301 sport Van Barneveld en Taylor sluiten vrede Het blijft stil op de berg van Sven Nys Khalid Choukoud wint Sylverstercross in Soest Robin van Persie weer belangrijk voor United Mancini baalt van mislopen Van Persie Treffen in Baal tussen plaatselijke veldrijdtoppers blijft uit woensdag 2 januari 2013 WÊÊÊHÊKÊÊÊÊÊ WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊHÊHÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ LONDEN - Raymond van Barneveld en Phil Taylor hebben een dag na hun spraakmakende ruzie op het WK darts vrede gesloten. De twee iconen kregen het zondag verbaal en fysiek met elkaar aan de stok nadat de Engelsman in de halve fi nale had gewonnen van de Hage naar. 'Barney' wilde de nummer één van de wereld met een traditione le omhelzing feliciteren na diens 6-4-zege, maar Taylor duwde hem weg en riep hem het een en ander toe. Backstage moest de beveili ging beide kemphanen zelfs uit el kaar halen. Taylor, de vijftienvoudig wereld kampioen die dinsdagavond in de finale Michael van Gerwen trof, bood maandag excuses aan. Voor 'Barney' is het probleem daarmee uit de wereld. „Wij hebben zo'n lange relatie dat ik na de excuses niet anders kan zeggen dan dat het voor mij daarmee over is", zei Van Barneveld tegen RTL7. „We heb ben afgesproken dat we bij het PDC-gala op 2 januari een drankje drinken. Dan is dit uit de wereld. We zijn al zo lang vrienden, dan moet zo'n incident vergeten en vergeven kunnen worden." De aangeslagen Taylor zei tegen Sky Sports dat hij zich zo schaam de voor zijn gedrag, dat hij over woog om na het spelen van de de finale te stoppen. Michael van Ger wen en Phil Taylor waren dinsdag avond bij het sluiten van de PZC nog niet klaar met hun finale. Een uitgebreid verslag van de eind strijd Van Gerwen-Taylor in de PZC van donderdag. SOEST - Khalid Choukoud heeft maandag in Soest de Sylverster- cross gewonnen. De nationaal kampioen op de lange cross finish te in een tijd van 34.56. Hij bleef hiermee de Belgen Soufiane Bouchiki (35.41) en Abdelhadi el Hachimi (35.47) ruim voor. Ro nald Schroër kwam als vierde over de finish in 35.56. Choukoud nam met zijn overtui gende zege revanche voor een mis lukt EK veldlopen, waar hij 21e werd. „Ik heb gehuild toen ik weer terugkwam in Den Haag", zei hij op de website van de atletiekunie over de EK. „Mijn vorm was zo goed toen ik naar Boedapest ver trok voor het EK. Maar ik werd ziek en er was niets aan te doen. Gelukkig heb ik vandaag alsnog kunnen laten zien hoe goed ik er voor sta." Vlak na de start bevond hij zich nog in het gezelschap van de Bel gen Abdi Bashir en Soufiane Bouchiki. Maar al in de tweede grote ronde nam hij afstand van de concurrentie. „Ik voelde het al bij het inlopen: dit wordt mijn wedstrijd vandaag. Ik heb van start tot finish mijn eigen tempo gelopen." Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Sifan Hassan. De negen tienjarige Ethiopische uit Eindho ven, die vanaf dit jaar voor Neder land hoopt uit te komen, liep een tijd van 22.30. De Belgische Veerle Dejaeghere kwam twee seconden later over de streep. Haar landgeno te Almensh Belete werd derde in 22.45. In de mannencross finishte Mar- tijn de Kok uit Heinkenszand als 34e in 40.29. Middelburger Neal Bouterse deed er precies een mi nuut langer over en werd 41e. Bij de jongens junioren finishte Tim van den Broeke uit Vlissingen als elfde en in de prestatieloop voor vrouwen werd Paola van Gilst uit Goes in een veld van 265 deelneemsters zevende. Heel Baal-Tremelo kijkt op nieuwjaarsdag uit naar het tref fen tussen de twee veldrijkanjers uit het dorp: Sven Nys en Niels Albert. Het komt er niet van. Sven Nys meldt zich ziek af. De weg naar de zege lijkt voor Al- bert open, maar de wereldkam pioen rijdt lek en ziet Kevin Pauwels steeds verder wegrijden. door Ad Pertijs BAAL - Heel het dorp had er naar uitgekeken. „We hebben nog nooit zo veel kaarten in de voor verkoop verkocht", zegt organisa tor Luc Ivens over het duel dat we reldkampioen Niels Albert (26) met de tien jaar oudere Sven Nys had willen aangaan op de Balen- berg, de berg van de naamgever van de wedstrijd, de GP Sven Nys. „Dit was het moment", verzuchtte een Albert-fan vlak voor de start van de Nieuwjaarscross. Maar de lang verwachte battle tus sen de twee crossgiganten uit het dorp Baal-Tremelo kwam er niet. „Vanmorgen belde Sven me zelf om te vertellen dat hij niet mee kon doen. Hij is ziek", zegt Ivens op bedrukte toon. Koning Nys was geveld door een griepje of virus. Uitgerekend in de nacht van oud op nieuw, vooraf gaande aan dé veldrit tussen oud en nieuw. Al vanaf 1998 is Nys dé man in crossland. Eén wereldtitel (die van 2005) slechts heeft hij op zak, maar zijn grootheid is onom streden. In 2000 kwamen zijn fans met een eigen wedstrijd: de GP Sven Nys op de altijd vettige Balen- berg. Het parkoers daar is op het lijf geschreven van hun held. In de vorige dertien edities konden