief plaatsen op hun websites een verwijzing naar de si- t? van de Zeeuwse Bibliotheek. Het project is veelomvattend. Het gaat niet alleen om kranten en tijd schriften met artikelen over de ramp, maar ook over ander druk werk. Zo worden onder meer de papie ren telexberichten uit de eerste da gen en weken na de ramp gedigita liseerd. Hetzelfde gebeurt met dag boeken en op andere manieren op getekende verhalen van overleven den, verslagen van allerlei organisa ties, teksten van preken met be trekking tot de ramp en stukken betreffende de herdenkingen van de slachtoffers van de ramp. De teksten gescande teksten zijn inte graal doorzoekbaar gemaakt. In to taal zijn binnenkort ruim 20.000 pagina's tekst te raadplegen. Het project wordt woensdag 16 januari in het Watersnoodmuseum aan de Weg van de Buitenlandse Pers in Ouwerkerk gepresenteerd. Na een welkomstwoord van algemeen di recteur van het Watersnoodmu seum Siemco Louwerse geeft Mar lies longejan van de Zeeuwse bibli otheek een toelichting op het pro ject. Daarna tekent gedeputeerde Ben de Reu samen met burgemees ter Gerard Rabelink van Schou- wen-Du iveland en vice-voorzitter van het Watersnoodmuseum H. Looten voor de officiële ingebruik name.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50