2 luit Jungle by Night selectie Doornroosje Jungle by Night Trio C tot de Derde podium donderdag 3 januari 2013 In 'Doornroosje, de musical' speelt Maud Mulder de titelrol van de mooie prinses die zich prikt aan het betoverde spinnen- wiel en in een diepe slaap valt. Na afloop van deze familievoor stelling is er in de foyer een Meet 8c Greet met de auteurs. Donderdag 3 januari, Ledeltheater, Oostburg, 15.00 uur. THE SUN PR PHET5 Jungle by Night bestaat uit 9 jon ge Amsterdamse jongens die hun opvoeding, hun muzikale voorkeur, hun achtergrond en hun ontembare gretigheid inzet ten om een unieke mix te ma ken van affobeat, ethiojazz, funk, dub en rock. In het voor programma The Sun Prophets. Zaterdag 5 januari, Podium 't Beest, Coes, 20.30 uur. Carel den Hertog (viool), Coos Lettink (acccordeon) en Caspar Terra (klarinet) zijn samen het Trio C tot de Derde. Door hun ontembare dwang tot improvise ren geven zij traditionele melo die vaak bijzondere en onver wachte wendingen. Zondag 6 januari, Speelhuis De Reede, Vlissingen, 11.30 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@wegenermail.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@wegenermail.nl Advertenties: Afdeling Direct Sales Regio Zuid: 088-0139995, adverteren.zeeland@wegenerme- dia.nl Hannes Minnaar maakt nu keuzes als musicus door Jeanette Vergouwen Hannes Minnaar, pia nist met Zeeuwse wortels, blijft on danks alle successen een bescheiden man. Vrijdag concerceert hij tweemaal in Mid delburg: morgenmiddag solo in de Drukkerij en morgendavond met het Van Baerle Trio in de Zeeuwse Concertzaal. Minnaar kan bogen op veel prij zen waaronder de prestigieuze der de prijs van het Elisabeth concours in Brussel in 2010. „Het lijkt of daarna een storm opstak en die is nog niet echt gaan luwen. Ik wilde eerst elke uitnodiging aannemen, maar ik wilde ook meer studeren. Inmiddels ga ik iets anders om met het aannemen van concerten. Het is jammer, maar ik kan echt niet op elke uitnodiging ingaan", zegt de jonge pianist. Hij blijft hard studeren en wisselt het spelen van solorecitals en wer ken met orkest af met kamermu ziek. „Ik houd enorm van die afwisse ling. Soms is de overschakeling van het spelen van een pianocon cert naar kamermuziek erg groot, maar ik probeer altijd dat wat ik leer van het ene te gebruiken voor het andere. Uiteindelijk is het toch allemaal muziek. Voor kamermu ziek concentreer ik me vooral op het Van Baerle Trio. Een musicus moet keuzes maken, dat is ook de reden dat ik gestopt ben met het orgel studeren. Afwisseling is fijn, maar ik wil de dingen die ik doe, wel goed doen." Na het Elisabethconcours is Min naar nog harder gaan studeren, on dertussen heeft de buffetpiano in zijn woning in Amsterdam plaats gemaakt voor een vleugel. "Het was nodig om harder te studeren, ik kreeg veel aanbiedingen en ik moest mijn repertoire uitbreiden. Dat aanbod bouw ik helemaal zelf op. De lessen bij Jan Wijn hebben me behoorlijk zelfstandig ge maakt, maar af en toe zoek ik nog wel iemand op om iets te schaven aan de techniek of de muzikale voordracht. Aan zelf pianoles ge ven ben ik nog niet toe gekomen." Terwijl hij overal in Nederland en ook in het buitenland optrad, con certeerde Minnaar in Zeeland niet vaak. Zelf vindt hij het aantal op tredens in Zeeland (Middelburg, Philippine, Sluis en Kruiningen) niet zo laag. „Het aanbod van klas sieke muziek in Amsterdam is gro ter, Amsterdam is dichter bevolkt en er is meer publiek. Ik zou best vaker willen optreden in Zeeland, maar het moet georganiseerd kun nen worden. Het wordt vrijdag de eerste keer dat ik als lid van het Van Baerle Trio optreedt in mijn eigen provincie, 's Middags geef ik in De Drukkery een solo recital. Dat wordt een kort en spontaan optreden. Voor het concert 's