zeeland 13 Rampmuseum mikt met vierde caisson op jeugd Vertel ons uw verhaal over de Ramp M useummalaise Zoekactie naar vrouw (72) zonder resultaat commentaar OM deelt boetes uit voor overlast 'Waar ze vroeger een kop koffie en nog een biertje dronkennemen ze nu alleen koffie. Soms zelfs dat niet' VIDEO Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Ada van Hoof, vrijwilliger Polderhuis Westkapelle donderdag 3 januari 2013 Veel Zeeuwse musea zitten in een dip. Een rondgang van deze krant wijst op terug lopende bezoekersaantallen. Dat is zorgelijk. De musea zijn een belangrijk onderdeel van het toeristisch product. Wil je echt weten waar je bent, of zoek je alleen maar een plaats om bij slecht weer aangenaam te verpozen? In beide gevallen moet een bezoek aan een mu seum meteen bij je opkomen. Deze aantrekkingskracht staat duidelijk onder druk. Het is te gemakkelijk om de neergang te wijten aan het wis selende weer of de recessie. Na tuurlijk spelen deze omstandig heden een rol, maar er is meer. De musea die het nog wel goed doen hebben bijna allemaal iets bijzonders. Een tijdje gratis toe gang, bijzondere leenobjecten, een actieve rol voor de bezoe ker, maatwerk voor groepen, veel activiteit op de sociale me dia. Dit zijn kennelijk ingre diënten voor succes. Voor de mindere broeders in de Zeeuw se museumwereld liggen ze voor het grijpen. SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft woensdag met man en macht gezocht naar de vermiste Valerie Rust (72) uit Sint-Maartens dijk. Ze was aan het eind van de avond nog niet gevonden. De dementerende vrouw wordt sinds dinsdagavond zeven uur ver mist. De politie heeft woensdag in de loop van de dag een helikopter ingezet om haar te zoeken. Op de grond zijn extra agenten ingezet om mee te speuren. Ook de Wal- cherse hondenvereniging kwam helpen. De zoektocht ging door tot in de avonduren. De vrouw droeg toen ze vertrok een grijzen leren jas. Ze heeft grijs haar en draagt een bril. MIDDELBURG - De politie heeft nog drie zaken in onderzoek die te ma ken met ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. In totaal werden in Zeeland zestien mensen aange houden. Twee (huiselijk geweld)zaken zijn overgedragen aan het Veiligheids huis. Vier zaken zijn geschikt met in twee gevallen ook het betalen van een schadevergoeding aan het slachtoffers. Twee zaken zijn gese poneerd. Vijf verdachten betalen een boete. Er vindt dit jaar geen speciale snel- zitting plaats. Die stond aanvanke lijk gepland voor 7 januari. Directeur Siemco Louwerse van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. foto Dirk-Jan Geltema door Denise van Minnen Het nieuwe jaar wordt een jaar vol activiteiten voor het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Directeur Siemco Louwerse: „Dit jaar herdenken we op 1 februari de watersnoodramp die zestig jaar ge leden plaatsvond. Op deze dag ont vangen wij de burgemeester en de commissaris van de koningin. Ook zal er een krans gelegd worden bij het monument en zullen er ver schillende toespraken gehouden worden. We staan vooral stil bij de slachtoffers en hun nabestaan den." Liepen de bezoekersaantallen vo rig jaar wat terug, dit jaar ver wacht Louwerse weer een ople ving. Hij denkt dat de vierde caisson die het museum in februa ri opent, een trekpleister wordt. „Met de nieuwe caisson willen wij een andere doelgroep bereiken. Het is niet makkelijk om zestig jaar na dato met nieuwe dingen te komen, toch is dat gelukt", vertelt een enthousiaste Louwerse. In caisson één, twee en drie worden vooral de ramp en de emoties die hij opriep behandeld. In caisson vier wordt vooruitgeblikt: bijvoor beeld op de zeespiegelrijzing. De kans op een watersnoodramp is nog steeds reëel, zegt Louwerse. „In caisson vier kunnen de bezoe kers zelf aan de slag. Zo maken ze in een 3D-film een overstroming mee. Zo kunnen ze zich beter inle ven in een rampsituatie. Het nieu we gebouw biedt veel interactieve middelen, zoals touchscreens waar mee kinderen bijvoorbeeld een ei landje kunnen bouwen. Als ze het eiland niet goed onderhouden, bre ken de dijken door. Zo beseffen ze dat het onderhouden van dijken nog steeds heel belangrijk is." Het jaar begint al goed voor het fnuseum. „We hebben nu al meer boekingen in de eerste maanden van het jaar dan voorheen." www.watersnoodmuseum.nl Minder bezoekers voor Zeeuwse mu sea. Bekijk de video over dit onder werp op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Hoe beleefde u de waters nood van 1953? Of: welke verhalen vertelden uw ouders of grootouders over de ramp nacht van 31 januari op 1 februari 1953? De PZC is op zoek naar verha len over de Ramp van zestig jaar ge leden. Belevenissen van mensen die de storm en de dijkdoorbraken heb ben meegemaakt. Ook overgelever de verhalen en binnen de familie rondvertelde anekdotes zijn welkom. De ingezonden herinneringen wor den op de PZC-site geplaatst, een se lectie wordt zaterdag 26 januari ge publiceerd in een speciale bijlage. Daarin wordt zestig jaar na de Ramp stilgestaan bij de gebeurtenissen van toen en de vraag wat de Ramp voor Zeeland heeft betekend. Als voorbeeld een fragment uit een herinnering die in 2003 in de PZC stond, afkomstig van CM. Brouwers: Vlissingen 2 Febr. '53: We werden om half 3 uit bed gebeld. Tegelijk werd de noodklok geluid. Alle kleren boven op de kasten gelegd met de gedachte, als het zo hoog komt als in 1906 blijft het droog. Het water stroomde binnen, wat een geluid is dat! Vader heeft me op zijn rug genomen en op de zolder trap gezet Zijn gebit stond ook nog in een glas en hij was drijfnat Stuur uw verhaal van maximaal 300 woorden zo snel mogelijk naar: PZC, Postbus 91, 4330 AB Middel burg, onder vermelding van De Ramp. De inzendingstermijn sluit woensdag 23 januari. Mailen kan ook, naar: redactie@pzc.nl, ook on der vermelding van De Ramp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3