zeeland 119 Achterstandswijk 'Het was hier op Sterkenburg drie nachten bal' In een kleine gemeente als Veere bestaat de 'vitale samenleving' al Finale curling op ijsbaan in Middelburg Taxeren kunst in Polderhuis Foto's van passagiers Red Star Line gezocht Gratis yogales in bibliotheek Cursus omgaan met dementerenden Spijkerbrug tijdje dicht door storing donderdag 3 januari 2013 ij \f - 1 rs 7/tk -N t— <a»V z WESTKAPELLE MN NNNNII Een bewoner van de Sterkenburg in de Vlissingse wijk Bossenburgh vindt dat de over heid veel te weinig optreedt tegen misstanden in zijn buurt. Hij waarschuwt dat zijn wijk een 'echte achterstandswijk wordt' als er niet wordt opgetreden. Een kapotte ruit in de Sterkenburg in Vlissingen. foto Lex de Meester Een inwoner van de Ster kenburg in de Vlissingse wijk Bossenburgh lacht cy nisch als hij hoort hoeveel schade er tijdens de jaarwisseling is veroorzaakt in zijn gemeente. „Dan hebben zé zeker alleen maar in pnze straat de schade opgeno men." Volgens de man zijn alleen al in zijn straat flink wat afvalbakken vernield en verschillende ruiten zijn ernstig beschadigd. „Maar ja, die ruiten zijn niet van de gemeen te, dus die tellen niet mee." De man, die uit angst voor repre sailles vanuit de buurt niet met zijn naam in de krant wil, geeft MIDDELBURG - Deze week is de ont knoping van de curlingcompetitie op de ijsbaan op de Markt in Mid delburg. Vanaf begin december streden bijna dagelijks verschillen de teams om in de finale te kómen van Het Groot Middelburgs Cur- lingkampioenschap. De finale vindt vrijdagavond plaats. De ijs baan op de Markt in Middelburg is zondag voor de laatste keer deze winter open. De ijsbaan zal om 17.00 uur feestelijk gesloten wor den. Ondanks het regenachtige weer kijkt de organisatie terug op 'een leuke en gezellige maand met de ijsbaan als onderdeel van Mid delburg Winterstad'. aan dat het drie nachten lang 'feest' was in zijn straat. En dan vooral op het pleintje dat halver wege de Sterkenburg ligt. Zowel in de nacht van zondag op maandag, als de beide nachten daarna, 'was het hier bal'. „Boeven en boefjes uit de hele buurt waren bijeen. Niet alleen uit de wijk Bossen- Burgh maar ook uit andere wij ken, aldus de buurtbewoner. Een andere bewoner geeft aan dat jon geren vanuit Oost-Souburg en Middelburg 's avonds ook de weg weten te vinden naar de Sterken burg. Volgens hen is het niet leuk wonen in hun straat omdat jonge ren de Sterkenburg gebruiken als MMWWMMMMMMMMMWCTWWWMMMMMMMWPIMMMM door Henk Postma DOMBURG - 'Om ons heen groeit de chaos! Maar in een kleine ge meente als Veere biedt dat ook kansen. Zeker wanneer de inwo ners meer ruimte krijgen en ne men om zeggenschap terug te win nen'. Dat was woensdagavond de rode draad in de nieuwjaarsboodschap van burgemeester Rob van der Zwaag, uitgesproken tijdens de nieuwjaarsreceptie in het gemeen tehuis. Zo'n 'vitale samenleving' aldus Van der Zwaag, kan het antwoord zijn op crisis. En in de gemeente hangplek. De eerste bewoner geeft aan dat hij het prima vindt dat de jeugd op straat te vinden is. „Maar niet als ze zoveel overlast veroorza ken." En dat laatste, dat doen ze wel, zo geeft hij verbitterd aan. Zo worden er vuurtjes gestookt en wordt er, aldus de man, rondge scheurd met auto's en mini-moto ren. En worden ook regelmatig de geluidsinstallatie van geparkeerde auto's op standje maximaal gezet zodat de hele buurt 'mee kan ge nieten'. De buurtbewoners geven ook aan dat er 'veel te weinig toezicht' is door de gemeente en de politie. Volgens hen kan alles nog goed ko- Veere krijgt die samenleving steeds meer vorm. Sterker: die be staat al. Hij noemde de actie Oost- kapelle Serious Request als één van de voorbeelden. „Zoveel inven tiviteit en zoveel belangeloze inzet. Saamhorigheid ten top!" Zeeland, aldus de