Zeldzame nederlaag voor Djokovic sport 129 Turn'87 en Delta Sport vieren ook het Grote Gymfeest Ondoloop in Sint Laurens Kloetinge oefent tegen Zwaluwe Strandpaviljoenloop voor recreanten Vilanova alweer op de training Henry keert toch niet terug bij Arsenal donderdag 3 januari 2013 Bij tientallen gymnastiekverenigingen in Nederland zijn er komende dagen extra activiteiten. Die vallen allemaal onder het Grote Gymfeest van de natio nale bond KNCU. Turn'87 is vanmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur actiefin sporthal De Eenhoorn in Oostburg. Er zijn voor leerlingen van basisscholen en middelbare scho len clinics touwtje springen, freerunning en airtumbling/trampolinespringen. Bij Delta Sport in Zierikzee is er vrijdag tussen 12.30 en 17.30 uur een pro gramma met het thema 'vliegen'. Kinderen kunnen apenkooien, freerunnen en meedoen aan een gymcircus. Sinds de gouden oefening van Epke Zonderland is de Fries ongekend populair en heeft de KNCU er veel nieuwe leden bij gekregen, foto Koen van Weel/ANP meer is", weet Ben Weststrate, oud-trainer bij de Goese vereni ging. „En dat is heel jammer. Laatst meldde een mevrouw met twee zoontjes zich bij ons. Die wil den gaan turnen, maar wij kon den ze niet bieden wat ze eigenlijk wilden." In Zeeland zijn er weinig goede turntrainers voor jongens, weet Weststrate. Goesenaar Harry Sta pel, die tot 2008 actief was bij de Turncombinatie Zuid-West Neder land, was volgens hem de laatste die succes had. „Hij heeft bijvoor beeld Jeffrey Telussa afgeleverd in Heerenveen." Weststrate hoopt nu dat het jon- gensturnen bij Delta Sport van de grond komt. „Met die nieuwe trai ner timmeren ze daar nu goed aan de weg." En wellicht staat er dan in Zierik zee een nieuwe Epke op. Weststra te: „Dat kan zomaar. Ik dacht voor heen dat we in Nederland nooit zouden kunnen tippen aan de tur ners uit het Oostblok en China. Maar ik moet nu zeggen dat ik het mis heb gehad. Jonge, enthousias te trainers zijn op stage gegaan in het buitenland en hebben kennis mee teruggenomen naar Neder land. Dat heeft effect gehad. Neder land doet het nu echt goed in het mannenturnen." PERTH - Tennisser Novak Djokovic heeft woensdag een zeldzame ne derlaag geleden. De Servische nummer één van de wereld ver loor in de Hopman Cup zijn partij tegen de Australiër Bernard Tomic in twee sets: 4-6 4-6. Tomic geldt als groot talent, maar in 2012 viel hij door matige presta ties uit de top vijftig op de wereld ranglijst. Hij kwam ook een aantal keren in opspraak voor gedrag bui ten de tennisbaan. „Ik was nogal nerveus voor de wedstrijd. Ik heb hard gewerkt aan mijn service en techniek en ik denk dat ik daarom won", zei hij. Servië kwam door de nederlaag van Djokovic op achterstand tegen Australië in het landentoernooi voor gemengde koppels in het Au stralische Perth, maar sleepte als nog de winst binnen. Ana Ivano- vic trok de stand gelijk door As- hleigh Barty in twee sets te ver schalken (6-2 6-3) en in het ge mengd dubbel herstelde Djokovic vervolgens zijn misstap tegen To mic. Hij sleepte met Ivanovic aan zijn zijde het winnende punt bin nen na een ware thriller, die pas in de derde set werd beslist: 6-4 6-7 (8) 10-6. De Italiaanse ploeg versloeg in het tweede groepsduel Duitsland met 2-1. Tommy Haas zete de Duitsers nog wel op voorsprong door Andreas Seppi te verslaan (twee keer 7-6), maar Francesca Schiavo- ne (3-6 6-3 6-3-zege op Tatjana Ma- lek) bracht beide landen weer op gelijke hoogte. In het dubbelspel waren Schiavo- ne en Seppi vervolgens met 6-4 en 7-5 te sterk voor hun Duitse oppo nenten. Robin Haase heeft zijn goede start in het ATP-toernooi van Chennai geen vervolg kunnen ge ven. De Haagse tennisser verloor woensdag in de tweede ronde van de Sloveen Aljaz Bedene. Haase, als zesde geplaatst in het Indiase toernooi, boog in twee sets voor Bedene, die beduidend lager