281 sport De Nooijer met Sparta mee op trainingskamp Hoek oefent tegen beloften AA Gent Strafpunten voor AGOW 16,533 Delta Sport heeft ineens weer j ongens Aardenburg wint tweede voorronde indoorsoccer Clinic en rondvlucht donderdag 3 januari 2013 WÊÊÊÊÊÊÊÊÊtHÊHÊÊÊÊÊÊ WKÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ vlissingen - leremy de Nooijer is toegevoegd aan de eerste selectie van Sparta voor het trainingskamp in Portugal. De Rotterdamse ploeg vertrekt zaterdag naar de Algarve, waar de selectie een week zal ver blijven. Tijdens het trainingskamp speelt Sparta twee oefenduels. Dinsdag 8 januari is het Duitse Hoffenheim de tegenstander in Lagos. Op zaterdag 12 januari oe fent Sparta in Vilamoura tegen het nationale team van Nigeria, leremy de Nooijer maakt normali ter deel uit van de selectie van Jong Sparta. Hij is aanvoerder van de beloften en miste eerder dit voetbalseizoen enkele wedstrijden vanwege een blessure. Nadat hij zijn rentree had gemaakt kwam hij weer in beeld bij hoofdtrainer Michel Vonk. De zoon van oud-prof Dennis de Nooijer maak te op 21 december als invaller te gen Veendam zijn debuut in het betaalde voetbal. Sparta verloor dat duel met 2-1 en bleef daardoor tweede in de Jupiler League. Sparta hervat de competitie op zondag 20 januari met een thuis wedstrijd tegen FC Den Bosch, de ploeg van trainer Jan Poortvliet. terneuzen - De voetballers van Hoek spelen zaterdag een oefen wedstrijd tegen de beloften van AA Gent. Het duel wordt gespeeld op het trainingscomplex van de Belgische profclub en begint om 15.30 uur. Naast die wedstrijd werkt Kenny Verhoene komend weekeinde ook nog drie trainin gen af met de selectie van de zater dag-hoofdklasser. Vrijdagavond wordt om 19.15 uur getraind in Hoek, zaterdagochtend moeten de spelers om 9.00 uur zeist - AGOW heeft van de tucht- commissie van de KNVB woens dag twee punten in mindering ge kregen. Volgens de bond heeft de eerstedivisionist uit Apeldoorn niet tijdig voldaan aan betalings verplichtingen aan een andere Ne derlandse club. AGOW zakt door de straf van de elfde naar de veer tiende plaats in de stand. De ploeg, waar de uit Vlissingen af komstige Istvan Bakx speelt, Met een fabuleuze oefening won Epke Zonderland in Londen olympisch goud op de rekstok. Hij dankte zijn topscore van 16,533 punten onder meer aan zijn aan eenschakeling van de vluchtelementen Cassina, Kovacs en Kolman. aanschuiven voor het ontbijt. Een uur later start de tweede training van het weekend, daarna reist de selectie naar Gent Zondagochtend wordt opnieuw om 9.00 uur ont beten in Hoek. De derde en laatste training van het weekend staat die morgen om 10.00 uur geprogram meerd. Verhoene hoopt zijn ploeg zo klaar te kunnen stomen voor de derby tegen Kloetinge, die zater dag 12 januari in Hoek wordt ge speeld. kampt al enige tijd met financiële problemen. De Belastingdienst vroeg in december het faillisse ment van de club aan vanwege een schuld van 400.000 euro. De rechter gaf AGOW vier weken de tijd om een reddingsplan te ma ken. De club kampte sinds de terugkeer in het betaald voetbal in 2003 al va ker met grote financiële proble men. De turnbond KNGU spreekt van een heus Epke-effect. Sinds Epke Zonderland op 7 augustus 2012 olympisch goud won aan de rekstok is de belangstelling van jongens voor het turnen gegroeid. In Zeeland kunnen ze daar ook over meepraten. door Roeland van Vliet Het Epke-effect is in Zeeland wellicht het beste zichtbaar in Zie- rikzee. Bij turnvere niging Delta Sport is er opeens een jongensafdeling. „Voor de Olympische Spelen hadden we die nog niet", vertelt voorzitter Kees Verkerke. „De afdeling was een tijd geleden ter ziele gegaan omdat we geen goede docent meer had den." Die is er nu wel weer. Julian Rin- gelberg, een gediplomeerde trai ner, werkt momenteel bij Delta Sport met zo'n zeven jongens toe naar hun eerste wedstrijd. Daar naast bedrijft nog een aantal jon gens de turnsport op recreatief ni veau. Verkerke: „Zo'n plotselinge groei heb ik niet eerder meege maakt. Yuri van Gelder deed het ja ren geleden ook goed aan de rin gen, maar zijn prestaties hadden niet zo'n effect als die van Epke Zonderland. Epke heeft ook een andere uitstraling én de rekstok spreekt toch wel iets meer aan dan de ringen." Ook bij MTV meldden zich de laat ste maanden veel jongens aan. „In middels hebben we zo'n vijftig jon gens binnen onze