'Beroofde' man in zijn onderbroek opgepakt Sport moet fors meer betalen Vogelbescherming 'onheus bejegend' WALCHEREN Complicaties Gulle Fransman beroofd van zijn portemonnee almanak 17 Dringen voor een De missie is frisse duik 18 volbracht 20 Gemeente Vlissingen verhoogt huur accommodaties met tientallen procenten I DONDERDAG 3 januari 2013 PZC ZWOLLE - Een veertigjarige Vlissin- ger beleefde een bijzonder begin van het nieuwe jaar. De man werd dinsdagochtend, met alleen zijn onderbroek aan, aangehouden in Zwolle. De man beweerde van kle ding te zijn beroofd en dat hij daar om maar een woning was binnen gedrongen. De man verkeerde onder invloed van alcohol, aldus de politie. Hij had een ruitje ingeslagen van de voordeur van een woning aan de Enkstraat, gelegen tussen het stads centrum en het station. Vervol gens was hij de woning, waarvan de bewoners thuis waren, binnen gegaan. Door in te breken wilde hij in con tact komen met de politie, zo zei hij. In dat doel slaagde hij, want de bewoners belden naar het politie bureau toen ze de indringer zagen. De Vlissinger werd aangehouden en ingesloten op het politiebureau. Daar verklaarde de man eerder die nieuwjaarsnacht beroofd te zijn van zijn broek en schoenen. Waar, door wie en hoe hij van zijn kleding was beroofd kon de man niet vertellen. Tegen de man werd proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG - Een 37-jarige Frans man is dinsdagochtend bij het Mid delburgse station beroofd door twee jonge jongens. De man werd die ochtend bij het station aangesproken door twee jongens met een Noord-Afrikaans uiterlijk. Zij waren volgens hem circa zestien jaar oud en vroegen om een sigaret. Hij gaf één van hen een sigaret en een vuurtje. Op dat moment werd zijn portemon nee uit zijn broekzak gestolen waarna de jongens wegrenden. De Fransman rende achter hen aan en zag hen wegrijden op een brommer, aldus de politie. Tip? redactie@pzc.nl Waar de ene vriendin haar nood klaagde over het verzuurde karakter van haar maag, bracht de andere een litanie aan complicaties omtrent haar darmenstelsel. Het kwaad zat, zei ze, vooral in haar 'achtarmige darm'. Waarop haar vriendin het uitproestte: „Je twaalfvingerige darm, bedoel je!' „Nou ja, ik zat in de buurt, toch?'. door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingse sportclubs moeten vanaf vandaag fors meer gaan betalen voor de huur van vel den en zalen. Voor een veld aan de Irislaan waar de handballers van Olympus op sporten, is de prijsstijging die de gemeente oplegt, opmerkelijk hoog: 112 procent. Dat vindt ook de gemeente zelf wat al te gortig. „Daar wordt nog eens naar geke ken", laat een woordvoerster we ten. Dat is goed nieuws voor de VSV Olympus. De handballers zouden 17 euro per uur gaan betalen, in plaats van de 8 euro tot nu toe. a Maar zelfs al zou de huur voor dat veld minder fors stijgen, dan nog is de club niet uit de zorgen. Zij moet ook 45 procent meer gaan betalen voor de huur van Baskens burg. „Handbal is een competitiesport, die zich voor het grootste gedeelte binnen afspeelt. Onze vaste kosten zijn hierdoor bovengemiddeld hoog. Dit in combinatie met de be perkte omvang van onze vereni ging, zorgt ervoor dat we finan cieel niet veel speelruimte heb ben", stelt de vereniging in een be zwaarschrift. Als de contributie omhoog moet, kan dat leden kos ten, vreest Olympus. Maar aan de stijging van de tarie ven valt vrijwel zeker niks meer te doen. Die zijn namelijk al vastge steld door de gemeenteraad. Eerde re bezwaren van diverse sportver enigingen zijn al afgewezen. Bo vendien is die tariefsverhoging voor de zomer al aangekondigd, stelt de gemeente. De clubs had den dus tijd genoeg om zich erop voor te bereiden. Dat neemt niet weg dat de clubs, nu zij inmiddels weten wat de ta riefstijging precies voor hen in eu ro's gaat betekenen, toch nog eens hun zienswijze kunnen indienen bij de gemeente. Olympus zal dat doen. De handbal vereniging blijft het onjuist vin den dat de tarieven halverwege het seizoen worden verhoogd. 2ij huren voor een heel seizoen en stemmen daarop ook hun inkom sten af. Daar komt wat de handbal lers betreft nog bij dat welisweer eerder bekend is gemaakt dat de prijzen zouden stijgen, maar toen was nog niet bekend hoeveel; nu wel. De gemeente heeft eerder al ver klaard dat een tariefsverhoging ge rechtvaardigd is omdat flink is geïnvesteerd in kwaliteit. Boven dien betaalde de clubs tot nu toe minder huur dan clubs in omlig gende gemeenten, aldus het ge meentebestuur van Vlissingen. Of wel: de afgelopen jaren waren ze relatief goedkoop uit. Handbalster Ayla Engels van Olympus (groen shirt) in sporthal Baskensburg. De huur voor de zaal gaat met 45 procent omhoog, archieffoto Izaak Verkeste OSSENISSE - Vogelbescherming Ne derland heeft teruggeslagen in reac tie op het tv-programma Kannie- waarzijn. Verschillende tegenstan ders van de afsluiting van stukken Westerscheldedijk bij Ossenisse kwamen daarin aan het woord, on der wie raadsleden van Progressief Hulst en PvdA-Statenlid Ron de Kort. Zij trokken allemaal van leer tegen de soap die zich rond het af sluiten van de dijkvakken heeft voltrokken. De hekken kwamen, verdwenen weer en keerden terug. Vogelbescherming voelt zich on heus bejegend in de reportage. De organisatie kwam zelf ook niet aan het woord en reageerde met een persbericht. 'Met het openstellen van de onderhoudswegen langs de dijk bij Ossenisse wordt één van de belangrijkste rust- en foerageer- gebieden voor vogels in de Wester- schelde bedreigd', luidt de begin zin. Vele onwaarheden doen de ronde, zegt Vogelbescherming. Eén daarvan is dat steeds meer na tuur op slot gaat. 'Onwaar', stelt de organisatie, 'door verharding van onderhoudswegen op de Wester en Oosterscheldedijken zijn er tien tallen kilometers nieuwe fietspa den bijgekomen'. Tijdens een avondje bankhangen kwamen de twee vriendinnen op het onderwerp maag- en darmklachten. Ze hadden in de decembermaand op diverse ogenblikken nogal zwaar ge tafeld. Al dat 'verplichte' bunkeren rond Sinterklaas en de kerstdagen tij dens de decembermaand gaat je immers niet in de koude en, na ver loop van tijd, te krappe kleren zitten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17