Scheldorado mogelijk snel failliet ZEEUWS-VLAANDEREN Een fris begin 21 22 Meeste kandidaatkopers voor camping De Braakman azen ook op zwemparadijs Mannen aangehouden Automobilist moet Vrouw raakt gewond b j de Belgen voor bezit van mes rijbewijs inleveren op zebrapad WOENSDAG 2 januari 2013 PZC Knallend afscheid discotheek Joy door Pascalle Cappetti terneuzen - Het personeel van zwemparadijs Scheldorado in Ter- neuzen heeft het faillissement aan gevraagd voor het subtropisch zwembad. De medewerkers willen daarmee een overname van het zwembad bespoedigen en tevens bereiken dat er een loongarantiere- geling van het UWV in gang wordt gezet. De personeelsleden worden sinds half november niet meer uitbetaald. Het wachten is nu op een uit spraak van de rechtbank in Middel burg. Deze wordt vermoedelijk niet eerder dan dinsdag 8 januari verwacht, omdat de rechtbank nor maal enkel op dinsdagen uitspra ken doet in faillissementszaken. De afgelopen twee dinsdagen vie len uit, vanwege eerste kerstdag en nieuwjaarsdag. Bedrijfsleider Robert van de Steen oven van Scheldorado: „Het geeft een vreemd gevoel dat je zinspeelt op het faillissement, maar het is voor ons en voor een overname kandidaat het beste." Bij het zwembad zijn nu nog 27 medewerkers in dienst. Voor de sluiting van het zwemparadijs op 12 november was er werk voor der tig tot 35 mensen. Een aantal me dewerkers heeft inmiddels elders werk gevonden. De overgebleven personeelsleden zijn volgens Van de Steenoven erg gemotiveerd om Scheldorado weer snel open te krij gen. „Het teamgevoel is er nog steeds. Afgelopen zaterdag hadden we nog onze gezamenlijke kerst- lunch; bijna iedereen was daarbij aanwezig." Erik Jansen meldt namens curator Coen Houtman van advocatenkan toor Poelmann van den Broek in Nijmegen dat 'meer dan vijf be drijven belangstelling hebben voor de overname van het failliete va kantie-eiland* De Braakman in Hoek; allen ondernemers met er varing in de recreatiebranche of ei genaren van vergelijkbare cam pings in Nederland. De meeste kandidaatkopers willen de cam ping alleen overnemen in combi natie met het zwembad. Jansen denkt dat een faillissement van Scheldorado daarom kan helpen bij de onderhandelingen. Op De Braakman zijn de gastanks weer gevuld voor de bewoners van (recreatie) bungalows. Een deel van het personeel werkt nog steeds door, om een snelle door start mogelijk te maken en omdat hun opzegtermijn van zes weken nog niet is verstreken. AXEL - Zo'n veertig moedigen sprongen dins- door de Vrienden van Axel in het kader van gehouden. De organiserende carnavalsclub De Westerscheldewater onderdompelen. In Ter- dagmiddag in het ijskoude water van de Klei- het 800-jarig bestaan van Axel. „Een ongelofe- Bouwers maakte er met een muzikale war- neuzen (strandje bij Othene) en Breskens, van- ne Kreek voor de eerste Axelse nieuwjaars- lijk leuk initiatief', vond wethouder Co van ming up, warme dranken en vuurkorven een af strandpaviljoen 't Halve Maentje, namen duik. Ze werden aangemoedigd door enkele Schaik, die het startsein gaf. Ook in Walsoor- sfeervolle happening van. Enkele honderden respectievelijk 112 en ruim 150 liefhebbers honderden kijkers. De duik was georganiseerd den werd voor het eerst een nieuwjaarsduik toeschouwers zagen 67 dapperen zich in het even een frisse duik. foto Mark Neelemans TERNEUZEN OOSTBURG TERNEUZEN IIaaimI Cl..Zr- ïr Sm AhaL USS «|a Een 23-jarige Terneuzenaar en een 32-jarige man uit de gemeente Hulst zijn in de nieuwjaarsnacht aangehouden voor verboden wa penbezit. Ze liepen allebei met een mes op zak. De Terneuzenaar werd op de Langestraat in Hoek aange houden. De 32-jarige Hulstenaar in de Nieuwstraat in Terneuzen. Een 41-jarige automobilist uit de ge- meerite Sluis moest in de nieuw jaarsnacht zijn rijbewijs inleveren wegens rijden onder invloed. De man schatte in de Nieuwstraat in Oostburg de snelheid van zijn voor ganger verkeerd in, wilde deze ont wijken, reed rechtdoor de rotonde over en eindigde in de berm. Een 78-jarige vrouw uit Terneuzen is maandagavond gewond geraakt aan haar schouder toen ze op het zebrapad in de Serlippensstraat werd aangereden. Een 19-jarige au tomobilist remde maar gleed door het natte wegdek door en kon een aanrijding met de vrouw niet voor komen. sluis - Sluis (41), Aardenburg (36) en Eede (29) zijn binnen de ge meente Sluis het populairst onder Belgen. Daar kochten of huurden in totaal 177 Belgen woningen, te gen 170 in 2011 en gemiddeld 60 in de jaren daarvoor. Daarnaast is de kern Sluis de meest levensvatbare woonkern binnen de gemeente. Het inwonertal steeg met 55 tot 2377. Daarmee werd Sluis qua in wonertal de derde kern, na Bres kens 4761 (-2) en het verder terug vallende Oostburg 4699 (-41). Sluis streefde Aardenburg 2370 (-10) voorbij. In Breskens (-46) en Oostburg (-38) valt het verschil tus sen het grote aantal overlijdens en kleine aantal geboortes op. Schoondijke (geboortesaldo +6) en Waterlandkerkje (+5) doen het wat dat betreft veel beter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49