zeeland 123 Hoe doe je dat? En.... boem!!! Daar vliegt een deksel door de lucht Leon Boeije Geloofscursus kerk Nieuwland Boek over landarbeiders in Sint Philipsland Zorgstroom wenst u een mooi en gezond nieuwjaar! Ook in 2013 zijn we dichtbij! (0118) 684 OOO Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl online 24 uur per dag geopend bezoek onze digitale paskamer op www.tilroe.ni TILROE OPTIEK walstraat vlissingen Man aangehouden na grote zoekactie politie Vlam in de pan tijdens bakken appelflappen Dronken dreiger viert jaarwisseling in de cel Wandeling voor single 60-plussers woensdag 2 januari 2013 W Meng carbid met water, doe het deksel op de bus zodat er een explosief mengsel ontstaat, steek aan de achterkant van de bus een lont aan en.... boem!!! Een Serooskerkse traditie wil Leon Boeije het niet noemen; het is ontstaan vanuit zijn vriendengroep. Voor hen is het wel traditie. Oorkappen waren geen overbodige luxe bij het carbidschieten, maandag op een akker bij molen De Jonge Johannes in Serooskerke. Het publiek dat een eindje verderop stond toe te kijken, moest zich behelpen met vingers in de oren. foto's Ruben Oreel Vraag het Ruben, vraag het Tim, vraag het Leon, het antwoord blijft het zelfde. „Lekker knallen." Dat maakt carbidschieten zo leuk. Leuker nog dan vuurwerk afsteken - al doen ze dat alledrie ook. Maar het vuurwerk is voor de nieuwjaarsnacht, als het twaalf uur is geweest. Op oudjaarsdag draait het om carbidschieten. Bij molen De Jonge Johannes in Serooskerke hebben ze zich na het middaguur verzameld. Gewapend www. zorgstroom. nl Dichtbij mensen met melkbussen, melkbusdeksels aan een dik touw, plastic ballen, flessen water en blokken carbid. Meng carbid met water, doe het deksel op de bus zodat er een ex plosief mengsel ontstaat, steek aan de achterkant van de bus een lont aan en.... boem!!! Daar vliegt een bal of een deksel door de lucht. Een Serooskerkse traditie wil Leon Boeije het niet noemen; het is ont staan vanuit zijn vriendengroep. Voor hen is het wel traditie. Op een akker achter de molen bij NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een flinke groep mensen heeft vorig jaar deelgenomen aan de Alphacur- sus van de Protestantse Gemeente in Nieuw- en Sint Joosland. Dat is reden voor de kerk om er dit jaar weer een te houden. De deelne mers gaan in gesprek over de in houd van het christelijk geloof. Daarbij komende de volgende on derwerpen aan bod: Is er meer?, Wie is Jezus?, Bidden: waarom en hoe?, Hoe relevant is de Bijbel en hoe zit het met de kerk? De cursus duurt tien weken en begint woens dag 16 januari om 19.00 uur met een gezamenlijke maaltijd. Infor matie en aanmelding: Christiaan en Eline van Mourik, 0118-602334 of chriseline@zeelandnet.nl Serooskerke is een hoekje afgezet waar een groep jongeren bezig is met carbidschieten. Zo ook Tim en Ruben, die zelf een melkbus hebben gepimpt, rood geverfd en stierenhoorns erop: red buil. Dat het leuk is om te doen, daarover zijn ze het wel eens. Maar of het gevaarlijk is, daar denken ze dan weer anders over. Ruben vindt van niet, maar Tim kreeg de bus te gen zijn been en dat deed behoor lijk pijn. Zal wel een blauwe plek worden, maar goed, dat heeft hij er wel voor over. Als iedereen zich aan de regels houdt ('niet voor de bussen langs lopen bijvoorbeeld', aldus Boeije) kan er verder niks ge beuren. En héél belangrijk: oordop jes in of oorkappen op. De toe schouwers behelpen zich met hun vingers om de oren te beschermen tegen de harde knallen. En als ze net te laat zijn, ach, dan piepen de oren even. En stoten ze elkaar glimlachend aan: „Wat een knal!" Bekijk de video op www.pzc.nl MMlfflUMBBBMBWgBWBM zo heeft u het gemak van het online winkelen, maar altijd met de service en voordeel van onze winkel! online geopend, winkel gesloten tot 8 januari VLISSINGEN De politie heeft maandag in de wijk Bossenburg in Vlissingen na een grote zoektocht een man aange houden die betrokken was bij een ruzie in de relationele sfeer. Bij de zoekactie werd een politiehelikop- ter ingezet. De agenten die op de grond zochten droegen kogelwe rende vesten, omdat de gezochte man gewapend zou zijn. Dat bleek uiteindelijk niet het geval te zijn. De ruzie zou zich hebben voorge daan aan de Singel in Vlissingen. NW- EN SINT JOOSLAND Een keukenbrand heeft maandag morgen in een woning aan de Mo lendijk in Nieuw- en Sint Joosland lichte schade aangericht. De brand ontstond toen de bewoonster voor bereidingen trof om appelflappen te bakken. Daarbij sloeg de vlam in de pan. De gealarmeerde brand weer hoefde niets uit te richten omdat de bewoners de brand in middels zelf hadden geblust Er ont stond brand- en roetschade die be perkt bleef tot de keuken. WOLPHAARTSDIJK Een 38-jarige man zonder vaste woonplaats heeft op oudjaars- avond een vrouw in haar huis in Wolphaartsdijk met een mes be dreigd. De vrouw wist haar tuin in te vluchten en de politie te bellen. Die overmeesterde de dronken man, maar niet nadat deze had ge probeerd de agenten te bijten. De man werd naar Torentijd en Mid delburg gebracht. VLISSINGEN Alleenstaande 6o-plussers kunnen zaterdag 5 januari meelopen met een (paraplu)wandeling. De wande ling vertrekt om 10.30 uur bij het windorgel in Vlissingen. De wande ling duurt een uurtje en na afloop kan gezamelijk ergens iets gedron ken worden. Deelname gratis. SINT PHILIPSLAND - Sint Philipsland speelt een voorname rol in het boek 'Armoedzaaiers' van Ed van Sliedregt, dat deze maand ver schijnt. De roman gaat over de Nederlan der Ed en de Amerikaanse Susan. Ze zijn, zonder dat ze het van el kaar weten, op zoek naar hun voor ouders. Ze komen erachter dat ze afstammen van een tweeling, die in 1797 onder erbarmelijke omstan digheden werd geboren in Fijn- aard. De twee jongens kwamen la ter in Sint Philipsland terecht, waar ze werkten op het land van Adriaan van Dijke van de hofstede BouwIusl Het boek, volgens de schrijver een familiegeschiedenis over landarbeiders, verschijnt 20 ja nuari. Het kost 17,95 euro. Wie het nu alvast wil bestellen kan mailen naar armoedzaaiers@upcmail.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23