41 binnenland Fi uit 2003 dé hoop van Oranje mensen van. TO©S Nederland kampioen amandelen knippen Ruzie levert verdachte op van moord bejaarde 2 2 20 20 2013 Erwin Pinas PAUL KUSTERS toosenhenk.nl O0 fiSLRTIS donderdag 3 januari 2013 Een leven al is Erwin Pinas jeugdtrai ner. Maar zo'n elftal als Feyenoord F1 van 2003 komt hij nooit meer tegen. Zes jongens uit dat kampioensteam breken nu, tien jaar later, door in Ne derland en Engeland. Nog even en ze vormen samen de romp van het Ne derlands elftal. door Rik Spekenbrink Het is niet helemaal te controleren, maar het is waarschijnlijk nog nooit ergens voorgeko men. Zes jochies die op 8-jarige leeftijd eigenlijk bij toeval bij el kaar in een voetbalteam komen en tien jaar later stuk voor stuk debu teren in het betaalde voetbal. Jongens ook nog eens die telkens samenkomen in de nationale jeugdteams en al Europees kam pioen onder 17 werden. En voor al lemaal lonkt het 'echte' Oranje. Vaak mag je als club blij zijn als er één of twee talentjes zijn die het vol weten te houden. In de jeugd kan er van alles tussen komen: een blessure, meisjes, andere interesses of tóch te weinig talent. Niet bij de ze zes: die willen slagen in het profvoetbal en zijn hard op weg. Het gaat om Karim Rekik, Kyle Ebecilio, Terence Kongolo, Anass Achahbar, lean-Paul Boëtius, en Tonny Vilhena. Allemaal komen ze uit de omgeving van Rotterdam en Den Haag en zijn ze geboren in 1994; behalve Vilhena, die is van 3 januari 1995. Rekik debuteerde vo rige week bij Manchester City, Ebe cilio staat onder contract bij Ar senal en de rest maakte al minu ten in Feyenoord 1. Erwin Pinas was bij de Rotterdam se club de gelukkige trainer die in het seizoen 2002-2003 als eerste met deze zes groeibriljantjes te ma ken kreeg. „Een extreem goede lichting", zegt hij. „De beste die Feyenoord ooit had." Puur toeval? „Voor een deel wel. Het was een heel hecht groepje en dat is het nu nog steeds. Ze stuw den elkaar steeds weer naar een hoger niveau. Dat is hun grote voordeel geweest. Maar ze hebben ook het geluk gehad dat Feye noord uit geldgebrek veel dichter bij huis naar talenten ging zoeken. En die bleken er dus genoeg te zijn, als je er maar in wil investe ren. We werden dat seizoen kam pioen en wonnen veel wedstrij den met bijvoorbeeld 22-0. Alleen in Europese toernooien en tegen PSV en Ajax werden die jongens echt uitgedaagd." Die zes hadden er trouwens zo maar zeven kunnen zijn. Nathan Aké werd ook gepolst voor Feye- nöords Fi, maar zijn ouders von den het nog te vroeg voor een be taald voetbalclub. Een paar jaar la ter sloot hij alsnog aan; vorige week debuteerde hij bij Chelsea. Prijzen wonnen de zes ook al. In 2011 werd het Nederlands elftal voor het eerst Europees kampioen tot 17 jaar; met de huidige PSV'ers Jetro Willems en Memphis Depay, maar ook met zes van de zeven (Boëtius was geblesseerd) bij Feye noord opgeleide spelers. En dat is pas het begin, denkt Pinas. Hij ziet ze over een paar jaar samen in het Nederlands elftal schitteren. Er ligt volgens hem maar één po tentiële beer op de weg: hoog moed. Hij noemt Royston Dren the, die van Feyenoord naar Real Madrid ging maar nu clubloos is, als voorbeeld. „Als die jongens niet naast hun schoenen gaan lo pen, zichzelf blijven en de juiste begeleiding krijgen, zie ik ze zeker succesvol