zeeland 123 E-commerce O Zaamslag eerste lobbypartner MKB Andreas Ezinga: goudhaantje OPRUIMING bij 49,= 29,= 69,= 198,= 98,= 59,= 59,= brieven Wtodé Staatsloterij Parkeertarief Uithuiszetting pullovers v.a. shirts casual v.a. shirts dress 2 voor kostuums v.a. kolberts v.a. pantalons v.a. vesten v.a. jack's 20% korting Plein 1940 nr. 20 - Middelburg Tel. 0118 612508 donderdag 3 januari 2013 Na het gedwongen verlies van 172 medewerkers bij Necker- mann in Sint Jansteen en Terneuzen, gloort er voor de werk gelegenheid in Zeeuws-Vlaanderen nieuwe hoop. door Henk Boot SINT JANSTEEN - Hij zou een broer van judoka Dennis van der Geest kunnen zijn. Qua postuur en qua handdruk, die aanvoelt als een bankschroef De nieuwe manne tjesputter bij Neckermann.com, Andreas Ezinga, is begin veertig. Hij runt met twee partners Axiva- te Capital, dat in totaal 28 miljoen steekt in (door)startende e-com- mercebedrijven. Ezinga is ook de grote man van kinderspeelparadijs Ballorig en de landelijke organisa tie Brood en Spelen voor tussen- en buitenschoolse opvang. Hij oogt koel, maar onder zijn strop- dasloze overhemd klopt een so ciaal hart. „Axivate Capital houdt zich aan de afspraken van de vori ge bedrijfsleiding met de ontsla gen medewerkers van Necker- mann. Zij krijgen een aanvulling op hun ww-uitkering. We zijn dat niet verplicht, maar we doen het wel." Hij kent Zeeuws-Vlaanderen vanaf de racefiets, toen hij deze zo mer met de wind op de kop van Rotterdam naar Antwerpen trap te. „En ik weet dat iedere werk plek bij Neckermann staat voor één andere arbeidsplaats elders." 30 november 2012 Neckermann Benelux moet afslanken om het hoofd boven water te kunnen houden. 172 van de 450 medewerkers in Zeeuws-Vlaanderen P verliezen hun baan. Ook f directeur Kurt Staelens gaat weg. Zijn vervanger is W financieel directeur Erwin d'Olieslager uit Vogelwaarde. Axivate Capital 7 december 2012 Investeringsmaat schappij Axivate Capital wil aandelen Neckermann.com Benelux overnemen. 2 januari 2013 Overname door investerings maatschappij Axivate Capital is definitief. door Frank Balkenende zaamslag - Ondernemersvereni ging Zavo uit Zaamslag is de eerste Zeeuwse 'lokaal partner' van Mid den- en Kleinbedrijf Nederland. MKB-Nederland wil de lobby kracht van het midden- en klein bedrijf vergroten. Ondernemers verenigingen worden lokaal part ner in plaats van lid. Zij krijgen pakketten met lobbytips en infor matie over thema's als mkb-vrien- delijk aanbesteden, ondernemers fondsen, openbare werken/ nadeel compensatie, lokale lasten, regel druk en personeel. Op deze manier wil MKB-Neder- land de lokale netwerken effectie ver inzetten bij lobby's, want veel maatregelen van overheden, van lokaal tot Brussel, hebben gevol gen voor ondernemers. Zo wordt nu al hard gewerkt aan de inzet voor de gemeenteraadsverkiezin gen 2014. Zavo uit Zaamslag is als eerste on dernemersvereniging in Zeeland het partnerschap nieuwe stijl aan gegaan. Voorzitter Johan van Wes ten ondertekende hiervoor giste ren een convenant. „Onze vereni ging is de oudste ondernemersver eniging van Zeeland. Dit jaar vie ren we ons 65-jarig bestaan. Zaam slag is altijd een ondernemend dorp gebleven, waar het goed win kelen is. Dat willen we graag zo houden. MKB-Nederland biedt on ze leden een belangrijk platform voor lobby en kennis", aldus Van Westen. