Rustige jaarwisseling, op brandjes na SCHOUWEN-DUIVELAND Record voor nieuwjaarsduik Westenschouwen Krantenjongen almanak 21 Bruenaar omarmt opnieuw avontuur 22 Politie Goeree-Overflakkee ziet gehuurde busjes in rook opgaan Racende automobilist blijkt koperdief Politie betrapt 23 vuurwerkovertreders Vlam in de pan tijdens bakken appelflappen WOENSDAG 2 januari 2013 FZC door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De jaarwisseling op Schouwen-Duiveland is zonder noemenswaardige incidenten ver lopen. Er waren vijf brandjes, waarvan vier vrijwel zeker aange stoken. Op Goeree-Overflakkee werd op de vroege ochtend van oudejaarsdag brand gesticht in een aantal politieauto's. De auto's stonden geparkeerd op een openbare parkeerplaats aan de Olympiaweg, nabij het politiebu reau van Sommelsdijk. Het gaat om vier gehuurde busjes, die de politie wilde gebruiken voor toezicht tijdens de nieuw jaarsviering. Ook een niet als zoda nig herkenbare patrouille-auto brandde uit. „We hebben in de nieuwjaarsnacht ander materieel ingezet, waardoor we toch onze ge plande patrouilles konden rijden", licht een Rotterdamse politie woordvoerder toe. Bij de brand, maandag om 3.45 uur, liepen ook twee burgerauto's schade op. Om dat het vrijwel zeker om brand stichting gaat, is de politie Rotter dam-Rijnmond een onderzoek be gonnen. Op Schouwen-Duiveland ging het er minder heftig aan toe. Gister ochtend, nieuwjaarsdag, rukte de brandweer om 7.15 uur uit voor een brandende auto aan de Zijpe straat in Zierikzee. Maandagavond om 20.00 uur brandde een papier container uit aan de Ring in Kerk- werve. Eerder op oudejaarsdag wa ren er brandjes in Nieuwerkerk (Molenstraat en Agthoven) en aan de Platteweg in Dreischor. De horeca in Renesse kan terug blikken op een vrijwel probleemlo ze jaarwisseling. De zaken zaten vol en op straat aan de Zoom bleef het relatief rustig. Tussen 2.00 en 2.30 uur uur was de sfeer vriende lijk. Ook de nuchtere bezoeker kon her en der rekenen op een welge meend 'gelukkig nieuwjaar', al dan niet lallend uitgesproken. Rond die tijd was de politie met zes man in een busje als 'vliegende kiep' aanwezig. Later in de nacht kwamen daar nog enkele patrouil lewagens bij. Er golden tijdens de jaarwisseling geen vaste sluitingstijden voor de bars en disco's in het toeristen dorp. fj r tj WESTENSCHOUWEN - Aan de zeventiende nieuwjaarsduik van Westenschouwen deden dinsdag tussen 650 en 675 mensen mee. Dat is een record. Vorig jaar renden namelijk 530 dapperen de zee in. Op het strand, bij de trap, stond een veelvoud van dat aantal mensen te kijken. Ook nieuwjaarsduiken elders in het land mel den hogere opkomsten. Dat zou aan het zach te weer liggen. Organisator Piet Jan Lande- gent van de Schouwse nieuwjaarsduik ont kent dat echter. Volgens hem was het vorig jaar ook zacht weer en stond er niet zo'n kou de wind als dinsdag. De nieuwjaarsduik van Westenschouwen werd opgeluisterd door dweilband 'Liever ier as tuus' en de strandreddingsbrigade hield een oogje in het zeil. Na afloop was er voor elke zwemmer een kom erwtensoep van de hoofdsponsor. foto Dirk-Jan Gjeltema KERKWERVE Een 35-jarige koperdief uit Stellen dam is maandagnacht rond 4.00 uur tegen de lamp gelopen door zijn rijgedrag op de N59 ter hoogte van Kerkwerve. Omdat hij zo hard reed, hield de politie hem aan. Bij controle van de kofferruimte bleek deze vol te liggen met rollen koper en een kniptang. De man is aange houden op verdenking van koper diefstal en ingesloten. SCHOUWEN-DUIVELAND Bij een controle in alle kernen in Schouwen-Duiveland zijn afgelo pen weekend 23 mensen betrapt op het te vroeg afsteken van vuur werk. Van de overtreders waren er 16 minderjarig, zij zijn doorverwe zen naar Halt. De volwassenen kre gen meteen een bekeuring. Een in woner van Oosterland kreeg ook een boete, bij hem thuis trof de po litie zelfgemaakt vuurwerk aan. NW- EN SINT JOOSLAND Een keukenbrand heeft maandag morgen in een woning aan de Mo lendijk in Nieuw- en Sint Joosland lichte schade aangericht. De brand ontstond toen de bewoonster voor bereidingen trof om appelflappen te bakken. Daarbij sloeg de vlam in de pan. De bewoners blusten de brand zelf. Er ontstond brand- en roetschade die beperkt bleef tot de keuken. Tip? redactie@pzc.nl Die krantenjongen in dat Walcherse dorp zorgt er elke dag voor dat de krant netjes op tijd bij de lezers op de mat valt. Zo rond de feestdagen is die bewuste krantenjongen echter te verlegen om langs de deuren te gaan voor een kleine bijdrage. Ook dit jaar heeft hij zich weer niet laten zien. Eén van de buurtbewoners pikt dat niet en daarom neemt hij het op zich om geld voor de jongen in te zame len bij andere krantenlezers in de wijk. De verwachting is dat deze barmhar tige Samaritaan over enkele dagen rond een uur of zes 's ochtends een briefje aan de brievenbus hangt met de woorden: 'Krantenjongen, bel je even aan?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41