PSV mist Narsingh in titelrace sport 131 Droomvlucht helpt Jacobsen aan zege KNVB-voorzitter Van Praag: begin bij jezelf Schaker Carlsen is Kasparov voorbij PSC heeft geen interesse in Sneijder Goed begin van Kiki Bertens Opnieuw wereldtitel voor Sammy Schilt Keniaanse winst in Sylvesterloop li'MWHWI—— ■ilillilllillH In l l ll IIWillUMill'HHI <111 I i1'UilH*' CARMiSCH-PARTENKIRCHEN - De Noorse skisprin ger Anders Jacobsen heeft ook de tweede wed strijd van de Vierschansentournee gewonnen. De 27-jarige Scandinaviër kwam dinsdag op de schans van Garmisch-Partenkirchen tot sprongen van 131 en 143 meter en bleef vooral dankzij zijn 'turbovlucht' in de tweede manche de Oos tenrijker Gregor Schlierenzauer en zijn landge noot Anders Bardal voor. De jury had bovendien hoge waarderingen voor de tweede sprong van de Noor (foto). Twee dagen eerder had Jacobsen zich ook al in Oberstdorf de beste getoond. Hij leidt nu, op afstand gevolgd door Schlierenzauer en Tom Hilde, de derde Noor met grote ambities in het prestigieuze evenement. De Duitsers Se- verin Freund en de zeventienjarige Andreas Wel- linger stelden teleur. Jammer", reageerde bondscoach Schuster. „We moeten in Innsbrück opnieuw in de aanval gaan." Na Innsbrück (vrijdag) wordt de Tournee zondag NMHMMI in Bischofshofen afgesloten. In Garmisch had Ja cobsen geluk. Zijn eerste sprong ging bijna mis. Na de afzet 'zwabberde' de Noor door het zwerk, maar hij slaagde er toch in de 'planken' veilig aan de grond te zetten. „Het leek wel een helikoptervlucht", gaf hij toe. De revanche in de finale voor ruim 20.000 toe schouwers mocht er zijn. Schlierenzauer, leider na de eerste schifting, moest het beamen. foto Daniël Karman/EPA wmmmmmmmsm ZEIST - Voorzitter Michael van Praag van de KNVB heeft in zijn nieuwjaarsboodschap iedereen op geroepen zich in 2013 te gedragen op en rond de voetbalvelden. Van Praag benadrukte daarbij dat iedere betrokkene daarvoor zelf verantwoordelijk is. „Mijn wens voor 2013 is dat we bij onszelf be ginnen. Allemaal", schreef de bondsvoorzitter dinsdag op de KNVB-website. „Denk na over hoe je acteert en reageert en wat dat voor effect op anderen heeft." Na de gewelddadige dood van grensrechter Richard Nieuwenhui- zen heeft de KNVB het onder werp 'respect' hoog op de agenda geplaatst. „Ik ben erg benieuwd hoeveel mensen gedrag op en rond de velden in hun 'goe- de-voornemens-lijstje' voor 2013 hebben opgenomen", aldus Van Praag door Rik Elfrink EINDHOVEN - Het nieuwe jaar is voor PSV gestart met een enorme domper. Rechtsbuiten Luciano Narsingh (22) is, naar nu pas blijkt, in het laatste duel voor de winter stop zwaar geblesseerd geraakt. De aanvaller kampte sinds de uitwed strijd bij NAC met knieklachten. Na onderzoek is meniscusschade gebleken en - erger nog - lijkt spra ke van een ernstige beschadiging aan de voorste kruisband. De prog nose is dat Narsingh dit seizoen niet meer in actie komt. Narsingh wordt later deze week opnieuw onderzocht, daarna stelt de medische staf van PSV een be- handeltraject op. De ernst van de kwetsuur werd pas laat duidelijk, niets wees na de 1-6-zege in Breda op een ongelukkige afloop voor de Amsterdammer. Narsingh werd een kwartier voor tijd van het be labberde veld in het Rat Verlegh Stadion gehaald, de blessure liep hij veel eerder in de wedstrijd al op. Tijdens een korte vakantie hielden de klachten bij Narsingh aan en werd een voorlopige diagnose ge steld. De in juli van Heerenveen overgekomen aanvaller was tot nu toe bezig aan een wisselvallig sei zoen, maar desondanks regelmatig van waarde voor PSV. Met zes goals en vijf assists had hij een be hoorlijke bijdrage aan de doelpun- tenregen van PSV dit