Een kalm begin van het nieuwe jaar BEVELANDEN/THOLEN Dapper naar de duikpaal en gauw weer terug Krantenjongen almanak 21 Latijns Amerika themajaar 22 Brandweer in Reimerswaal heeft het druk met kleine incidenten; die in Kapelle kan thuis blijven Dronken dreiger viert jaarwisseling in de cel Politie zoekt met helikopter naar man Vrijwel geen konijnen meer in Schouwen WOENSDAG 2 januari 2013 PZC door Mieke van der Jagt GOES - De jaarwisseling is op de Bevelanden en Tholen over het al gemeen rustig verlopen. Natuur lijk was het voor de brandweer in de late en vroege uurtjes wel aan poten, maar van grote schade was nergens sprake. Een brandweerman in Goes vatte het bij het opruimen van de spul len na een afvalbrandje samen: „We zijn toch paraat; dan is het be ter dat we ook wat te doen heb ben. Zie het maar als een stel klei ne oefeningetjes bij elkaar." Overi gens hoefde de Goese brandweer op eigen terrein maar zeven keer op te draven. Al in de middag gingen hier en daar afvalcontainers en hoopjes af val in de fik. In Hansweert en Goes werd de brandweer gealar meerd door rookmelders in scho len en in de loop van de avond werden de buitenbrandjes overal talrijker, behalve in de gemeente Kapelle. Daar had de brandweer helemaal niets te doen. De meeste uit de hand gelopen feestelijkheden konden meteen door de plaatselijke brandweer- groepen worden afgedaan, behalve een grote buitenbrand in Yerseke. Aan de Zweed ij kseweg hadden Yersekenaren een enorme hoeveel heid afvalhout, pallets en ander brandbaar materiaal bijeen ge sleept om eens een mooi vreugde vuur te stoken. De berg was zo hoog, en de wind tamelijk hard, dat rond half vier de brandweer er bij werd gehaald. De Yersekse brandweerlieden konden de enor me vuurzee niet de baas met de voorhanden zijnde middelen en haalden de brandweerwagen uit Kruiningen en een waterwagen uit Goes erbij. Daarmee was het vreugdevuur een uur later hele maal afgelopen. Van alle gemeenten op de Bevelan den en Tholen had de brandweer in Reimerswaal het het drukst. Daar moesten de groepen in totaal 18 keer uitrukken. In de meeste ge vallen ging het om buitenbrand jes, in brand gestoken containers of brandalarmen, door vuurwerk in gang gezet. KORTGENE - De omroeper in zijn dikke jas en wollen muts heeft gemakkelijk praten. Hij spreekt over het heerlijke zonnetje waaron der de dertig trappelende badgasten over en kele minuten hun nieuwjaarduik mogen ne men. Over het snerpend koude windje horen ze niets. Terwijl de dappere duikers in hun zwempakken of verkleedspullen wachten op laatkomer Henk, begint het publiek af te tel len. Bij vijf houden een paar duikers het al niet meer uit. Als een speer lopen ze het zand- hellinkje af, het Veerse Meer in. Rond vijf gra den is het watermaar de hele bubs worstelt zich twintig meter naar de duikpaal en dan weer terug. Eenmaal op de kant is er voor ie dereen een borreltje en even later in het Grand Café van de Paardekreek krijgen ook de talrijke toeschouwers een kommetje hete erwtensoep. video.www.pzc.nl foto Johan van der Heijden WOLPHAARTSDIJK Een 38-jarige man zonder vaste woonplaats heeft op oudjaars- avond een vrouw in haar huis in Wolphaartsdijk met een mes be dreigd. De vrouw wist haar tuin in te vluchten en de politie te bellen. Die overmeesterde de dronken man, maar niet nadat deze had ge probeerd de agenten te bijten. De man werd naar Torentijd en Mid delburg gebracht. VLISSINGEN De politie heeft maandag in de wijk Bossenburg in Vlissingen na een grote zoektocht een man aange houden die betrokken was bij een ruzie in de relationele sfeer. Bij de zoekactie werd een politiehelikop- ter ingezet. De agenten die op de grond zochten droegen kogelwe rende vesten, omdat de gezochte man gewapend zou zijn. Dat bleek uiteindelijk niet het geval te zijn. WESTENSCHOUWEN In de duinen van Schouwen zijn vrijwel geen konijnen meer. De die ren zijn ten prooi gevallen aan ziek ten als Myxomathose en VHS. Vol gens Ted Sluijter in het tijdschrift Sterna, is het verdwijnen van de knaagdieren geen goed nieuws. Omdat ze niet meer graven en gra zen, raakt de begroeiing uit balans en broedvogels profiteren niet meer van de holen. Tip? redactie@pzc.nl Die krantenjongen in dat Walcherse dorp zorgt er elke dag voor dat de krant netjes op tijd bij de lezers op de mat valt. Zo rond de feestdagen is die bewuste krantenjongen echter te verlegen om langs de deuren te gaan voor een kleine bijdrage. Ook dit jaar heeft hij zich weer niet laten zien. Eén van de buurtbewoners pikt-dat niet en daarom neemt hij het op zich om geld voor de jongen in te zame len bij andere krantenlezers in de wijk. De verwachting is dat deze barmhar tige Samaritaan over enkele dagen rond een uur of zes 's ochtends een briejje aan de brievenbus hangt met de woorden: 'Krantenjongen, bel je even aan?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45