al leen Mario de Clercq 2002) en Lars Boom (2006) Nys er een keer van de zege afhouden. In zijn dorp is inmiddels een twee- Niels Albert de crossgrootheid opgestaan: Niels Albert. Hij is super getalenteerd en gezegend met een vechtersmentali teit om U tegen te zeggen. Twee wereldtitels heeft Albert inmiddels op zak, maar Nys blijft voor de meeste Vlamingen nog altijd dé grote meneer van de cross. Als er één plek is waar Albert symbo lisch de macht zou kunnen overne men van Nys, is dat de Balenberg. Dinsdag had het moeten gebeu ren. De 36-jarige Nys begon de af gelopen week haarscheurtjes te vertonen in zijn harnas van perfec tie en Albert raakte in een bloed vorm. De gemeente Tremelo-Baal is ver deeld is Nys-fans (42.000 volgers op TWitter) en Albert-adepts (17.000 volgers op TXvitter). De die-hards vertikken het om voor de andere dorpsheid te juichen. Toen bekend werd dat Nys niet zou komen, verlieten veel Nys-ge- trouwen met hun groene vlaggen alweer de Balenberg. De weg naar de troon lag open voor Albert, maar uitgerekend dinsdag ging het weer mis voor de wereldkampioen op de verfoeide berg die hij aan duidt als zijn 'zwarte beest.' Hoofdschuddend haalde hij na af loop het sleutelmoment terug. Ke vin Pauwels reed op kop en de slecht gestarte Albert begon net op stoom te komen. Totdat hij vlak na de materiaalpost lek reed. „Ik verloor niet alleen veel secon den, ik verloor daar vooral een bak moraal." Iets wat hem zelden over komt. „Maar wat wil je. Ik had er naar uitgekeken om hier uiteinde lijk een keer te winnen. Mag het weer niet zo zijn." Kevin Pauwels besteeg de nu de va cante troon. De berg van Nys werd er stil van. Zdenek Stybar en Niels Albert mochten hem als zijn se condanten flankeren op het po dium. Albert foeterde nogmaals op het door Nys geconstrueerde parkoers. „Er zit geen snelheid in. Da's niks voor mij." Of hij op de Balenberg ooit nog een keer Koning Nys zal kunnen onttronen? „Er komt nog één kans: volgend jaar. Los daarvan wil ik hier voor eigen volk graag een keer willen. Dan moeten de fans van Sven deze cross wel voort zetten nadat hij is gestopt. Of mijn fans moeten ergens anders in het dorp op een parkoers dat mij beter ligt een eigen wedstrijd gaan orga niseren." Beste Nederlander was Thijs van Amerongen, die als zesde de finish bereikte. Zijn achterstand op Pauwels bedroeg 1.44. Gerben de Knegt eindigde net buiten de top tien. De Brabander moest bijna drie minuten op de winnaar toe geven en werd als elfde geklas seerd. MANCHESTER - Roberto Mancini baalt er nog altijd van dat Man chester City er afgelopen zomer niet in slaagde Robin van Persie aan te trekken. De Rotterdamse spits verruilde Arsenal in augustus voor Manchester United, waar voor hij al weer vijftien doelpun ten heeft gemaakt in de Premier League. „Hij maakt momenteel het verschil tussen United en Ci ty", zei Mancini. „Wij wilden Van Persie ook graag hebben, omdat hij een totaal andere aanvaller is dan de spitsen die we al hebben." De kapitaalkrachtige 'Citizens' de den ook een poging om Van Per sie los te weken bij Arsenal. „Drie of vier maanden voordat hij naar United ging, waren we dicht bij een akkoord. Het is niet door ge gaan. Geld was niet het probleem. Nu valt er niets meer aan te doen." WICAN - Robin van Persie is 2013 begonnen, waarmee hij 2012 beëin digde: met het maken van belang rijke doelpunten. De Rotterdam mer scoorde dinsdag in het compe titieduel met Wigan Athletic twee maal en stond aan de basis van een andere treffer, waardoor Man chester United gemakkelijk met 4-0 won. United was heer en meester op het veld van Wigan. Na een half uur maakte Javier Hernandez de openingstreffer, waarna Van Persie acht minuten later de voorsprong verdubbelde met een geplaatst schot met zijn rechterbeen. Na een uur maakte Hernandez de 3-0, toen een vrije trap van Van Persie via een kluts voor zijn voe ten belandde. Zijn schot van dicht bij was Wigan-doelman Ali Al- Habsi te machtig. De Nederlander bepaalde vlak voor tijd de eind stand op 4-0. United blijft koplo per in de Premier League. Manchester City won ook, met 3-0 van Stoke City, waardoor het verschil tussen beide topclubs ze ven punten blijft. City kwam te gen laagvlieger Stoke vlak voor rust op voorsprong, toen verdedi ger Pablo Zabaleta raak schoot. Tien minuten na de pauze maakte Edin Dzeko de 2-0, waarna Sergio Agüero vanaf elf meter de 3-0 aan tekende. Tottenham Hotspur steeg dankzij een 3-1-overwinning op Reading naar de derde plek op de ranglijst, op dertien punten van United. De Spurs hebben één punt voorsprong op Chelsea, dat nog twee duels tegoed heeft. Martin Jol won met zijn ploeg Ful- ham bij West Bromwich Albion met 2-1. Fulham had in de voor gaande twaalf duels slechts één ze ge geboekt. Robin van Persie zet Maynor Figueroa van Wigan Athletic op het verkeerde been. foto Peter Powell

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30