sport 133 Van Damme assistent Verhoene bij Hoek Swagemakers klampt lang aan Sterke Mauritaniër in actie tijdens Indoortrail Trainen in speciale Kustmarathon-shirts Internationaal deelnemersveld Ducarmon gedeeld eerste in Duitsland Schouwse vrouwen tegen Oostkapelle woensdag 2 januari 2013 De Tankloop (Dishoek-Westkapelle-Dishoek) was dit jaar een interna tionale aangelegenheid met deelname van in België, Duitsland, Oosten rijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten wonende atleten. Vaak ging het om Zeeuwen die tegenwoordig hun domicilie in het buiten land hebben. door Maurice Steketee GOES - Tijdens de Indoortrail in de Zeelandhallen in Goes zal een op vallende atleet zijn opwachting maken. Mohamed Berok, op drie afstanden nationaal recordhouder van Mauritanië, maakte deze week zijn komst bekend. Berok woont in België en doet mee dankzij zijn manager Leonard van Putten, die wel vaker sterke at leten naar Zeeland haalt. Berok eindigde onlangs nog als vierde in de sterk bezette korte cross van de Lotto Crosscup in Brussel en heeft op de 3000 meter een persoonlijk record staan van 8.30 minuten. Eerder zegde de Marokkaanse Kustmarathonwinnaar Hicham el Barouki zijn komst al toe en ook Remy Vasseur gaat deelnemen aan de allereerste Indoortrail in Neder land. Ook bij de vrouwen is een aantal goede atletes aan het deelnemers veld toegevoegd. De Nijmeegse Dieuwertje Poort, oud-Nederlands kampioen survivalrun en winna res van de Strongmanrun 2012, heeft zich aangemeld. Ook Laura Wientjes doet mee. Zij werd in 2010 Nederlands kampioene op 1.500 meter bij de junioren. De Indoortrail is op 12 januari in de Zeelandhallen te Goes. NIEUWVLIET - Erik Cappon en Theo Rabout hadden maandag in de Sylvesterloop bij Nieuwvliet de grootste moeite om zich van Gus- tav Swagemakers uit Steenbergen te ontdoen. De 39-jarige Brabant se atleet bleef maar aanklampen, maar zag uiteindelijk eerst Cap pon en daarna ook Rabout bij zich weglopen. Cappon won. Het was na de Kerstloop in Breskens zijn tweede overwinning in enke le dagen. In de Zeeuws-Vlaamse loopwed strijden is Swagemakers nog rela tief onbekend. In het begin van 2012 liep hij een wedstrijd in Axel en ook was hij deelnemer aan de Kustmarathon. Wellicht zal dit snel gaan verande ren nu de Brabander heeft beslo ten dat hij in Zeeuws-Vlaanderen wil gaan wonen. „Ik vind dit een mooie streek en daarom ben ik nu aan het uitkijken naar een woning in de omgeving van Hulst. Met het werk komt dat ook wel rede lijk uit. Ik werk in Bergen op Zoom, dus dat is eenvoudig te be reizen", vertelde Swagemakers in het Erasmusbos. Hij is ook nog actief als eliteren ner in wielerwedstrijden, de sport die hij in de zomermaanden beoe fent. „En dat zal ik voorlopig nog blijven doen bij de elites. De ama teur- en sportklasse zie ik niet zit ten", vertelde hij. Enkele jaren ge leden kwam de Brabander in con tact met de loopsport toen er in de winter vanwege veel sneeuw val amper op de fiets kon worden getraind. „Ik ben toen maar gaan lopen en dat is me goed bevallen. Daardoor ben ik ook aan wedstrij den gaan deelnemen." Onlangs liep Swagemakers in het Belgische Kasterlee voor de eerste maal een marathon binnen de drie uur. In het Erasmusbos liep hij in de wedstrijd over 10,5 ki lometer met de besten mee, maar aan Cappon en Rabout kon hij niet tippen. Op de alternatieve omloop (door de vele regenval was het parkoers, onbegaanbaar geworden) snelde Cappon naar de zege. Hij finishte in 38.38 mi nuten. Rabout volgde op vier se conden. Swagemakers klokte 3909. DISHOEK - Deelnemers aan de Kustmarathon kun nen zich de komende maanden tijdens de trainin gen onderscheiden met een nieuw shirt. Op initiatief van Jan de Wilde (rechts), de trainer van het Goese AV'56, zijn er trainingsshirts ge maakt voor marathonlopers en de loopsters die in de Ladiesrun van start gaan. De Wilde overhan digde maandag voor de start van de Tankloop de eerste shirts aan Lein en Lenie Lievense, de orga nisatoren van de Kustmarathon. Lein Lievense kreeg een shirt voor de marathon, Lenie Lievense een shirt voor de Ladiesrun. Jan Bostelaar (links) heeft al een shirt aangetrokken. Meer informatie over de shirts binnenkort op de website www.kustmarathon.nl. foto Robert de Jonge HOEK - Hoek heeft oud-speler Frank van Damme aangesteld als nieuwe assistent-trainer. De Belg speelde eind jaren negentig bij de zaterdag-hoofdklasser en wordt bij de Zeeuws-Vlaamse voetbal club de rechterhand van Kenny Verhoene, die eind november het roer overnam van de vertrokken Eric Hellemons. Van Damme is op dit moment ook assistent-trainer bij Lovende- gem. Hij zal beide functies tot het einde van dit seizoen combineren. Donderdag staat hij voor het eerst samen met Verhoene op het trai ningsveld in Hoek. ERFURT De Terneuzense schaker Quinten Ducarmon is tijdens een meester- schaaktoernooi in het Duitse Er furt gedeeld eerste geworden. Na acht rondes kwam de achttienjari ge Zeeuws-Vlaming, die in de Meesterklasse uitkomt voor Kenne- mer Combinatie uit Haarlem, net als acht anderen uit op zes punten. In de slotronde versloeg hij de Duitse grootmeester Raj Tischbie- rek. Eerder won Ducarmon al drie keer en speelde hij viermaal remi se. Aan het eindejaarstoernooi deden 126 schakers mee. MIDDELBURG De Schouwse voetbal-vrouwense lectie speelt zaterdag een oefenwed strijd tegen het eerste vrouwen team van Oostkapelle. Het duel wordt gespeeld op het terrein van MZC'11 in Zierikzee en begint om 13.00 uur. Mocht het veld niet bespeelbaar zijn, dan wordt uitgeweken naar het kunstgrasveld in Wolphaarts- dijk. De Schouwse selectie staat on der leiding van Adri Franke, die het vrouwenvoetbal bij Oostkapel le op de kaart zette.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53