zeeland 121 Documentatie 1953 digitaal beschikbaar Protest tegen weg verstomd RTM-museum moet de broekriem aanhalen PvdA neemt het op voor de kermisexploitant Project Watersnoodmusem, Zeeuwse Bibliotheek en Gemeentearchief donderdag 3 januari 2013 door Piet Kleemans ouwerkerk - Het Watersnoodmu seum, de Zeeuwse Bibliotheek en het Gemeentearchief Schou- wen-Duiveland hebben samen alle documentatiemateriaal met betrek king tot de watersnoodramp van 1953 gedigitaliseerd. Het is binnenkort door iedereen met een internetverbinding te raadplegen. Het project wordt op woensdag 16 januari gepresenteerd. Al het materiaal dat nu gedigitali seerd wordt is straks via de websi te van de Zeeuwse Bibliotheek te raadplegen. Het Watersnoodmuseum en het gemeentearchief plaatsen op hun websites een verwijzing naar de si te van de Zeeuwse Bibliotheek. Het project is veelomvattend. Het gaat niet alleen om kranten en tijd schriften met artikelen over de ramp, maar ook over ander druk werk dat betrekking heeft op de watersnoodramp. Zo worden onder meer de papie ren telexberichten uit de eerste dagen/weken na de ramp gedigita liseerd. Hetzelfde gebeurt met dagboeken en op andere manieren opgeteken de verhalen van overlevenden, ver slagen van allerlei organisaties, tek sten van preken met betrekking tot de ramp en stukken betreffen de de herdenkingen van de slacht offers van de ramp. De teksten gescande teksten zijn integraal doorzoekbaar gemaakt. In totaal zijn binnenkort ruim twintigduizend pagina's tekst te raadplegen. Het project wordt woensdag 16 ja nuari in het watersnoodmuseum aan de Weg van de Buitenlandse Pers in Ouwerkerk gepresenteerd. Na een welkomstwoord van alge meen directeur van het Waters noodmuseum Siemco Louwerse geeft Marlies longejan van de Zeeu- wese Bibliotheek een toelichting op het project. Daarna tekent gedeputeerde Ben de Reu samen met burgemeester Gerard Rabelink van Schou- wen-Duiveland en vice-voorzitter van het Watersnood museum H. Looten voor de officiële ingebruik name. westdorpe - Het protest tegen de verbreding van de Tractaatweg (Terneuzen-Zelzate) bij Westdor pe is verstomd. Een groep dorpsbewoners tekende vorig jaar protest aan, omdat de te verdubbelen Tractaatweg met een ongelijkvloerse kruising dichterbij Westdorpe zou komen. De provincie heeft het tracé echter aangepast en het nieuwe knoop punt gepland op de locatie van de huidige kruising richting Sas van Gent. Voorzitter Bertus Franse van de dorpsraad Westdorpe is tevreden. „Het is nu in orde." Westdorpe mag gerustgesteld zijn, bewoners van de Sasweg bij Axel zijn dat allerminst. De Axelaars vre zen veel meer hinder van het ver keer op de Tractaatweg omdat de weg vijftien meter hun kant op komt. door Piet Kleemans ouddorp - Het RTM-trammu- seum in Ouddorp moet na een te genvallend seizoen de broekriem stevig aanhalen. Lopende projec ten worden vertraagd afgewerkt en nieuwe plannen worden voorlo pig niet uitgevoerd. Het jaar 2012 is volgens voorzitter van de Museumstichting RTM-Ouddorp Roel Sparreboom geen best jaar geweest voor het trammuseum aan De Punt West. Bij de start van het seizoen leek het allemaal nog goed te gaan, maar het pakte anders uit. Het aan tal bezoekers viel tegen, er waren forse onverwachte kosten van on derhoud en reparatie en de brand stofkosten liepen op. „Dat zijn geen van alle zaken welke de kas vullen", aldus Sparreboom. „Bij RTM zijn we gewend zuinig te zijn. Nu moeten we de kosten ver der drukken. Maar waar? Besparen op loonkosten zal gezien het feit dat het museum draait op vrijwilligers niet lukken. Dus is vol gens Sparreboom het enige wat er op zit om voorlopig geen nieuwe zaken op te pakken en lopende projecten vertraagd uit te voeren. Sparreboom blijft ondanks alles optimistisch. „Gelukkig hebben we trouwe donateurs." 4G komt eraan. Dat is supersnel mobiel internet. Tot wel tien keer sneller dan je gewend bent. Mobiel browsen, posten en downloaden: het gaat straks allemaal razendsnel. Met 4G kun je zelfs streaming video's en muziek zonder haperingen in HD kwaliteit afspelen. Bij KPN zijn we op dit moment hard aan het werk om ervoor te zorgen dat het merendeel van Nederland er dit jaar al gebruik van kan maken. Want mobiel internet dat zo snel is, daar wil je niet op wachten. Het netwerk dat geeft om Nederland Ga naar kpn.com/4G voor meer informatie HANSWEERT - Kermisexploitanten die Hansweert en Yerseke aan doen zijn bang dat ze dit jaar weer gedwongen worden om hun woon- en pakwagens te parkeren bij de sporthal in Kruiningen. De gemeente Reimerswaal heeft twee jaar geleden toegezegd dat de woonwagens ook in Hansweert mogen staan, maar in de nieuwe voorwaarden voor kermisinschrij- ving staat nog steeds dat ze hun wagens in Kruiningen moeten neerzetten. Parkeren op zo'n grote afstand is onhandig, zo vindt de PvdA-frac- tie met de kermisexploitanten: men moet telkens heen-en-weer rijden. Bovendien kunnen de on dernemers hun attracties niet in de gaten houden als ze bijna tien kilometer verderop liggen te sla pen. De PvdA vraagt aan het college van burgemeester en wethouders nu om de regels voor het komen de kermisseizoen alsnog aan te pas foto Johan van der Heijden sen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21