Schot in huisvesting ambulancepost 'Beroofde' man opgepakt in onderbroek Rammen op de dijk, ooien in de wei SCHOUWEN-DUIVELAND Complicaties almanak 17 Connexxion Ambulancezorg onderzoekt mogelijkheden op bedrijventerrein Haamstede Gratis Goud voorOud 18 DONDERDAG 3 januari 2013 door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - De ambulan cepost Burgh-Haamstede gaat mo gelijk naar bedrijventerrein De Ro- terij in Haamstede. Connexxion Ambulancezorg heeft naar eigen zeggen wel een locatie op het oog, maar er is nog niets definitief. De ambulancepost van de West hoek zit nu nog in een woning aan de Hogeweg in Burgh-Haam stede. Een tijdelijke locatie die wordt gebruikt sinds de verhui zing van de post van Neeltje Jans naar het dorp in 2010. Het was de bedoeling om de ambulancepost te huisvesten in de brandweerka zerne, maar dat bleek lastig en prij zig. Daarom is de kans dat de post daar alsnog komt vrijwel nihil vol gens Michiel Wildschut van Con nexxion Ambulancezorg. Volgens hem is de locatie op de Roterij ideaal. „Je zit zo op de N57 en aan de andere kant ben je zo in het dorp." Wildschut verwacht binnen twee maanden meer duide lijkheid te hebben. Raadslid Wim Dorst (Christen- Unie) is blij verrast dat er schot lijkt te zitten in een oplossing voor de ambulancepost. „Ik ben er al twee jaar mee bezig", zegt hij. „De post zoals het nu is, is gans onmo gelijk. In de winter gaat het nog wel, maar in de zomer is het ver schrikkelijk. De post zit midden in het dorp, dan kom je daar moeilijk weg." De Hogeweg - waar de post is gevestigd - is in de zomer zeer druk met fietsende toeristen en au to's. Dorst wijst er op dat een nieu we, volwaardige huisvesting ook belangrijk is voor de bezetting. Nu is de tijdelijke huisvesting geen vol waardige ambulancepost, waar door de diensten van de medewer kers wisselen in Zierikzee. „En dan ben je twee maal per dag de ambulance anderhalf uur kwijt in de Westhoek. Dat is drie uur op een dag." Wim Dorst vraagt al geruime tijd aandacht voor de huisvesting om dat hij bang is voor uitholling van de ambulancezorg in de West hoek. „Hier moet een goede oplos sing voor komen en daar moet je je als gemeente voor inzetten. Want als het niet lukt en Con nexxion zou besluiten dan maar een motorambulance in te zetten heb je wel iemand aan je bed, maar dan heb je nog geen bran card. Die moet dan uit Zierikzee komen." Dorst hoopt dat het colle ge voortvarend meewerkt aan een oplossing. ZIERIKZEE - Vakantiehoudende jeugd mag van de schapenhouder meehelpen met het uitzet ten van schapen op de dijk bij het Pikgat in Zierikzee. Het gras op de weilanden staat hoog en het weer is zacht. Daarom laat De Ruijter Maatschap in Scharendijke de schapen nog wat extra grazen. Maar dan wel de ram men gescheiden van de ooien. De kinderen mochten tien rammen de dijk opjagen. In het weitje daaronder werden vijfentwintig ooien losgelaten. De Ruijter zat eerst in boerderij Levensstrijd in Zierikzee, maar is sinds kort gevestigd in de polder bij Scharendijke. De schooljeugd heeft nog vakantie. Maandag beginnen de scholen weer. foto Dirk-Jan Gjeltema ZWOLLE - Een veertigjarige Vlissin- ger beleefde een bijzonder begin van het nieuwe jaar. De man werd dinsdagochtend, met alleen zijn onderbroek aan, aangehouden in Zwolle. De man beweerde van kle ding te zijn beroofd en dat hij daar om maar een woning was binnen gedrongen. De man verkeerde onder invloed van alcohol, aldus de politie. Hij had een ruitje ingeslagen van de voordeur van een woning aan de Enkstraat, gelegen tussen het stads centrum en het station. Vervol gens was hij de woning, waarvan de bewoners thuis waren, binnen gegaan. Door in te breken wilde hij in con tact komen met de politie, zo zei hij. In dat doel slaagde hij, want de bewoners belden naar het politie Tip? redactie@pzc.nl bureau toen ze de indringer zagen. De Vlissinger werd aangehouden en ingesloten op het politiebureau. Daar verklaarde de man eerder die nieuwjaarsnacht beroofd te zijn van zijn broek en schoenen. Waar, door wie en hoe hij van zijn kleding was beroofd kon de man niet vertellen. Tegen de man werd proces-verbaal opgemaakt. Tijdens een avondje bankhangen kwamen de twee vriendinnen op het onderwerp maag- en darmklachten. Ze hadden in de decembermaand op diverse ogenblikken nogal zwaar ge tafeld. AI dat 'verplichte' bunkeren rond Sinterklaas en de kerstdagen tij dens de decembermaand gaat je immers niet in de koude en, na ver loop van tijd, te krappe kleren zitten. Waar de ene vriendin haar nood klaagde over het verzuurde karakter van haar maag, bracht de andere een litanie aan complicaties omtrent haar darmenstelsel. Het kwaad zat, zei ze, vooral in haar 'achtarmige darm'. Waarop haar vriendin het uitproestte: Je twaalfvingerige darm, bedoel je!' „Nou ja, ik zat in de buurt, toch?'. FZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49