burgemeester, wordt getroffen door een onsa menhangende reeks van bezuini gingen, 'en de uitwerking daarvan is desastreus'. Hij keerde zich te gen het omsmeden van organisa ties tot steeds grotere eenheden: mensen herkennen zich er niet meer in, de kosten blijken vaak ho ger, en het leidt veelal tot een 'ver stikkende bureaucratie.' En als men met de wijk als er een-regime van zero tolerance wordt gevoerd waarbij elke overtreding conse quent wordt bestraft. „En niet zeg gen: 'de volgende keer volgt een bekeuring', als ze zien dat jonge ren op straat drank nuttigen. Di rect optreden. Dat werkt." En ze pleiten voor veel meer toe zicht. Volgens hen laten politie en opsporingsambtenaren van de ge meente zich veel te weinig zien in de wijk. De buurtbewoner is som ber gestemd over zijn wijk: „Als we niet oppassen glijden wij af naar het niveau van een achter standswijk. Is dat wat de gemeen te wenst?" straks ook de Zeeuwse gevangenis nog wordt gesloten, dan heeft dan 'een enorme impact op de veilig heid'. Samenwerken op regionale en Zeeuwse schaal is nodig, maar vaak ook blijkt dat de kleine ge meente Veere het heel goed zelf kan, en nog goedkoper ook. „'Op digitaal gebied is Veere de beste in Zeeland', kopte de PZC vorige week." En terwijl vooral in de gro te gemeenten geld wordt verloren op bouwgrond, weet Veere zich staande te houden. „Wij richten ons op duurzaam heid en maken goede en belangrij ke keuzes." In het Polderhuis (Dijk- en Oorlogs museum) in Westkapelle zijn zater dagmiddag vier taxateurs aanwezig om sieraden, schilderijen, porse lein, aardewerk, militaria of oude boeken/prenten te beoordelen. De taxateurs zijn van het Middel burgs Veilinghuis en Kunsthandel Laurentius te Middelburg. Zij verte len over de authenticiteit, de her komst en de waarde van de voor werpen. 'Kunst en Kitsch' in het Westkap- pelse Polderhuis is van 13.30 tot 16.30 uur. ANTWERPEN In Antwerpen wordt gewerkt aan de oprichting van een museum over de Red Star Line, de rederij die tussen 1873 en 1934 2,6 miljoen emigranten, onder wie ook veel Zeeuwen, vanuit Antwerpen naar de overkant van de oceaan bracht. Het museum is op zoek naar foto's van reizigers. Die krijgen een pro minente plaats in het museum. Via de website www.redstarline.be kunnen scans van de foto's wor den verstuurd. Het museum gaat in september van dit jaar open. VLISSINGEN In het kader van de Maand van de Spiritualiteit is er op zaterdag 19 ja nuari van 10.30 tot 12.00 uur een in troductieles voor mindfulness yo ga en meditatie in Bibliotheek Vlis singen door yogadocent en mind fulness trainer Diana van der Gaast. Mindfulness yoga is een me ditatieve vorm van yoga. De na druk ligt op aandachtig en niet-oor- delend 'zien' wat er in het lichaam en de geest omgaat. Deze les is gra tis toegankelijk. Vooraf aanmelden via activiteit@spui.nl MIDDELBURG De Manteling start een korte cur sus 'Omgaan met dementerenden'. Deze bestaat uit vier bijeenkom sten met een vaste groep. Naast in formatie over de verschillende vor men van dementie, wordt er aan dacht besteed aan hoe het beste om kan worden gegaan met het veranderende gedrag van de de menterende. De cursus is bedoeld voor kinderen van een demente rende ouder. Data: 14 en 21 januari en 4 en 11 februari 2013 steeds van af 19.30 uur bij Porthos, St. Sebasti- aanstraat in Middelburg. MIDDELBURG De Spijkerbrug in Middelburg is op nieuwjaarsdag en woensdag enige gesloten geweest voor het verkeer. Nadat dinsdag een boot was gepas seerd bleef één deel van de brug open staan door een storing in de elektronische bediening. Het verkeer tussen de Rouaanse- kaai en de Kinderdijk/Maisbaai moest daardoor omrijden via de Koningsbrug. Woensdagochtend kon de storing in de elektronica worden verhol pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19