221 zeeland Verbrugge verder met Multraship in maritieme services Reynaertcollege en Praktijkschool samen Een knallend afscheid voor discotheek Joy .PZCS'g?!!?. Actie voor terugbrengen bevaarbaar water nodig Krantenjongen Jeugdsentiment Overuren voor notaris en makelaar almanak 'Met het verdwijnen van de Joy krijgen we nog meer vergrijzing in Zeeuws-Vlaanderen' KLASSENWERK WEBLOCS woensdag 2 januari 2013 WSSUBSÊS9SSSSKSBSMSÊM door Harmen van der Werf terneuzen - Havenbedrijf Verbrug ge en sleep- en bergingsfirma Mul traship hebben van 'de nood een deugd gemaakt' in Terneuzen. Bei de bedrijven hebben de maritieme dienstverlening voor het hele Wes- terschelde-gebied inclusief het Ka naal Gent-Terneuzen gebundeld onder de titel Scheldt Maritime Services. De reorganisatie is door gevoerd omdat Smit de sleepdien sten in Terneuzen, Gent en Vlissin- gen sinds maandag vanuit Rotter dam regelt. Vijf werkleiders in dienst van Ver- brugge deelden tot maandag 11.00 uur de sleepdiensten in van Mul traship én Smit (oftewel Union, onderdeel van Smit). Ze deden dit al vele jaren vanuit een gebouw op het Terneuzense sluizencomplex, vlakbij de sleepbotensteiger. Smit heeft hieraan een einde gemaakt. Het concern heeft ervoor gekozen de eigen sleepdiensten vanuit de centrale in Rotterdam in te delen. De centrale kampte met overcapa citeit. De nieuwe, gecentraliseerde werkwijze is doelmatiger volgens een woordvoerder. Verbrugge en Multraship besloten na de stap van Smit samen verder op te trekken als Scheldt Maritime Services. De vijf werkleiders van Verbrugge zijn ingetrokken bij de zes centralisten van de Verenigde Bootlieden/Multraship in de toren van de Verenigde Bootlieden aan de Terneuzense Westsluis. De sa menwerking biedt voordelen, al dus Multraship-directeur Leendert Muller. „We kunnen dankzij de grotere bezetting efficiënter wer ken. Klanten hoeven nog maar één nummer (0115-695900) te bel len voor sleepboten, drinkwater, bootlieden en taxi's." Bang voor extra concurrentie van Smit is Mul ler niet. „Je kunt beter dichtbij zit ten dan veraf." door Eugène Verstraeten hulst - De Praktijkschool Hulst gaat met ingang van dit nieuwe jaar bestuurlijk over van scholen- groep Leertij naar Stichting Voort gezet Onderwijs Hulst (SKVOH). Daaronder valt ook het Reynaert college. De twee scholen werken al op veel terreinen nauw samen. Onder de paraplu van SKVOH krijgt de prak tijkschool volgens alle partijen zo wel bestuurlijk als inhoudelijk een meer geschikte plek. De overdracht werd eerder dit jaar al aangekon digd. Door het bestuurlijk samen gaan zal het schoolbestuur meer in terneuzen - Zeeuws-Vlaamse ma kelaars, hypotheekverstrekkers en notarissen hebben op de laatste dag van 2012 vele overuren ge maakt. Ze haastten zich om met name starters op de woningmarkt nog aan koopovereenkomsten te helpen. Vergeleken met de rest van het jaar was het gemiddeld twintig tot Tip? redactie@pzc.nl Die krantenjongen in dat Walcherse dorp zorgt er elke dag voor dat de krant netjes op tijd bij de lezers op de mat valt. Zo rond de feestdagen is die bewuste krantenjongen echter te verlegen om langs de deuren te gaan voor een kleine bijdrage. Ook dit jaar heeft hij zich weer niet laten zien. Eén van de buurtbewoners pikt dat niet en daarom neemt hij het op zich om geld voor de jongen in te zame len bij andere krantenlezers in de wijk. De verwachting is dat deze barmhar tige Samaritaan over enkele dagen rond een uur of zes 's ochtends een brief aan de brievenbus hangt met de woorden: 'Krantenjongen, bel je even aan?' „Waar de jeugd nu naartoe moet? Coeie vraag. Ik ben bang dat ze helaas steeds meer naar België zullen trekken. Ik denk dat heel de streek hier wel op stap is geweest De Joy is jeugdsentiment. Ik vind het echt jammer dat het verdwijnt Zelf rij ik wel naar Knokke. Maar waar moeten jongeren nu naartoe?" - Jean-Paul Baart (48) Jean-Paul Baart uit Cadzand (48): „Een stukje jeugdsentiment dat ver dwijnt, mijn vader ging vroeger al naar de voorganger van de Joy." staat zijn om gericht beleid te voe ren op Passend Onderwijs en daar mee kunnen zorgen voor een kwali tatief sterk en breed onderwijsaan bod in de regio, is de verwachting. Ook zullen de twee scholen gemak kelijker kunnen samenwerken bij het begeleiden en plaatsen van leer lingen en kunnen ze profiteren van eikaars kennis en voorzieningen. Een echte fusie wordt het niet, om dat beide scholen gezien worden als kwalitatief sterke organisaties met elk een eigen schoolcultuur en specifiek onderwijsprogramma. De Praktijkschool Hulst blijft een zelf standige school in een eigen ge bouw. Corine Fieret uit Zuidzande (16): „Het was de eerste plek waar ik uit mocht gaan. Het alternatief? Ik denk dat ik in België ga stappen." dertig procent drukker. Wie uiter lijk 31 december een koopcontract aanmeldde bij de notaris komt ook in 2013 in