seizoen. De blessure van Narsingh is een flinke streep door de rekening van trainer Dick Advocaat, die ook Ola Toivonen al sinds oktober mist. De aanvalslinie was sterk bezet bij PSV, versterking lijkt niet direct aan de orde. Nu Narsingh uit de basisploeg valt, zullen Mertens, Matavz en Lens voorin de voor keur krijgen. Jeremain Lens zal de plek van Narsingh overnemen, Ma tavz blijft staan als centrumspits. Daarachter staan de talentvolle jongeren Memphis Depay (18) en Jürgen Locadia (19) als vervangers klaar. Verhuur van Depay lijkt na de blessure van Narsingh geen op tie, eerder liet Advocaat nog door schemeren dat hij hem met de aan wezigheid van Mertens en Nar singh weinig te bieden heeft. Vorig seizoen speelde overigens ook Ge- orginio Wijnaldum een tijd als rechtsbuiten. Advocaat heeft die variant niet meer uitgeprobeerd. Narsingh is door zijn knieklachten ook de komende drie interlands van het Nederlands elftal niet be schikbaar. Oranje neemt het in fe bruari (vriendschappelijk) thuis op tegen Italië, in maart volgen twee kwalificatieduels voor het WK 2014 met Estland en Roeme nië. Narsingh vormde samen met Lens en Van Persie de voorhoede in de laatste, met 1-4 gewonnen, kwalificatiewedstrijd bij de Roeme nen. woensdag 2 januari 2013 RIJSWIJK Magnus Carlsen heeft Gari Kaspa rov afgelost als de schaker met de hoogste elo-rating ooit. De 22-jari- ge Noorse grootmeester voert de nieuwe wereldranglijst van de Fide aan met 2861 punten. De in zijn tijd schier ongenaakbare Rus no teerde op de top van zijn kunnen 2849. Om hem te passeren had Carl sen nog maar een paar punten no dig. Die haalde hij in december tij dens de London Chess Classic. Hij won vijf van de acht partijen en kwam drie keer remise overeen. DOHA Paris Saint-Germain is niet van plan om Wesley Sneijder aan te trekken. Technisch directeur Leo nardo zei dit maandag tijdens een trainingskamp in Doha. „We heb ben al vijf spelers voor zijn posi tie", aldus Leonardo. Sneijder is bij zijn Italiaanse club Internazionale op een zijspoor be land en werd al verschillende ke ren in verband gebracht met PSG. Volgens Leonardo heeft zijn club ook geen belangstelling voor As hley Cole van Chelsea. AUCKLAND Tennisster Kiki Bertens is het toer nooi in Auckland begonnen met een sterke zege. De 21-jarige Wate- ringse won in de eerste ronde van de Russin Svetlana Koeznetsova: 6-7 (5) 6-2 7-5. Arantxa Rus kende een minder goede seizoensope ning. De 22-jarige tennisster uit Monster verloor van de Roemeen se Simona Halep: 6-4 3-6 1-6. In Chennai overleefde Robin Haase de eerste ronde dankzij een zege op 'thuisspeler' Yuki Bhambri: 7-5 6-3. Igor Sijsling verloor van de Duitser Stebe: 4-6 4-6. TOKIO Sammy Schilt heeft in Tokio voor de vierde keer de wereldtitel kick boksen veroverd. Bij de Glory World Series, de opvolger van de Ki, in Tokio versloeg hij in de fina le de Roemeen Daniel Ghita. Op weg naar de eindstrijd was Schilt te sterk voor Brice' Guidon, Rico Verhoeven en Gokhan Saki. In de finale velde Schilt zijn tegen stander met een keiharde trap. Naast de titel lag er voor Schilt ook een cheque van 400.000 dollar klaar. SAO PAULO De Keniaanse atleet Edwin Kipsang heeft de Sylvesterloop in de Braziliaanse metropool Sao Pau lo gewonnen. Hij had 44 minuten en 4 seconden nodig voor de stra- tenloop over 15 kilometer. Bij de vrouwen zegevierde eveneens een atleet uit Kenia. Maurine Kipchum- ba won in 51.42. De Sylvesterloop in beleefde zijn 88e editie. Het aanvangstijdstip was verlegd naar de ochtenduren en dat trok meer deelnemers dan ooit. Er startten 25.000 hardlopers, van wie velen feestelijk gekleed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31