club", zegt Jan- ny Vermeule. Zij is de voorzitter van de Middelburgse club, waarbij de 26-jarige Fries zaterdag een cli nic geeft. „We moeten nu de groep opdelen en een extra lesuur regelen. Een andere optie is een le denstop, maar dat willen we na tuurlijk niet." Vermeule, die al decennia actiefis bij de KNGU, weet dat Zonder land met zijn olympische optre den in heel het land veel heeft los gemaakt en dat talloze clubs hun ledenaantal hebben zien groeien. „Ik hoorde laatste van een jongetje van zes die net zo goed als Epke wil worden. Zodra hij met zijn zwemlessen klaar is, wil hij met een op turnen gaan." Epke Zonderland geeft komend weekeinde drie zogeheten Golden Clinics. Zaterdagochtend begint de Fries in Bergschenhoek (bij Doto) en daar na reist hij door naar vliegveld Mid den-Zeeland, waar hij met een vliegtuigje de lucht in gaat voor een rondvlucht over Zeeland. Als hij weer geland is, gaat de olym pisch kampioen door naar de Mid delburgse sporthal De Sprong voor een clinic bij MTV. Hij zal turners en turnsters helpen bij oefeningen en mogelijk zelf ook iets voordoen. „Maar hij gaat niet zijn drie vlucht elementen achter elkaar laten zien", weet MTV-voorzitter Janny Vermeule. Zondag sluit Zonderland zijn toer af met een clinic bij S!U in Heerhu- gowaard. Bij Thor durft Bennie Vermandei niet van een Epke-effect te spre ken. De voorzitter van de Sasse gymnastiekvereniging weet wel dat er sinds de Spelen ongeveer tien nieuwe jongens bij Thor zijn binnen gekomen. „Maar wij staan bekend als jongensvereniging. Daardoor is er altijd wel veel aan was van jongens", vertelt hij. „Clubs uit de omgeving sturen ze naar ons door." Bennie Vermandei, die in het ver leden successen vierde met onder anderen Anthony van Assche en Stijn van Driessen, is wel blij dat er door het goud van Zonderland weer meer aandacht komt voor het mannentumen. „Zeker in Zee land is turnen nog echt een meis- jessport. Misschien komt daar nu wat verandering in." Kristine Provo, bestuurslid en trainster bij Turn'87, verwacht ook dat het turnen nu van het etiket 'meisjessport' afkomt. „Misschien is dat dan wel het Epke-effect bij ons", zegt ze. „Ik zie hier in Oost burg wel dat er, mede door onze samenwerking met scholen, al veel respect is voor turnen als jongens- sport. De prestatie van Epke Zon derland kan daar alleen maar aan bijdragen." Turn'87, een club met voorname lijk trampolinespringers, heeft de afgelopen tijd geen bijzondere groei doorgemaakt. „In dat opzicht is er dus geen Epke-effect", stelt Provo. „Maar ik denk ook niet dat het zo werkt. Een kind kiest de sport die bij hem of haar past." Bij Forza Gymnastica leidt het toe- stelturnen een marginaal bestaan. Een jongensgroep is er niet. „Dat komt doordat er geen goede leraar foto Tony McDonough/EPA terneuzen - De tweede voorron de van het Fast Indoorsoccertoer- nooi leverde woensdag in het Ter- neuzense sportcentrum Vliegende Vaart de zege in poule 4 op voor Aardenburg. De zondag-tweede klasser, verliezend finalist in 2010 en spelend zonder de vaste waar den Steven de Croock en Niek van Sprundel (beiden geblesseerd), be gon met een verrassende 2-1-ne- derlaag tegen het drie klassen lager acterende SDO'63. De Oost-Zeeuws-Vlaamse treffers kwamen van de voet van Ruud van Driessche en een eigen doel punt van Steve van Hulle. Het hielp SDO'63 niet naar de finale ronde, want de overige drie duels gingen verloren. Aardenburg was vervolgens te sterk voor AZW (5-1) en Breskens (6-1). In een rechtstreeks duel om de poulezege wezen de West-Zeeuws-Vlamingen Walche ren met 4-2 terug. Naast Walche ren (zeven punten via een 5-0-overwinning op SDO'63, een 2-1-zege op AZW en een 2-2-ge- lijkspel tegen Breskens) en Aarden burg plaatste AZW zich voor de fi naleronde. Zeges op Breskens (1-0) en SDO'63 (4-2) volstonden. De topscorers van de avond waren Dwight van Hulle en Bart van den Hemel (beiden Aardenburg) met vijf treffers. Vanavond staat vanaf 19.00 uur de voorronde in poule 5 op het pro gramma. Daarin maken Zaamslag, HW'24, Hontenisse, Groede en Schoondijke hun opwachting. Eer der op de dag zijn de voorrondes voor de D-pupillen. Het bedrijfsso- ccer werd woensdag bij de presta- tieve teams gewonnen door Oost- dijk Assurantiën. Bij de recreatieve teams won De Molenhoek Novak Djokovic leed een gevoelige nederlaag tegen Bernard Tomic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28