avonds voor de Stichting Kamer muziek in de Ze,euwse Concert zaal hebben we een een mooi pro gramma samen gesteld. Het trio van Saint-Saëns is zonnig en onbe zorgd, sprankelend en bubbelend, net champagne. Het werk van Frank Martin is gebaseerd op Ierse volksmelodieën. De aanstekelijke Ierse ritmes en Keltische melodie ën maken het een toegankelijk stuk. Het is een knappe composi tie. Het Aartshertogtrio van Beet hoven is eerder een monumentaal stuk, Bijzonder mooi, maar ook aartsmoeilijk. In het derde deel, een soort koraal met variaties, klin ken de instrumenten gewoon he mels." Hét Van Baerle Trio wordt ge vormd door drie musici: Maria Mil- stein (viool), Gideon den Herder (cello) en Hannes Minnaar (pia no). Zij begonnen in 2004 aan het conservatorium aan de Van Baer- lestraat in Amsterdam met een Vér plicht kamermuziekproject. „Het werd een groot succes en daarom schreven we ons de jaren erna ook weer in als trio. Toen we de kans kregen in 2008 deel te ne men aan de masterclasses van Me- nahem Pressler in het Concertge bouw, ook aan de Van Baer- lestraat, hebben we de naam pas bedacht. We studeerden toen in middels alle drie op verschillende plekken en hadden al een jaar niet meer samen gespeeld. Tijdens die repetities sloeg de vonk plotseling over. Die masterclasses waren ver volgens zo inspirerend dat we be sloten meer concerten te geven en echt als pianotrio verder te gaan. We zijn alle drie jong, we doen mee aan jong talentprogramma's, concoursen en beurzen, dat stimu leert en zo creëren we veel kansen. Onze samenwerking is goed on danks dat we uit heel verschillen- DONDERDAG 3 JANUARI Domburg Theaterconcert Bergit Lewis. De Parel, 20.15 uur Oostburg Doornroosje, de musical. Ledeltheater, 15.00 uur VRIJDAG 4 JANUARI Domburg 'Tosca gaat vreemd', opera met een speelse benadering. De Parel, 20.15 uur Middelburg Miniconcert pianist Hannes Minnaar. De Drvkkery, 15.30 uur Van Baerle Trio, met o.a. pianist Han nes Minnaar, is te gast bij Stichting Ka mermuziek Zeeland. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Oostburg Concert Cubaanse groep Raices Cuba- nas. Ledeltheater, 20.15 uur ZATERDAG 5 JANUARI Goes Concert Jungle by Night. Support: The Sun Prophets. 't Beest, 21.00 uur Middelburg Familievoorstelling 'Lang Gelukkig', Theatergroep Duinart, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Rhythm of the Dance. Schouwburg, 20.00 uur Concert Parallel Cinema. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Terneuzen Nieuwjaarsreceptie met o.a. Kabuki, Zeeuwse Gronde, Masked, Shameless Lies, Giant Diamond Sea Turtle. De Pit Jeans 22. Scheldetheater, 20.00 uur Zaamslag Nieuwjaarsconcert Savannah, 'Back to the country, part 3', met Dick van Altena en Cor Sanne. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Nieuwjaarsparty met Bad Hair Day. Brogum, 21.00 uur ZONDAG 6 JANUARI Ellewoutsdijk Nieuwjaarsconcert door het Veerse Scheepstuig. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur (uitver kocht) Middelburg Openbare repetitie Zeeuws Orkest, Zeeuwse Concertzaal, 14.00 - 17.00 uur Familievoorstelling 'Lang Gelukkig' door Theatergroep Duinart. 't Spiegeltheater, 14.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Tango Rosa Rio met 'Piazzolla, a Por trait', theaterconcert. Theater De Wegwijzer, 15.00 uur Terneuzen New Rotterdam Jazz Orchestra meets Anton Goudsmit, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Trio C tot de Derde met klezmer, bal kan- en zigeunermuziek. 't Speelhuus Ter Reede, 11.30 uur DINSDAG 8 JANUARI 's Heer Hendrikskinderen Nieuwjaarsconcert Seniorenorkest Zee land, Heer Hendrikshuis, 14.30 uur WOENSDAG 9 JANUARI Nieuw- en Sint Joosland Lebbis met 'Het grijze gebied', Theater De Wegwijzer, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38