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Andreas Ezinga (rechts) de nieuwe directeur van Neckermann.com met naast hem Erwin d'Olieslager, financieel di recteur van het voormalige papieren postorderbedrijf. „Vertrouwen in een nieuwe toekomst' foto Mark Neelemans Een kanttekening bij het artikel in de krant (29 december) over win nende eindcijfers bij de Staatslote rij. Werd vroeger eerlijk spel gespeeld bij de trekking van de eindcijfers en vielen vaak meerdere kleine prij zen op hetzelfde eindcijfer, de laat ste jaren wordt deze trekking gema nipuleerd door steevast vijf ver schillende eindcijfers voor de prij zen van €5, €7,50 (2x), €10 en €20 te trekken. Wanneer bijvoorbeeld de prijs van €5 op het eindcijfer 2 valt, wordt dit geblokkeerd, zodat alle loten met het eindcijfer 2 geen kans meer maken op de prijzen van 7,50 (2x), €10 en €20. De minister van Justitie antwoord de mij desgevraagd dat de Staatslo terij erkent deze tactiek te hante ren, maar dat deze handelwijze niet onreglementair is. Een logische reactie omdat het hier immers de STAATSloterij be treft die in niet geringe mate de schatkist spekt. Het vaker of minder vaak voorko men van bepaalde eindcijfers moet dus met een flinke korrel zout wor den genomen. Louis Kesteloo Beneluxlaan 8, Middelburg Donderdag (27 december) ver scheen het artikel: 'Verschillend parkeertarief met de mededeling dat een verhoogd parkeertarief op de Grote Markt 'een beetje tege moet komt aan de wensen van de Ondernemersvereniging Hulst Ves tingstad'. Dat is kort door de bocht. Wij heb ben hiermee niet ingestemd. Eerst moet aan nadere voorwaarden wor den voldaan. We hebben zelf een verkeersnota, waarin staat hoe verkeer en parke ren volgens ondernemers in Hulst moet worden geregeld. In een voorstel aan de gemeente stellen wij onder meer dat een nieuwe parkeerroute langs de par keerterreinen nodig is. Bezoekers bereiken zo makkelijker winkels en horecazaken, goed voor omzet van onze leden. Ook willen we een klantvriende lijk parkeersysteem, gebaseerd op achteraf betalen. We stemmen pas in met andere parkeertarieven als aan deze en andere voorwaarden wordt voldaan: onze 'packagedeal'. De gemeenteraad reageerde prima en droeg het college van burge meester en wethouders op om sa men met ons een inhoudelijk on derbouwd voorstel, inclusief onze voorwaarden (die de Wijkraad Bin nenstad mede onderschrijft), te for muleren. Ed Peerbolte Voorzitter Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad Hulsterloostraat 16, Nieuw Namen Het aantal mensen dat hun huis uit wordt gezet is wederom geste gen. Vooral gezinnen met kinde ren leveren een uiterst onwenselij ke situatie op. Griekenland, Spanje en Italië zijn natuurlijk veel belangrijker. Maar volgens PvdA-fractievoorzitter Samson zijn we bezig met een be ter en socialer Nederland. En me neer Rutte, die van zichzelf vindt dat hij ons niet aan Europa ver koopt, helpt de PvdA om de pen sioenen te verlagen, werkt mee aan verhoging van de zorgpremie en het eigen risico. Uit op eigen succes, vergeten ze dat in Nederland een situatie aan het ontstaan is, die met een beetje pech racisme aan zal wakkeren, hoe slechter de situatie hoe meer voedingsbodem voor ongewenst gedrag. Dat zal de politiek een zorg zijn, zo lang zij maar hoop kunnen hou den op een mooie baan binnen Eu ropa. Wat het de burger kost, is niet zo erg toch? a. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht IM009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23