staat op de wereldranglijst: 5-7 3-6. Haase sloeg zich op oudejaarsdag nog in twee sets langs Yuki Bham- bri uit India (7-5 6-3). Dat was zijn eerste overwinning op de ATP Tour sinds augustus, toen hij de tweede ronde haalde in Wins- ton-Salem. Michaëlla Krajicek weet medio februari of ze haar topsportcar rière kan voortzetten. De 23-jarige Krajicek staat al enige tijd aan de kant vanwege hartklachten en volgt nu een programma, waarbij ze over enkele weken van de klach ten af zou moeten zijn. „Als dat niet zo is, heb ik een pro bleem. Maar die kans is klein", zegt Krajicek woensdag in de Volkskrant. Ze beseft echter dat haar loopbaan dan ook definitief over kan zijn. „In het normale leven zal ik geen hinder ondervinden. Maar ik wil er niet over nadenken, het bevor dert de stress. Dan schrik je van el ke steek rond je hart." Volgens het halfzusje van oud-Wimbledonwinnaar Richard Krajicek moet er niet overdréven worden. „De kans dat ik terugkeer, is veel groter dan dat ik moet stop pen." Kiki Bertens is woensdag door gedrongen tot de kwartfinales van het WTA-tennistoernooi van Auckland in Nieuw-Zeeland. De 21-jarige Wateringse was in drie sets te sterk voor de Britse Heat her Watson: 6-4 3-6 6-3. In de eer ste ronde versloeg Bertens nog voormalig wereldtopper Svetlana Koeznetsova. In de kwartfinale neemt de Neder landse het op tegen de Amerikaan se Jamie Hampton. Zij was in de tweede ronde te sterk voor Marina Erakovic, die een thuiswedstrijd speelde: 6-17-6 (5). MIDDELBURG Vrijdag wordt in Sint Laurens de Ondoloop gehouden. De start van de hardloopwedstrijd bij de korf balvereniging van Sint Laurens be gint om 16.00 uur. Inschrijven kan vanaf 15.00 uur in de kantine. De allerkleinste jeugd loopt een af stand van anderhalve kilometer. Jeugd en recreanten kunnen vier ki lometer rennen en wedstrijdatle ten zeven kilometer. Na de loop is er nog een verloting. De start is bij sportpark De Brigge. KLOETINGE Voor Kloetinge begint de voorberei ding op de tweede seizoenshelft ko mende zaterdag. De Bevelandse hoofdklasser werkt dan in eigen huis de oefenwedstrijd af tegen za terdag-tweedeklasser Zwaluwe. De ontmoeting op het Wesselopark be gint om 14.00 uur. Hierna is er een nieuwjaarsreceptie. Kloetinge komt volgende week za terdag (12 januari) al in actie voor de competitie. De inhaalwedstrijd tegen de eeuwige rivaal Hoek staat dan op het programma. MIDDELBURG Zeeland is weer een trimloop rij ker. Op zondag 19 mei wordt voor het eerst de Strandpaviljoenloop gehouden. Het traject is twintig kilometer lang. Er wordt gestart in Domburg en de finish ligt in Vlissingen bij strandpaviljoen Panta Rhei. De tocht gaat voornamelijk over het strand. De strandpaviljoenloop is een initiatief van Jacqueline de Bree, Ralph Gillissen en Günter Gies en is met name bedoeld voor recreanten. Meer informatie op: www.strandpaviljoenloop.nl BARCELONA Tito Vilanova heeft krap twee we ken na zijn operatie aan kanker al weer een training van FC Barcelo na bijgewoond. De 44-jarige zieke oefenmeester bezocht woensdag trainingscomplex Joan ^Gamper van Bar^a om de selectie te begroe ten, meldde de Catalaanse club op zijn website. Vilanova onderging 20 december opnieuw een ingreep in zijn keel. Ruim een jaar geleden werd ook al kanker in zijn speekselklieren ge vonden en een tumor verwijderd. LONDEN Thierry Henry keert niet voor de derde keer terug bij Arsenal. Dat heeft coach Arsène Wenger ge meld. „Hij is er niet klaar voor, hij is pas net terug van vakantie." In december meldden Britse media dat Henry opnieuw naar Londen zou komen, maar dat blijkt dus te voorbarig. Wel mag Henry de ko mende tijd meetrainen. De Franse spits (35) keerde vorig seizoen al voor enkele maanden te rug, vanwege de competitiestop in de Verenigde Staten. Daar speelt hij voor New York Red Bulls.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29