worden. Dat is heel uniek, zoiets zie je nergens." Misschien is de kracht van de ze ven wel dat ze altijd samen waren en vaak nóg zijn. Ze jagen elkaar op, maken elkaar sterker. Dat hun ouders ook al jaren met elkaar op trekken, zelfs ook een hechte vriendengroep vormen, helpt na tuurlijk ook. Straks zijn die zes F'jes uit Rotter dam, Maassluis en Scheveningen een fortuin waard. Het jaar 2013 is nog jong, maar het 'grote' Oranje lonkt voor hen allemaal; mis schien op het EK van 2016, mis schien pas het WK van 2018 in Rusland. Niet voor niets dromen de jongens van de 'droomlichting' zelf ook hardop over een fraaie toe komst, samen in het Nederlands elftal. Zoals Anass Achabar recent zei: „We zijn al een keer kam pioen geworden met onder 17. waarom zou dat niet weer kun nen?" Deze zomer hoopt de Fi van 2003 aan het EK onder 19 mee te doen, net als Jong Oranje in Israël. Met die Nederlandse voetbaljeugd zit het wel goed. AEX OPDE HOOGSTE STAND SINDS MEI 2011 DIE VAM HEMK OP DE LAA0STE SiMDS DE MIEVWJAAPSDÜIK, MEPPEL - De 22-jarige man uit Mep- pel die gisteren is aangehouden op verdenking van de geruchtmaken de ABC-moord in 2009 in de Drentse plaats is tegen de lamp ge lopen nadat hij vorig jaar in zijn woonplaats ruzie had gemaakt met twee politieagenten en die had mishandeld. Dat kwam hem in september op een werkstraf te staan. Ook moest hij DNA afstaan. Dat bleek te matchen met het DNA dat op het lichaam van het slachtoffer werd gevonden, de 88-jarige Janny de Kruys-Deen. De vrouw woonde in het zorgcen trum ABC in Meppel, waar zij op 16 juni 2009 dood is aangetroffen. den haag - jaarlijks worden bij re latief veel Nederlanders de aman delen geknipt, veel vaker dan el ders in Europa. Dat blijkt uit cij fers van de Nederlandse Vereni ging voor Ziekenhuizen en onder zoeksbureau SiRM. In vergelijking met het gemiddel de van andere Europese landen wordt het knippen van de tonsil- len, oftewel de amandelen, liefst 72 procent vaker uitgevoerd. Vol gens een woordvoerder van de Ne derlandse Vereniging voor Keel-Neus-Oorheelkunde en Heel kunde van het Hoofd-Halsgebied komt dat doordat we in Nederland behoudender zijn in het voor schrijven van antibiotica. Desal niettemin gebeurt het ook in Ne derland al een stuk minder vaak dat de amandelen er bij een ontste king aan moeten geloven. Er wor den nu jaarlijks zo'n 29.000 aman delen geknipt, terwijl dat in 1970 nog vier keer zo veel was. Die scherpe daling is het gevolg van een studie van het UMC, waar uit bleek dat het effect van knip pen bij milde keelklachten gering is. Het onderzoek leidde tot een richt lijn, die nog altijd wordt aange scherpt. „Het beleid zal daarmee mogelijk nog iets verder aange scherpt kunnen worden. vastöös.0 SaRTis satsjsm KMtSIM Alle supertalenten bij elkaar in de C1 van Feyenoord in 2008. Bovenste rij vlnr: Natan Ake, Karim Rekik, Terence Kongolo, Joep Brei- mer, Kyle Ebesilio. Midden: Arjan Ar- don (grensrechter), Cock van Rui ven (leider) Anass Achahbar, Brain Thong, Ruben Verhagen, Mitchel Snoeck, Sven van Beek, Lucas Wou denberg, Hans Sneiders (leider), Remco Grondsma (fysio). Onderste rij: Remco van Wingerden, Kevin Gomez Nieto, Kevin Derks, Jef frey Oost (leider), Joey Siegers, Pie- ter Hofman, Jean-Paul Boëtius. foto John de Pater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4