aanmerking voor de bestaande voordelige regeling voor hypotheken. Vanaf 2013 wordt al leen renteaftrek gegeven als maan delijks afgelost wordt. Dat kan huiseigenaren op jaarbasis veel geld schelen. Dylan Notenboom (22) opgegroeid in Cadzand, woont nu in Den Haag. „De Joy brengt jongeren bij elkaar. Er moet een alternatief komen." door Ellen Nieuwenhuijze The last day of Joy'. Het in gaan van 2013 betekent het einde van discotheek Joy in Cadzand-Bad. Re den te meer voor een laatste feest je. „Geen zielig gedoe, we gaan ge woon knallen." Twee uur, nieuwjaarsnacht. Jonge ren stromen bijna letterlijk Cad zand-Bad binnen. De eerste prop volle discobussen zorgen, ondanks de druppelende regen, voor een lange rij bij de disco. In het café is het gezellig druk. „Vrienden wil den naar Brugge, maar ik kan de laatste avond Joy toch niet mis sen?" Rik Dellaert (25) uit Bier vliet staat in het café. „Ik heb hier, vooral toen ik een jaar of zeven tien, achttien was, echt een goeie tijd gehad. Je kunt hier zijn wie je bent, geen poespas met kleding voorschriften. Al mijn vrienden gingen naar de Joy." Discotheek Joy is een begrip. „Ik denk dat heel de streek hier wel op stap is geweest." Jean-Paul Baart (48) behoort bijna tot het meubilair. „Ik kom al vanaf mijn vijftiende in de Joy. Toen heette het nog Zeebad, was er geen café en was het alleen geopend in de zomer." Hij staat met een biertje aan de bar. „De Joy is jeugdsenti ment. Ik vind het echt jammer dat het verdwijnt. Zelf rij ik wel naar Knokke. Of misschien volg ik het advies van mijn ouders op en doe ik het wat rustiger aan. Maar waar moeten jongeren nu naartoe?" Onder de jongeren gonst het van de geruchten over mogelijke opvol gers van de Joy. Plekken in Bres- kens en Sluis worden genoemd. Maar voorlopig? „Niks", Vicky Ver- meire (16) uit Aardenburg kijkt se rieus. „Hopen dat er in de buurt een nieuwe Joy komt, mét disco bussen. En tot die tijd naar Knok ke of proberen de Kokorico bin nen te komen, maar officieel mag je daar als zestienjarige niet in." Voor de oudere jeugd is het makke lijker. „Ik ben al een beetje op lëef- tijd", lacht Rik (25). „Het is vooral rot voor de zestienjarigen, voor hen wordt het stukken lastiger om uit te gaan. Wij rijden naar Club54, het Feestpaleis of de Koko rico (clubs in België, red.). Zij heb ben nog geen rijbewijs en de disco bus brengt hen ook nergens meer naartoe." Half vier. Bij het hek voor de disco druipt een stelle tje jongeren teleurgesteld af. Ze mogen er niet er in, de disco is vol. Binnen blijkt 'vol' een un derstatement. Jongeren wurmen zich langs elkaar heen om drank jes te halen en vrienden te begroe ten. „Pff, veel te druk", verzucht een meisje aan de bar. De meeste jongeren lijken er geen last van te hebben, ze dansen en zingen uit volle borst mee met de muziekkeu ze van de dj's. De sfeer is goed. Ge ruchten dat 'het kot kort en klein zou worden geslagen' blijken verre van de realiteit. De beveiliging houdt alles goed in de gaten en de jongeren zelf bouwen een mooi feestje. „Je beseft eigenlijk niet eens dat het de laatste avond is", vertelt Niels Fremouw (22), al vijf jaar dj in de Joy, na afloop. „We hebben er gewoon een feestje van ge maakt, geen zielig gedoe. Net bij het laatste nummer 'Sweet good byes', dan zie je de diehards die tot 7.00 uur gebleven zijn toch even slikken. Maar het echte besef komt pas over een week of twee, als je op zaterdagavond saai thuis op de bank zit. Alle afleveringen van de rubriek Klas- senwerk zijn terug te vinden op www.pzc.nl/klassenwerk Redacteuren van de PZC schrijven over sport, kunst en andere zaken op hun weblog. Zie www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Harmen van der Werf terneuzen - Wil Terneuzen be vaarbaar water terugkrijgen in de binnenstad, dan is snel actie no dig. In de loop van dit jaar moet er al een plan worden gemaakt, vol gens het Terneuzense WD-raads- lid Michiel Groeneveld. Hij baseert zich op uitspraken van Harm Ver beek die bij Rijkswaterstaat is be last met de bouw van een nieuwe zeesluis bij Terneuzen. Verbeek gaf vorige maand een toe lichting op de tijdsplanning voor de nieuwe zeesluis. Hoewel de bouw nog jaren op zich laat wach ten, beginnen de voorbereidingen al wel in 2013. Rijkswaterstaat wil dit jaar de wensen van alle belang hebbende partijen op een rijtje zet ten. Verbeek voegde toe dat de nieuwe zeesluis 'tot een ingrijpen de aanpassing van de natte en dro ge infrastructuur aan de zuidweste lijke stadsrand zal leiden'. 2013 wordt het jaar van de waar heid voor het terugbrengen van be vaarbaar water in de stad, aldus WD'er Groeneveld. Hij was ver rast door de uitspraken van Ver beek, met name omdat wethouder Frank van Hulle eerder zei dat de kwestie pas in 2017 actueel wordt. Groeneveld roept Van Hulle op nu toch vaart te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50