Kinderbijslag laat op zich wachten door fout INC PZC Einde van een droompaar dS Veel variatie aan winkels in Goes en Middelburg Tweede leven Neckermann veiliggesteld Word ook abonnee! BUITENLAND Ongeluk met boorschip bij Alaska nieuwe tegenvaller voor Shell 8 en 9 UITGIDS Pianist Hannes Minnaar pakt breed uit Podium Minder bezoekers in 2012, al scoren enkele Zeeuwse musea een plus DE STELLING UW MENING 233 reacties AMSTERDAM - Huishoudens die recht hebben op kinderbijslag heb ben die woensdag niet uitbetaald gekregen. Volgens een woordvoerster van de Sociale Verzekeringsbank (SVB), de uitvoerder van de volksverzeke ringen in Nederland, hadden de bedragen al op de rekening moe ten staan. Als alles goed gaat, zal de betaling vandaag (donderdag) plaatsvinden. Het gaat in totaal om ruim 1,9 mil joen huishoudens die de uitkering een dag later zullen ontvangen. „Oorzaak is een technische fout bij huisbankier ING. Die hebben nu alles klaargezet voor overboe king, waardoor de mensen donder dag het geld op hun rekening heb ben staan", lieten de Sociale Verze keringsbank en ING in een geza menlijke verklaring weten. De Sociale Verzekeringsbank heeft een uitleg over de vertraging op haar website gezet. Door de vele bezoeken was de site woensdag echter niet of slecht be reikbaar. Inmiddels heeft de Socia le Verzekeringsbank de capaciteit uitgebreid, zo liet deze gisteren we ten. Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8 555530 DONDERDAG 3 januari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 2 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Veel bewolking, 10° Mager jaar musea door Frank Balkenende MIDDELBURG - Veel Zeeuwse mu sea hebben een mager jaar achter de rug. De bezoekersaantallen lie pen in 2012 terug. Enkele musea wisten wel een plusje te maken, zoals het Zeeuws Museum. Het Voetbalmuseum in Middel burg staat sinds eind december zelfs te koop omdat de bezoekers aantallen achterblijven. Van de ge hoopte 200.000 bezoekers per jaar komt slechts een kwart opdagen. Daarom wil eigenaar Zeeland At tracties het Voetbalmuseum ver plaatsen naar een centrale plaats in het land. Het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk had zesdui zend bezoekers minder dan in 2011. Met 54.000 bezoekers blijft het Rampmuseum wel marktlei der in Zeeland. Nummer twee, de Stoomtrein Goes-Borsele, kreeg minder klanten en verwacht on der de in 2011 gehaalde 42.500 be zoekers te duiken. Historisch Mu seum de Bevelanden, het Fruit teeltmuseum in Kapelle, Land van Axel, het Polderhuis in Westkapel- le en het Muzeeum in Vlissingen kachelden ook achteruit. In veel gevallen worden de kwak- kelzomer en de recessie genoemd als oorzaken van lagere bezoekers aantallen. Het Muzeeum wijt de te rugval aan de verbouw van Fort Rammekens. Het verwacht in 2013 weer een opleving. Ook het Wa tersnoodmuseum denkt aan een dikke plus in 2013, als de Ramp zestig jaar na dato wordt herdacht met verschillende activiteiten. Andere musea wisten wel een plus te maken, zoals het Zeeuws Museum (plus 3000), het Bevrij dingsmuseum in Nieuwdorp (plus 300) en De Meestoofin Sint-Anna- land (plus 1350). pagina 2 en 3: wisselende zomer en re cessie tarten musea pagina 3: commentaar MIDDELBURG - Goes.en Middelburg staan in de top 15 van Nederland se steden met het meest gevarieer de winkelaanbod. Op de landelijke ranglijst, die is sa mengesteld door het Centraal Bu reau voor de Statistiek, neemt de binnenstad van Middelburg de der de plek in, achter Haarlem en Apel doorn. Middelburg heeft 66 ver schillende soorten zaken, Goes telt er 60. Winnaar Haarlem staat op 68 verschillende soorten winkels. De derde Zeeuwse stad in de rang lijst is Terneuzen, op de honderd ste plaats met 49 verschillende soorten zaken. pagina 10/11: kopen fun ontmoeten bekijk de video op www.pzc.nl SINT JANSTEEN - Neckermann.com uit Sint lansteen is gered. Naar het zich laat aanzien voor minimaal drie jaar. In die tijd hoopt de nieu we eigenaar Axivate Capital het voormalige postorderbedrijf in Ne derland en België in de top 5 van internetverkoopbedrijven te bren gen. Mode, wonen en elektronica zijn de drie pijlers waarop het nieuwe Neckermann steunt. Ver der hoopt Axivate Capital onder meer Post NL te interesseren voor de logistieke dienstverlening door Neckermann. Zo'n 290 medewer kers gaan onder leiding van de nieuwe directeur Andreas Ezinga het avontuur aan. pagina 22: opluchting na overname wmmmmmmtmmiïürzjnMKmKmHmKÊÊÊÊÊKHÊÊÊ Sterrenhuwelijken zijn gedoemd te mislukken Reageer op pzc.nl HAMBURG - Sylvie van der Vaart (links) en haar vriendin Sabia Boulahrouz verlaten woensdag een restaurant in Hamburg. Het huwelijk tussen de televisiepresentatrice en profvoetballer is gestrand, meldde de Duitse bou levardkrant Bild gisteren. 'Rafa und Sylvie', zoals zij in Duitsland dikwijls liefkozend werden ge noemd, golden als hét droompaar bij onze ooster buren. Duitse media waren woensdag in de ban van hun scheiding. 'Wat brak hun liefde?' kopte Bild op zijn website. De Van der Vaarts waren vol gens Der Spiegel meer dan een paar, ze waren een merk. foto Marcus Brandt/ANP pagina 6 en 7: droompaar voor Duits publiek en media Dit jaar ga ik me echt aan mijn goede voornemens houden eens 36% oneens 64%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1